SMMM Yeterlilik Sınavı Ders Notları.!

Özel mesajla şimdi tekrar hatırlattım. Geçen hafta çalıştıklarıma bu hafta bakıyorum , unutmuşum gibi geldi ya.
Bir de dehanın kitabından bakıyorum sorunun cevabı farklı,eski sınav cevaplarına bakıyorum cevap farklı. Yani bazı maddeler birinde var diğerinde yok gibi. Püffff

arkadaşlar merhaba denetimden sınava girecek arkadaşlar malesef dünki maliyet etüd dersine gelmemişlerdi. çok üzüldüm valla ama maliyetle ilgili yine hatırlatayım kapsamına göre maliyet sistemleri(gelir tablolu), planlı dağırım, birleşik dağıtım, matematiksel dağıtım, safha(ortalama-fifo) bunların üzerinde durduk dün sizinde bilginiz olsun

yine vergiden kurumlar vergisi uygulama sorusu(geçen senin haziran sınav sorusunu inceleyin), kv istisnalar nelerdir(birini açıklamamızı isteyebilir örneğin risturn istisnası), kurumlar vergisinde muafiyet, indirilecek indirilmeyecek giderler, vergi hataları, vergi sorumluluk türleri, tabi bunlar olasılıklar ama tüm konulara da çalışmak lazım.

Gülşen hanım ;
Maliyette matematiksel dağıtımda 3 lü denklem olursa çok zorlanıyorum. Birde sapmalarda Güg formülü aklıma girmiyor :)
Onların üzerinde hocanın duruşu nasıl acaba?

Gülşen hanım ;
Maliyette matematiksel dağıtımda 3 lü denklem olursa çok zorlanıyorum. Birde sapmalarda Güg formülü aklıma girmiyor :)
Onların üzerinde hocanın duruşu nasıl acaba?

silaynur aynı soruyu bizde sorduk ama tabi bu hocanın yorumu "3'lü geleceğini tahmin etmiyorum 2li yügy olarak sorabilirler" dedi

Anladım , çok teşekkürler. İnşallah bu sınavda hepimiz geçeriz. Sınav sonuçları açıklandığında da " arandım " diye buraya yazarız

Arkadaşlar sisteme giriş yapabilirsem not paylaşmak ve not almak istiyorum(denetim ve meslek hukuku notu paylaşıp vergi hukuku notu alcam)