SMMM Yeterlilik Sınavı Ders Notları.!

Merhaba; İnternetten indirmiş olduğum vergi dersi notlarını smmm_yeterlilik hesabına yükledim.

Ben giriş yapınca bu hatayı veriyor

Güvenlik bilgisi değişikliği isteğinde bulundunuz mu?
Birisi tarafından smmm_yeterlilik​@hotmail​.com​ hesabının güvenlik bilgilerinin değiştirilmesi için bir işlem başlatıldı.
Evet, bendim
Hayır, ben değildim

Ben giriş yapınca bu hatayı veriyor

Güvenlik bilgisi değişikliği isteğinde bulundunuz mu?
Birisi tarafından smmm_yeterlilik​@hotmail​.com​ hesabının güvenlik bilgilerinin değiştirilmesi için bir işlem başlatıldı.
Evet, bendim
Hayır, ben değildim

Bende giriş yaptığım zaman aynı uyarıyı alıyorum. Evet bendim dedikten sonra giriş yapılabiliyor.

Rica ederim. Benim sınava ikinci girişim olacak beş dersim kaldı, Finansal Tablolar Analizi ve Maliyet Muhasebesi derslerine nasıl hazırlandınız? Bilgi verebilir misiniz?

İkiside kıl payı geçtiğim iki ders.Maliyet hocası gidişata değil sonuç odaklı.Analizci ise yorum odaklı

Geçmiş yıların sorularını sakın ezberlemeyin çünkü staj başlatmadaki gibi aynı sorular gelmiyor tamamen farklı yerlerden çıkıyor şansınıza kalmış artık

Arkadaşlar öncelikle hepinize Allah kolaylık versin. Bir mali müşavir olarak size önerilerimi belirtmek istedim. Öncelikle inanmak başarmanın yarısıdır teziyle hareket edin. Geçilmeyecek bir sınav değil.Derslere gelince Meslek hukukunda bazen hocalar kitaptaki cevabın aynısını istiyor. Umarım bu komisyonda böyle bir hoca yoktur. Muhasebe Denetimi karışık bir ders .Bu nedenle kesinlikle yazarak çalışın.Maliyet muhasebesi genelde 6 Konu üzerine kurulu. Detaylara takılmadan bol problem çözün ve çözülen eski soruları inceleyin.Vergi hukuku tamamen bilgi ve ezber ile yorum. Analiz tamamen yorum dersi.Lütfen analizleri uzun cümleler kurmadan kesin ve net ifadeler kullanmadan yorumlayın. Diğerlerini de kitapları okuyarak ve soru çözerek aşılacak dersler. Ayrıca hepsini tek sınavda hallederim yöntemi yerine en az 2 sınava yayın. Ben öyle yaptım ve hallettim.

Merhaba sınava ikinci girişim olacak ilk sınavda finansal muhasebe temel hukuk derslerini geçebildim. İkinci sınava iki aylık bir süre kaldı. Kalan derslerim için nasıl bir çalışma yapmalıyım? Yardımcı olabilir misniz?

Merhaba sınava ikinci girişim olacak ilk sınavda finansal muhasebe temel hukuk derslerini geçebildim. İkinci sınava iki aylık bir süre kaldı. Kalan derslerim için nasıl bir çalışma yapmalıyım? Yardımcı olabilir misniz?

size tavsiyem sayısal derslere ağırlık verin az bir süre kaldı. önce sayısal sonra sözeller. bu sınavdada sadece 2 veya 3 derse hazırlanın. faydasını göreceksiniz. çok yayılırsanız hiçbirine odaklanamazsınız.

Arkadaşlar bu sınava ben odanın kurusuna giderek ve stajımın bitiminden sonra işi bırakıp evde 1 ay boyunca sabah 9 akşam 6 gibi yani tam anlamıyla işe gider gibi evde oturup bütün dersleri tek seferde ve ilk girişimde verdim. Sözel dersleri mutlaka soru cevap şeklinde çalışın soru çıkartın ve yazarak tabi ki sayısalları da kursta çözdüğünüz soruları kendiniz çözmeye çalışarak ve geçmiş sınav sorularına bakarak derslere ilgili olun kurstan kaçmayın biraz para vereceksiniz ama en azından bir kere vereceksiniz. Kurslar ilginizi artırıyor ve tek bir şeye odaklanın sınav ben hepsini verdiğimde nasıl mutluydum anlatamam inş.hepiniz bu sevinci yaşarsınız. Tavsiyelerim bu kadar ve herkese başarılar .

Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim, smmm yeterlilik sınavına 6 ayım var ne yapmalıyım nasıl çalışmalıyım sizin tecrübelerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler :(