SPK Lisanslama Sınavlarına Yönelik..

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Ogün Güneş
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: SPK Lisanslama Sınavlarına Yönelik..

Arkadaşlar size bir soru sormak istiyorum.SMMM Stajımı yeni başlattım,3 yıl sonra SMMM belgemi alabileceğim ama bir yandan da SPK Denetim Lisansı'nı almak istiyorum.Sizce hemen başvurup önümüzdeki ilk sınava gireyim mi yoksa SMMM belgesini almaya yakın mı gireyim?

bağımsız denetçi ünvanını aldıktan 2 sene içerisinde smmm belgesini almak durumundasınız .. stajınızın bitmesine 1 yıl kala veya ruhsatı aldığınızda girmeniz daha doğru olacaktır

arkadaşlar bende spk bağımsız denetim sınavına gireceğim.ufrs denetım,mevzuat gibi derslerin başvuruları ne zaman ? bu derslerin sınavları yılın hangi aylarında oluyo?Bu dersler için kaynak tavsiyeniz neler?birde spk bağımsız denetim sınavı başvuruları ne zaman? Teşekkürler.

forumun hepsini okudum ama göremedim .Bir daha tekrar edilirse sevinirim.teşekkür ederim

flower181 ' Alıntı:
arkadaşlar bende spk bağımsız denetim sınavına gireceğim.ufrs denetım,mevzuat gibi derslerin başvuruları ne zaman ? bu derslerin sınavları yılın hangi aylarında oluyo?Bu dersler için kaynak tavsiyeniz neler?birde spk bağımsız denetim sınavı başvuruları ne zaman? Teşekkürler.

Sınavlar normal de mayıs, eylül ve aralık aylarında düzenli olarak yapılırdı(sınavları anadolu üni yaparken). Sınav MEB e geçtiğinden beri düzen oturmadı son yapılan sınavda gecikmeli yapıldı zaten. Yani şu an için bir tarihi ve yapılıp yapılmayacağı belli değil. Haberdar olmak için bu forumu veya spk.gov.tr yi takip etmelisin.

spk bağımsız denetim sınavı için gazi yayınlarının sermaye piyasasında bağımsız denetim kitabı yeterli olurmu?önereceğiniz başka kitap varmı?

Bu lisans için kurs açan özel eğitim kurumlarının ders notlarını alabilirsen faydalı olur...

hilalblc ' Alıntı:
Ümmügül ' Alıntı:
yani anlatmaya çalıştığım şey şu aslında muhasebecilerden gelen inceleme tutanaklarını temize geçmekten başka ne gibi bi iş yapıldığı....

Ümmügül sen bu sınava girdinmi bilmiyorum ama bence sen boşuna zaman kaybetme derim
Eğer denetim firmalarındaki işlerin inceleme tutanaklarını temize geçmekten ibaret olduğunu düşünüyorsan
ve de bu sınavı kazanacak olursan ben bu işi bırakıcam yarın....
Bu sınav sisteminin mantığının ne kadar yanlış olduğunun ispatısın.......
:) cevap iyi.Bağımsız denetimin geldiği son nokta bunda ilerisi yok

Herşeyi anladımda bu web tarayıcı ile ilgili ve çerez cevabı olan soruyu bana kimse izah edemez?
Sınav tarihini günlerce takip ettim SPK ya telefon ettim ondan sonra yoğunluktan tarihi kaçırdım.
Girilmesi gereken bir sınavdı bence,önceye göre kolay görünüyor,hani sertifika olsun kenarda bulunsun anlamında benim için.

arkadaşlar bir sonraki sınava gireceklere tavsiyem kurslardan ders notlarını bedelini ödeyip alabiliryorsunuz yani x dersanesinin ders notlarını 60 tl diye duydum yada bu civarlarda satın alabiliyorsunuz kitap başa çıkılmayacak kadar ağır birde kitapta her konunun sonunda kısa kısa testler var ben sadece ünite sonunda testleri çözüp eksik olduğum konuyu tespit edip o kısmı okudum hem zamandan tasarruf hemde hiç kimsenin o kitabı ezberleyecek hafızası olamaz :) dersane notları ve kitaptaki sorular ve geçmiş yıl soruları özellikle geçmiş yıl soruları enaz 10 defa çözdüm ve konuları resmen ezberlemiş oldum bol bol sorulu günler.....

elektronik ortamda varsa yollasanız 60 tl save etsek olmazmı ki?

bağımsız denetim sınavı için hangi eğitim kurumları ders notlarını satar?

aokten ' Alıntı:

Bu işin ticaretini yapmıyoruz...Elektronik ortamda olsa seve seve paylaşacağımıza emin olabilirsiniz...

Forumda özel eğitim kurumlarının isimlerini vermek yasak diye biliyorum. Mali Müşavirlik, staj başlatma ve açık öğretim kursları olan bilinen eğitim kurumları bunlar...herhangibir şubesinden temin edebilirsiniz...

Yinede isim isteyen olursa özel mesaj atarak bana ulaşabilirler...

Herkese iyi forumlar...

sanırım yanlış anlama oldu.ticaret yapıyosun diye bişey demedim ordaki save tasarruf edelim anlamında.hani varsa paylaş dedim,para ödemeyelim,yokmuş önemli değil.
ttoraman ' Alıntı:
aokten ' Alıntı:

Bu işin ticaretini yapmıyoruz...Elektronik ortamda olsa seve seve paylaşacağımıza emin olabilirsiniz...

Forumda özel eğitim kurumlarının isimlerini vermek yasak diye biliyorum. Mali Müşavirlik, staj başlatma ve açık öğretim kursları olan bilinen eğitim kurumları bunlar...herhangibir şubesinden temin edebilirsiniz...

Herkese iyi forumlar...

aokten ' Alıntı:
sanırım yanlış anlama oldu.ticaret yapıyosun diye bişey demedim ordaki save tasarruf edelim anlamında.hani varsa paylaş dedim,para ödemeyelim,yokmuş önemli değil.
ttoraman ' Alıntı:
aokten ' Alıntı:

Herkese iyi forumlar...

:) tamamdır arkadaşım... dediğin gibi yanlış anlamışım...iyi forumlar

ben aradım bi kaç tane eğitim kurumunu bağımsız denetim ders notu satmıyoruz dediler.

arkadaşlar bağımsız denetim sınavının geçmiş yıllar sorularını nerden bulabilirim acaba?

spk nın sitesinde var.haberler duyurular>lisanslama sınavları nın altında.

spk nın sitesinde sınav soru ve cevaplar var ama bağımsız denetım sınavı soru ve cevapları yok.bana bağımsız denetim sınavının geçmiş yıllar soru ve cevapları lazım.bağımsız denetim sınavının çıkmış yıllar sınavı soru ve cevaplarını nerden bulabilirim. önereceğiniz bi kitap varmı yada adres?