SPK Lisanslama Sınavlarına Yönelik..

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Ogün Güneş
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: SPK Lisanslama Sınavlarına Yönelik..

çok büyük emek, onca zaman ve para harcayarak sahip olduğumuz belgelerle sınavsız bağımsız denetçi olabilmek bence de hakkımız olmalı. birliğimiz de buna evet diyor ve bu konuda ısrar ediyorsa takdir edilecek bir durum. fakat tüm bunlara rağmen belge sahibi olan her meslek mensubu bağımsız denetim yapabilme yeterliliğine sahip olabilir mi açıkçası bu tartışılacak bir konu olarak karşımıza çıkar bence de....

ücretli kurslarla pazar oluşturmaya çalışmadan (SPK'yı ısrarında haklı çıkarmadan) gerçekten üyesinin devamlı gelişmesi ve ilerlemesi için eğitimlere önem veren bir birlik ve odalar olması nacizane temennimdir benim...

merhaba arkadaslar
ben nisan 2010 da smmm ruhsatını aldım şu anda spk lisanslama sınavına girmek istiyorum.
hepinizin bildiği üzere ttk değişiyor ve bağımsız denetime çok önem veriliyor benim merak ettiğim bu sınavdan geçtiğim takdirde aktif olarak bu belgeyi nasıl kullanabilirim

bu sınava smmm belgesi almadan giremiyormuyuz hem smmm sınavı hem bu sınavı aynı anda yürütemiyormuyuz

Her iki soruya da cevap hayır.
gencay07 ' Alıntı:
bu sınava smmm belgesi almadan giremiyormuyuz hem smmm sınavı hem bu sınavı aynı anda yürütemiyormuyuz

bu sınava smmm belgesi almadan girebilirsin 3 dersin ortalaması 70 olurda geçersen belgeyi almaya hak kazanırsın hakkın saklı kalır smmm belgesini aldıktan sonra bu belgeyide alabilirsin her iki sınavda aynı anda yürütülebilir tabi aynı anda çalışabilirsen çünkü yeterlilikten daha zor bir sınav olduğunu düşünüyorum

Arkadaşlar spk bağımsız denetim başvuruları ne zaman yapılıyor bilgisi olan varmı birde sınav takvimine ulaşamadım bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

sınav için hangi kaynakları tavsiye edersiniz

sınav tarhi spk nın sitesinden açıklanıyor ama son dönemlerde düzensizlik oldu eylülde olacak diye düşünüyorum ama belli olmaz siteyi kontrol etmek lazım sıklıkla kaynak kitaba gelince çok fazla kaynak kitap yok zaten gazi yayınevinin kitabı var birde beta yayınlarını biliyorum başka çıktı mı bir bilgim yok

yanıtladığınız için teşekkür ederim

REVİZYON ' Alıntı:
tuğçe09 ' Alıntı:
Arkadaşlar spk bağımsız denetim başvuruları ne zaman yapılıyor bilgisi olan varmı birde sınav takvimine ulaşamadım bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

http://www.tspakb.org.tr/tr/desktopdefault.aspx?tabid=231

bu link eğitim takvimi hakkında sanırım sınav takvimi hakkında bir bilgi henüz yok heralde, yada ben ulaşamadım ilginize teşekkürler sağolun

bende smmm yeni kazandım sayılır. 7 aydır staj yapıyorum. bağımsız denetmenlik sınavına yeni hazırlanmaya başladım gazi yayın evini, akademi ve beta yayınlarını aldım. Bence en güzeli akademi her konun arkasından testler var ama gözüm korktu.

Kardeşim kpss girdi. facebookta kpss online sayfasında sorular sorulup cevaplanıyor. Çok faydasını gördü insan sıkılmıyor. Sınava girecek arkadaşlarla duyrulur. Gerçekten çok işe yarıyor. Ders çalışırken birbirimizle sorular sorup test yayınlayabiliriz.

BERSU55 ' Alıntı:
bende smmm yeni kazandım sayılır. 7 aydır staj yapıyorum. bağımsız denetmenlik sınavına yeni hazırlanmaya başladım gazi yayın evini, akademi ve beta yayınlarını aldım. Bence en güzeli akademi her konun arkasından testler var ama gözüm korktu.

başarılar diliyorum bersu55, kaynak tavsiyelerininizi dikkate alacağım kolay gelsin.

akademi yayınları nasıl konu anlatımı olarak kapsamlı olarak anlatılmışmı ben gazi yayınlarından sadece mevzuata çalıştım ama pek yeterli gelmedi bana akademi o açıdan yeterli mi sizce

Konulrda detay çok sadece konu anlatımı ile insan unutuyor, ama konular bitmeden arkasından hemen testler olduğu için biraz daha dikkat topluyor. Tabi ben daha yeni başladım. Soru bankası bulamadım ben test çözerek daha iyi çalışıyorum eksiklerimi görme imkanım oluyor. Bu arada cma sertifika programı hakkında bilgisi olan var mı

evet bu sınav için en büyük dezavantaj soru örneğinin azlığı örnek soru olsa çok iyi olurdu

sınav başvuruları hala başlamadı bu sene olmayacak galiba bu sınav

Ankara SPK'dan aldığımız bilgiye göre sınav 09.10.2010 tarihinde yapılacakmış.

Ewet sınav tarihi 09.10.2010. Ayrıca sınavlar Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kayseri ve Samsun illerinde düzenlenecek.