Ssk'lılar Emekli Olunca Ne Kadar Maaş Alırlar?

Merhaba Arkadaşlar,

Geçmişten bugüne asgari ücretli çalışıp emekli olan, bir işçiye ne kadar emekli maaşı bağlanıyor.Gene bu bağlamda son 10 yıldır Aylık net ücreti 800 ytl,1000ytl,1200ytl,1400ytl alan işçilerin emekli olana kadarda maaşlarının hiç değişmeyeceğini farzetsek kaçar lira emeklilik maaşı bağlanır?Sizden istediğim Emelilikte bağlanacak ücreti bulmamda pratik bir yöntem veya formül var mıdır?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

Ynt: Ssk'lılar Emekli Olunca Ne Kadar Maaş Alırlar?

Arkadaşlar soruma yakın ilginizi bekliyor,iyi çalışmalar diliyorum.

ali tezel in web sitesinden öğrenebilrsin.

Sn Pascal Ali Tezelin web sitesine girdim.Orada geçmişe dönük hesaplama var.Benim arkadaşlardan isteğim bugün 1000tl net maaş alan ssklının enflasyonun olmadığını farzetsek.Emekli olacağı 60 yaşında ne kadar emekli maaşı alacağıdır?Aşağı yukarı formül olsa da olur.Saygılar..

kevin ' Alıntı:
Sn Pascal Ali Tezelin web sitesine girdim.Orada geçmişe dönük hesaplama var.Benim arkadaşlardan isteğim bugün 1000tl net maaş alan ssklının enflasyonun olmadığını farzetsek.Emekli olacağı 60 yaşında ne kadar emekli maaşı alacağıdır?Aşağı yukarı formül olsa da olur.Saygılar..

Enflasyonu "0" kabul ettiğine göre çalışma süresine gör hesaplanan maaş bağlama oranını %65 kabul edersek (hesaplamadım kanundan nasıl hesaplanacağını bulabilirsin) üzerinden emekli olduğunu varsayarsak 650,00 TL maaş bağlanacaktır. Tüm çalışmasının 2000 yılı sonrasında olduğunu varsaydım