Şubat Ayında Eksik Gün

pascal

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar selamlar şubat ayında 4 gün rapolrlu olan 1 çalışanımıza kaç gün maaş ödeyeceğiz. şubat 28 çekioyr. kafam karıştı

Ynt: şubat ayında eksik gün

30 gün tam çalışma halinde geçerli. Eksik çalışmada kaç gün ise o kadar.

Merhaba ;

Sn nguroy'un da belirttiği üzere 24 gün puantaj vereceksiniz.

Hiç eksik günü olmasa idi 30 gün olurdu.

Ama şubat ayının toplam raporlu günlerini bugünden bilmek ???

nguroy ' Alıntı:
30 gün tam çalışma halinde geçerli. Eksik çalışmada kaç gün ise o kadar.

sn nguroy;
eksik çalışmada nekadarsa o kadar puantaj demişsiniz.yalnız bu dediniz önceden beri çalışanlar için değil bildiğiniz gibi.o ay işe giren için geçerli.geçmiş aylardan itibaren çalışanlarda söz konusu kişi 4 gün raporluysa puantajı 26 olacaktır.

Ynt: Şubat Ayında Eksik Gün

Sanmıyorum scorpion.
Şubat ayı 30 gün tam çalışma gösterilir. Eksik çalışma varsa kaç gün çalıştı ise o kadar gösterilir.
Bir daha inceleyin isterseniz.

tekrar tekrar incelemiştim snguroy ben bu konuyu ve müfettiş incelemelerinde de aynen bu şekilde yaptığımda sorun olmamıştı.şubat ayında kişi eğer 4 gün raporluysa puantajı 26 olur.ancak yeni girişlerde ne kadar çalışma yaptıysa okadar puantaj yazılır.

Sanmıyorum. Biz de aynı konudan teftiş gördük. Fazla günlere iptal verdirdi bize.

neden sanmıyorum diyorsunuz eğer net değilse cevabınız ? benim net cevabım ve ben özellikle şubat ayı için müfettişle görüşme yapmıştım.

sanmıyorum demek bir tarzdır. Hiç bir zaman sizin gibi %100 eminim diye konuşmam. Prensibim değildir
. Dayanağı bulun paylaşın bizle bizde ssk ya dava açalım.

ben %100 eminim diye birşey dediğimi hatırlamıyorum.ama doğru ama yanlış siz sanmıyorum diyerek doğrunun yanlıştan ayırt edilmesini zorlaştırıyosunuz.özür dilerim eğer size bir hatam olduysa ama bu konuda bende kimsenin doğru bir yanıt aldığını sanmıyroum sizden.

Benim yanıtım bellidir.
Yukarda yazdım. Aksini savunan sizsiniz.
Tamam saygı duyarım. dayanağınızı getirin okuyalım.
Ayrıca ben de sizler gibi forum kullanıcısıyım. Benim söyledğim tartışmasız doğrudur diye bir şey yoktur.

d.1- Ay/dönem içinde işe girişi veya işten çıkışı bulunmayan sigortalılar yönünden;
Ay/dönem içinde işe girişi veya işten çıkışı bulunmayan, çeşitli nedenlerle (istirahat, ücretsiz izin, disiplin cezası gibi) ay/dönemin bazı günlerinde çalışmayan ve çalışmadığı günler için de ücret almayan sigortalıların ilgili ay/dönemdeki prim ödeme gün sayıları, ilgili ay/dönemdeki gün sayısından, ücret almaya hak kazanılmamış gün sayısı çıkartılmak suretiyle hesaplanacaktır.
Örnek - Özel sektöre ait bir işyerinde çalışan (A) sigortalısının, 2009/Şubat ayında 10 gün ücretsiz izinli olduğu ve ayın kalan günlerinin tamamı için ücret almaya hak kazanmış olduğu varsayıldığında, söz konusu ayda 28 gün bulunması ve sigortalının 10 gün eksik çalışmış olması nedeniyle, bahse konu sigortalının 2009/Şubat ayındaki prim ödeme gün sayısı 18 olacaktır.

yeni yayınlanan yönetmelikten alınmıştır sayın ngunay dediği doğru olandır.

sn kavazlı yazdıklarımızı okurken kimin dediği doğru daha iyi anlaşılacaktır.
d.1- Ay/dönem içinde işe girişi veya işten çıkışı bulunmayan sigortalılar yönünden;
Ay/dönem içinde işe girişi veya işten çıkışı bulunmayan, çeşitli nedenlerle (istirahat, ücretsiz izin, disiplin cezası gibi) ay/dönemin bazı günlerinde çalışmayan ve çalışmadığı günler için de ücret almayan sigortalıların ilgili ay/dönemdeki prim ödeme gün sayıları, ilgili ay/dönemdeki gün sayısından, ücret almaya hak kazanılmamış gün sayısı çıkartılmak suretiyle hesaplanacaktır.

Sn.scorpion;
Bunu sizin için yaptım. buyrun okuyun Bir daha kesin eminim falan yazmayın.

A. Şubat ayında eksik gün bildirimi bulunması durumunda prim gün sayısı hesabı

1. Şubat ayında bazı günlerde işe devam edilmemesi durumunda (istirahatlılık hali, ücretsiz izin vb.) prim ödeme gün sayısının hesabı

Şubat ayında herhangi bir sigortalının istirahat raporlu olması, ücretsiz izinli olması veya eksik gün bildirimine imkan veren diğer bir nedenle ayın bazı günlerinde işe devam edememesi durumunda, eksik günler 30 günden değil 28 (3) günden eksiltilerek prim ödeme gün sayısı belirlenir. (4)

Eksik çalışma günlerinin otuz günden değil de yirmi sekiz günden eksiltilmesinin nedeni, eksik gün bildirimi bulunan ayların, prim ödeme gün sayısı bakımından ay içinde işe giriş veya işten çıkış olan aylarla aynı durumda kabul edilmesidir. Eksik gün bildirimi nedeniyle ay bütünlüğü bozulmakta ve eksik gün bulunan aya özgü olmak üzere sigortalılar, günlük çalışma esasına göre (yevmiye ücretli) çalışıyormuş gibi kabul edilerek ayda kaç gün çalışılmış ise bu gün sayısı üzerinden prim gün sayısına tabi olmaktad

http://www.alomaliye.com/subat_prim.htm

Bir daha daha dikkatli olun lütfen.

teşekkür ederim ilgileriniz için ama bu konuda neden kesin eminsinizki birdaha yazmamam konusunda?neden yazamıyorum?ben siz hatalısınız demiyorum yada ben haklıyım demiyorum.Benim bildiğim bu şekilde.Giril çıkış olmadığı sürece kaç gün eksikse o kadar gün olacağı puantajı.bu forumda da yıllardır üyeyim ve hiçbirzaman bu gibi tartışma yapmadım.konu sizin yada benim haklı olmam değil.birşeyleri paylaşıp öğrenmekti.

Eksik çalışma günlerinin otuz günden değil de yirmi sekiz günden eksiltilmesinin nedeni, eksik gün bildirimi bulunan ayların, prim ödeme gün sayısı bakımından ay içinde işe giriş veya işten çıkış olan aylarla aynı durumda kabul edilmesidir.

burda belirtilen ne o zman?