Tamir Ettiğim Ürünleri Pazar Yerlerinde Faturalı Olarak Nasıl Satarım ?

Merhaba
Piyasada arizali olan elektronik parcalari tamir edip pazar yerlerinde ve kendi web sitemde satmak istiyorum.
firmaya girdi olmadan fatura kesilemiyormus.
Bu durumu nasil cozebilirim
Fatura temin edebilecegim urunler degil hurda olarak aliyorum tamir edip satmayi dusunuyorum

Merhaba
Piyasada arizali olan elektronik parcalari tamir edip pazar yerlerinde ve kendi web sitemde satmak istiyorum.
firmaya girdi olmadan fatura kesilemiyormus.
Bu durumu nasil cozebilirim
Fatura temin edebilecegim urunler degil hurda olarak aliyorum tamir edip satmayi dusunuyorum
Sayin abdulkadirr

Her iki durumda da yani pazar yerlerinde ve kendi web sitende de satsan vergi mukellefi olacaksin. Pazar yerinde bir sart daha var. Pazarlarda tezgâh açmak isteyen esnafların, ilgili belediyelerden “Tezgâh Kurma Belgesi” alması gerekmektedir. Bunu aldiktan sonra pazar yerin 7 gun icinde belirlenir birde bunlarin yillik ucretleri vardir. Tabi birde Esnaf Sanatkarlar Odasina kayit.

Mukellefiyet actirdiktan sonra hem pazar hemde web sitende bunlari satabilirsin. Firman icin temin ettigin hurda urunler icin vergi mukellefi olmayan hurdacilardan alis yaparsan ''GIDER PUSULASI" ile giris yapabilirsin, eger ihale yoluyla hurda alirsan ihale makaminin duzenledigi belge fatura yerine gecer onunlada kayitlarina alabilirsin. Vergi mukkellefi olan hurdacidan alacagin hurdalar icin ise karsi taraf sana fatura duzenlemek zorunda.

Son düzenleme: