Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

Temmuz 2008 Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Açıklanır?

• Bayramdan Önce

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bayramdan Sonra

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

bende de maliyet bakalım.....bahtımıza.......ben yardımlaşalım diye seslenmiştim ama neyse...........

ben kursa gidiyorum.balance arkadaşımızın önerdiği kitapları aldım.ama tam olarak kitaplara bakamadım.yazın sıcağında işten eve gidince ders çalışmak kabus adeta.umarım bu sınavda veririz arkadaşlar.

pozitif düşünelim pozitif iyi düşünelim iyi olsun temmuz sınavı kolay olacak desem ..... sıcakların rehavetiyle..... ;D

umarım dediğin gibi olur. az kaldı kaç gün 30 mu 29 mu ne..
valla ben hepsinden gireceğim sınava..bakalım neler çıkacak bahtımıza.
herkes için iyi olur umarım. çalışıp uğraşanların emeği boşa gitmez.
gerçi bu sınav sisteminde bu biraz ütopya ama olsun
umut fakirin ekmeği..

Tarık_Cafer ' Alıntı:
Arkadaşlar bir firmada muhasebe biriminde çalışıyorum.Belge şu anda işime yaramıyor.Elime kazandığıma dair belge geldi.belgede şöyle diyor oda kayıt 315 2008 maktu aidat 210 ayrıca türmob ödenti ve ruhsat parası.Mesleği yapmıyorsam bunları ödemek zorundamıyım.Hangilerin şu etapta ödemem gerekir.Bilen arkadaş varsa aydınlatırsa sevinirim.

30 gün içinde oda kaydı veruhsat işlemlerini yaptırıyorsunuz bu mecburi. ancak serbest çalışma niyetinizde olmaığınızdan çalışma belgesi ve mühür ücreti ödemiyorsunuz. Bende sizin durumunuzda olanlardan biriyim.

Bilgilerinize,

arkadaşlar anladığım kadarıyla bu dönem maliyetten kalan çok
yığılma var demektir bunun için kolay sorarlar diyorum ben
inşallah öyle olur da
geçeriz.

benim de tek maliyet

AMAN DİKKAT.REHAVETE KAPILMAYIN

Arkadaşlar dikkat edin MART sınavında zor sordular ama notları bolundan verdiler.Özellikle tek dersi veya iki dersi kalanları kağıda bakmazsızın geçirmişler.Şİmdi gelelim temmuz sınavına.Artık her dersin bir sorusu kesinlikle süpriz yerden çıkıyor.Bir soruda geçmiş yıllara benzer ama içine çözümü zorlaştıracak veriler ekleniyor.Bu iki sorunun birini çözemeyen haliyle kalıyor.Temmuz sınavında da bu kadar bol not vereceklerini sanmıyorum.Bunun için sıkı çalışın kağıdınız 40-60 arası kalırsa büyük ihtimalle 50 altı verilecektir.ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.

Ynt: AMAN DİKKAT.REHAVETE KAPILMAYIN

Tarık_Cafer ' Alıntı:
Arkadaşlar dikkat edin MART sınavında zor sordular ama notları bolundan verdiler.Özellikle tek dersi veya iki dersi kalanları kağıda bakmazsızın geçirmişler.Şİmdi gelelim temmuz sınavına.Artık her dersin bir sorusu kesinlikle süpriz yerden çıkıyor.Bir soruda geçmiş yıllara benzer ama içine çözümü zorlaştıracak veriler ekleniyor.Bu iki sorunun birini çözemeyen haliyle kalıyor.Temmuz sınavında da bu kadar bol not vereceklerini sanmıyorum.Bunun için sıkı çalışın kağıdınız 40-60 arası kalırsa büyük ihtimalle 50 altı verilecektir.ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.
Tarık-cafer' e katılıyorum tek ders vergi idi benim, ama verdiğim kağıt daha önce verdiklerime göre vasat bir kağıttı 50 alır diyebilirim ama inanın beklemiyordum...

bu sınavların artık martı zordu kasımı zordu yokki bir soru kolay bir soru zor birini yapan ikinciden bişeyler karalayan kağıtta bildiğini gösteren çok kişi geçti bir o kadarda kaldıı....aynı kağıdı verip kalan da çok geçen de çok.........

sözel derslerden de hikaye yazar gibi uzun cevaplar istemiyorlar sadece konuya hakim olduğunuz göstermeniz yeterli.......

gülümse1907 ' Alıntı:
Arkadaşlar bence maliyetten şurdan gelir burdan gelir diye düşünmeyelim. Riske atmayalım ve hepsine çok sıkı çalışalım. Açıkcası ben temmuzda bitirmek istiyorum bu işi ve maliyete çok asılcam.

Musfata Bey isim soyisim sırası şakaydı. 40 sayfalık hukuk notlarını cuma günü yollayacağım herkese. İmren arkadaşıma yolladığım notlar diğer derslerin notlarıydı. Mümkün olduğunca herkese yollamaya çalışıyorum. Özelim mail adresi doldu. Takdir edersiniz ki hepsine yetişemiyorum. Ama elimden geldiğince yardımcı olacağım.

Maliyetten çalıştığım kaynak Yurdakul Çaldağ ve Tesmer çıkmış sorulardı. Ama bu dönem başka kaynaklardan da çalışacağım, bi arkadaşım not yollayacak bana onları bekliyorum.

herkese selamlar bende temmuzda sınava girenlerdenim. bütün derslerden ilk defa giriyorum. sınavlara pek hazırlanamadım. banada bu hukuk notlarını gönderirseniz sevinirim. diğer derslerden de özet notlar varsa gönderebilir mi? herkese şimdiden başarılar dilerim. :)

akrep46 ' Alıntı:
gülümse1907 ' Alıntı:
Arkadaşlar bence maliyetten şurdan gelir burdan gelir diye düşünmeyelim. Riske atmayalım ve hepsine çok sıkı çalışalım. Açıkcası ben temmuzda bitirmek istiyorum bu işi ve maliyete çok asılcam.

Musfata Bey isim soyisim sırası şakaydı. 40 sayfalık hukuk notlarını cuma günü yollayacağım herkese. İmren arkadaşıma yolladığım notlar diğer derslerin notlarıydı. Mümkün olduğunca herkese yollamaya çalışıyorum. Özelim mail adresi doldu. Takdir edersiniz ki hepsine yetişemiyorum. Ama elimden geldiğince yardımcı olacağım.

Maliyetten çalıştığım kaynak Yurdakul Çaldağ ve Tesmer çıkmış sorulardı. Ama bu dönem başka kaynaklardan da çalışacağım, bi arkadaşım not yollayacak bana onları bekliyorum.

herkese selamlar bende temmuzda sınava girenlerdenim. bütün derslerden ilk defa giriyorum. sınavlara pek hazırlanamadım. banada bu hukuk notlarını gönderirseniz sevinirim. diğer derslerden de özet notlar varsa gönderebilir mi? herkese şimdiden başarılar dilerim. :)

Arkadaşım özelime mail adresini atarsan pazar günü notları ulaştırayım. Şu anda KDV yetiştirmeye çalışıyorum, yoğunum.

Başarılar.

GÜLÜMSE bizim firmanin kdv.si ciktimi bir anca once yapinda ona gore hazırlıklı olalim hep son odeme gunlerınde saat 4.30 da getiriyorsunuz olmuyor hiccc

HKN ' Alıntı:
GÜLÜMSE bizim firmanin kdv.si ciktimi bir anca once yapinda ona gore hazırlıklı olalim hep son odeme gunlerınde saat 4.30 da getiriyorsunuz olmuyor hiccc

Hkn şimdi senle uğraşamam

o zaman patronu arıyımda soluyum bizim defterleri bir zahmet hazırlayın temmzdan itibaren benimle urasmana gerekde kalmaz..

HKN ' Alıntı:
o zaman patronu arıyımda soluyum bizim defterleri bir zahmet hazırlayın temmzdan itibaren benimle urasmana gerekde kalmaz..

Defterini çokdan dürdük. Gel al...

MERHABALAR BEN DE İLK KEZ MART SINAVINA GİRDİM 7/6 YAPTIM TEMMUZA MALİYET KALDI BAKALIM.