Torba Yasa Başvuruları Hk.

Vergi dairesi ve SGK yapıyor Belediye (En Azından Bizim Belediye) henüz başlamamış bayramdan sonra tekrar sorun diyorlar

Vergi Dairesi ve Sgk internet üzerinden yapılıyor, Bağkur için internet üzerinden ne kadar borcu olduğu, taksitlendirme tutarları gibi detayları görebiliyor, ancak müracaatınızı elden Sgk'ya yapıyorsunuz.

Ancak internet üzerinden yapılan Sgk müracaatında ekrana ne kadar borç olduğu, hangi taksiti seçersek ne kadar çıkacağı gibi rakamları sistem göstermiyor. Sadece müracaatını yapabiliyorsun, sonrasında borcu, taksit tutarlarını vs. görebiliyorsun. Henüz yapmadım, ancak bu şekilde bir eksiklik var, ilk etapta gördüğüm.

Arkadaşlar ben vergi dairesine yaptım fakat sgk göremedim internet üzerinden

Merhaba ;

5510-4/1a KAPSAMINDA SİGORTALI ÇALIŞTIRAN İŞVERENLERİN YAPILANDIRMA BAŞVURULARININ E-SİGORTA linkinden ;

Bu amaçla [url]www.sgk.gov.tr[/URL] adresinden “e-SGK” - “Diğer Uygulamalar” seçeneği işaretlenmek suretiyle erişilen “4-A İşveren Yapılandırma Başvuru Giriş/Ödeme Planı Görüntüleme” ekranı vasıtasıyla e-Sigorta kullanıcı kodu ve şifresi girilmek suretiyle geçici 60 ıncı madde kapsamında yapılandırma başvurusunda bulunulması mümkün bulunmaktadır.

Merhaba

6552 sayılı kanun kapsamında özel usulsuzluk cezaları ile iligli başvuru nasıl yapılması gerekiyor acaba. Vedop üzerinden başvuru ekranını göremedim. Bunun için bir form vs. varmıdır acaba. Teşekkürler.