Türmob eğitimleri hk.

Ynt: Türmob eğitimleri hk.

Benim 'nick' imi farenizin sol tuşu ile tıklayın. Profilime girin. Aşağıda daha önce gönderdiğim mesajları toplu halde görmenizi sağlayan 'Gönderdiği son mesajları göster.' yazısının üzerini tıklayın. sondan geriye doğru okumaya başlayın. Benim ve temsil ettiğim zihniyetin ne olduğunu, ayrıca seze verdiğim cevapları tekrar okuyun. Olayı kişiselleştiren, terbiyesini bozan sizsiniz meslektaşım. Yukarıdaki ilemi kendi 'nick' iniz içinde yapın. Kendinizin ve sürdürmeye çalıştığınız zihniyetin ne olduğunu bir okuyun. Belki olduğunuzu sandığınız zihniyete sahip bir insan olmayabilirsiniz.

sizin zehirli fikirlerinizle hiç bir meslektaşı zehirlemeye hakkınız yok. Özelden bana bol bol içinizden geçenleri yazabilirsiniz. Vaktimizi çalmayın. Siz beğenmediğiniz eğitimde de bu uslubunuzu takındıysanız hiç bir eğitimde başarılı olamazsınız. Açıkcası umrumda da değil.

Başarılar. İnş.

Benim mesajlarımda hakaret yok hanımefendi, kimseyi aşağılamadım, kimseye tek kelime kötü söz söylemedim.
Terbiye sınırlarını aşan sizsiniz..

Özelden size içimden geçenleri bol bol yazma kişiliksizliğini kusura bakmayın gösteremem.. Bu, kişiliksiz insanların ayıbıdır.

Ben kimseye burada açıklama yapmak zorunda değilim. Ancak sizin takındığınız tavır, söylemleriniz sizin nasıl bir kişilikte olduğunuzu gösteriyor..

İDDİALARIMI her yerde herkesle paylaşıyorum. Kimse kusura bakmasın, kolay değil öyle al gülüm ver gülüm..

Benimle uğraşacağınıza, siz kendi aldığınız eğitime bakın ve aldığınız eğitimle benim karşıma çıkın..

Benim zihniyetimi az çok burada olanlar bilen bilir, ileride olabilecek bir takım çıkarları menfaatleri ters düşenler kendini belli etti zaten.
Ayrıca benim zihniyetim, siz ve sizin gibilere karşı her daim her platformda dimdik ayakta kalacak. Ve sonuna kadar bu işin peşini bırakmayacağım.

Bu forumdaki amacımız beyin takımı olup tartışmaları genişletmek olmalı. Bu tartışmalarda mesleki gelişim yönünde olmalı. Yoksa siz şöylesiniz ben böyleyim. Benim zihniyetim şu senin bu olmamlı. Ben kişilere en ufak hakaret içeren tartışmalara karşıyım eminim diğer arkadaşlarımda aynı düşünüyorlardır. Şimdi İZMİR ilinde bir eğitim yapıldı. Biri Yok fiyaskoymuş öteki yok efendim eğitimler iyiymiş üyeler teşekkür yazıları yolluyormuş. Bunlar hepsi boş sözler. Havada kalan sözler. O ARKADAŞIMA SESLENİYORUM SENİN İÇİN FİYASKO OLAN EĞİTİM BENİM İÇİN ÇOK YETERLİ OLABİLİR (niye şevkimi kırıyorsun bir hakkın varmı sana soruyorum). DİĞER ARKADAŞIMA SESLENİYORUM SENİN İÇİN DE BU EĞİTİM ÇOK İYİ OLABİLİR AMA BENİM İÇİN ÇOK YETERSİZ OLABİLİR.(Sanada soruyorum bir eğitimi bu kadar abartacak kadar bir hakkın mı var).Ben Diyarbakır ilinden furumu takip etmeye çalışıyorum. Bu forumda kendimce bir fikir üretip kendi geleceğime yön vermek istiyorum. Böyle bu foruma faydası olmayan bir tartışmanın kaç gündür uzatılıp kangrene dönüştürmesi beni üzüyor. Sayın arkadaşlarıma sesleniyorum. Bu eğitimler böyleyse ne yapmalı birbirimizimi yemeli yoksa fiyasko diyen arkadaş ile fiyasko değil yeterli diyen arkadaşların eğitimlerini daha ileriye götürmeleri için çabamı sarfetmeli. Turmob 01.11.2011 tarihinde bir bağımsız denetim tebliği fikirini ortaya attı ve arkasında duramaığı bir tebliği geri çekti. Ama çekerkende arkasında koskoca bir BAĞIMSIZ DENETİM tartışması biraktı. Mademki tebliğin arkasında duramıyordun niçin yayınladın. Yoksa seninde arkadan yaptığın bir iktidar hesabımı vardı bilemiyoruz. Tam 13 aydır bir eğitim eğitim deyip duruyorsunuz buyrun eğitin onu dahi yapamıyorsunuz . Artık bu tarihten sonra da eğitimlerin yapılıp yapılmayacağı tartışma konusu, aslında TURMOB'un kendisi tartışma konusu. Artık Ankara'da turmob çatırdıyor ve sesi ta buralara kadar geliyor. Hiç adil olmayan 5 e 4 sistemi tartışılır oldu. Bu süreçten sonra bence birbirimizle didişmektense birlk olmak zorundayız. 3000 tane yeminli 80 000 tane biz SMMMleri yönetiyor. Gelin bu tartışmalara son verip artık TURMOB ile YMM müessesesini tartışmaya açalım. Mücadelemi burdak kısır bir döngü yüzünden kaybetmek istemiyorum.Yeni Türk tcaret kanunu ile Kamu gözetim kurumu bağımsız denetim yetkisini bizlerede veriyor UNUTMAYALIM. gelin bunun mücadelesini yapıp bunuda YMM'lere kaptırmayalım. Bu 30 senenin içinde benim mesleğim 2.kez köklü değişikliği uğruyor. Birincide elimiz kolumuz bağlıydı hiç bir şey yapamadık. Ama en azından bu ikinci yapılanmada hakkımız olanları başkalarına kaptırmayalım. Bu tartışmaları bir kenara bırakıp ben bu süreçte mesleğime ne katabilirim onu düşünelim . VE BİRLİKTE ORTAK ÇIKARDA HAREKET ETME YOLLARINI ARAYALIM. Yoksa atı alan ÜSKÜDAR'I geçer diyor bir oda başkanımız ve unutmayın ki o oda başkanı üsküdar'ı geçti haberiniz olsun.. Herkese selamlar

Sevim hanım;
Funda hanım;

Subjektif değerler üzerinden yargıda mutabık kalmaya çalışıyorsunuz. Eğitimi verenin kalitesinden önce eğitim alanın kapasite ve algı gücü önemli değil midir.

Dolayısıyla Sevim hanım beklentileri doğrultusunda katıldığı eğitimden umduğunu bulamamış olabilir. (ancak eleştiri boyutunu da bu kadar abartmamak gerekir) dolayısıyla eğitime ilgisi kaybolmuştur ve bunu paylaşmıştır.

Funda hanım ise benimde paylaştığım meslek örgütlerine sahip çıkma adına ihtiyari olarak (yönetimde bir yerlere gelme gayretinde olduğunu hiç düşünmüyorum) savunma durumunda görünse de açıklama yapma ihtiyacı hissetmiştir.

Ancak binlerde meslektaş ve stajyer arkadaşlarımızın takip ettiği forumda gerek seviye gerekse de içerik anlamında özen ve yakışan davranışı göstermek zorunda olduğumuza inanıyorum.

Saygı ve sevgilerimle..........

Değerli forum üyeleri,

Lütfen birbirimize karşı daha saygılı olalım. Bir hakaret mesajı daha gelirse forumdan uzaklaştırma yapacağım.

Bugün TFRS eğitimine katıldım..TTK eğitiminin aksine eğitimi veren üstad gerek tfrs ye gerekse ttk ya oldukça hakimdi..Sorulan soruların hepsini yanıtladı ve de tatminkar cevaplar verdi..Açıkçası ben bugünkü eğitimden memnun kaldım..Umarım yarın da iyi geçer...

Daha önce TTK eğitimini beğenmediğim yazmıştım..Yiğidi öldür hakkını yeme demişler; o yüzden beğenimi de dile getirmek istedim... :)

EYLÜLDURU ' Alıntı:
Bugün TFRS eğitimine katıldım..TTK eğitiminin aksine eğitimi veren üstad gerek tfrs ye gerekse ttk ya oldukça hakimdi..Sorulan soruların hepsini yanıtladı ve de tatminkar cevaplar verdi..Açıkçası ben bugünkü eğitimden memnun kaldım..Umarım yarın da iyi geçer...

Daha önce TTK eğitimini beğenmediğim yazmıştım..Yiğidi öldür hakkını yeme demişler; o yüzden beğenimi de dile getirmek istedim... :)

Ders veren zat, Üniversite hocası mı?

Kendisi smmm.. aynı zamanda da marmara üniversitesinde muhasebe dersleri veriyormuş..

Eylülduru eğitime nerede katıldınız, ben de bu hafta sonu ismmmo kurtuluşta katıldım.
Hocamız iyiydi, elinden geldiğince katkı vermeye çalıştı.

gitarist34 ' Alıntı:
Eylülduru eğitime nerede katıldınız, ben de bu hafta sonu ismmmo kurtuluşta katıldım.
Hocamız iyiydi, elinden geldiğince katkı vermeye çalıştı.

Kültür Üniversitesinde katıldım ben de..

Muhasebe standartlarını öğrenmenin en güze yolu; Türkiye Muhasebe Standartları Setini baştan sona beş altı kez okumak. (Biraz zor olur ama) :'( :'( :'(

Eğitimde uyumayayım dedim ama yine olmadı ,ders veren bağımlı meslek mensubumuza selamlar,sesi titriyordu,heyecanlıydı,korkarak konuşuyordu,sonradan okumasını düzeltti ,slaytın hiç dışına çıkmadı,deferred tax ı bu konuda ciddi endişeler var dedi ve geçti,
Dinleyicilerimiz de muhteşemdi,hoca stok değerlemede emsal fiyatı baz alabiliriz dedi eski bir meslek mensubu belge olmadan olmazki bu dedi, komşudan aynı işi yapan kişiden de satış fiyat bilgisi istesek vermez nasıl olacak dedi,,
Diğer konuştuğum bir büro sahibi mali müşavir abi Allah aşkına kim düzenliyo bu nakit akım tablosunu, kim uygular bunları daha paramızı alamıyoruz dedi..Aslında herkes kendi çapında kendi alanında inandığı doğruları söylüyor.
Zamanın çok gerisindeyiz zihin ve vizyon olarak..

Burası yeri değil ama, Affınıza sığınarak sormak istiyorum.

Maliye Bakanlığınca, ilk ve son kez yapılan "Özel YMM Sınavı" nın iptali için Danıştay nezdinde yürütmeyi durdurma istemli dava açılmış, bu davanın seyri hakkında bilgisi olan var mı?

heisenberg ' Alıntı:

Maliye Bakanlığınca, ilk ve son kez yapılan "Özel YMM Sınavı" nın iptali için Danıştay nezdinde yürütmeyi durdurma istemli dava açılmış, bu davanın seyri hakkında bilgisi olan var mı?

Anayasa mahkemesi başvuru tarihi itibari ile bu sınavı iptal etti. Ama geriye dönük kazanılmış haklara hiç bir şey yapamadı. Yani kısacası sınavlar karambolden yapılıp sonuçlandı. Bu sonuca göre de YMM olan bir takım arkadaşlar maliye bakanlığından ayrılıp şu an YMM faaliyetine başladı. Benim ilimde 2 tane YMM bürosunu bunlar açtı.

ibrahimseckiner ' Alıntı:
heisenberg ' Alıntı:

Danıştay başvuru tarihi itibari ile bu sınavı iptal etti. Ama geriye dönük kazanılmış haklara hiç bir şey yapamadı. Yani kısacası sınavlar karambolden yapılıp sonuçlandı. Bu sonuca göre de YMM olan bir takım arkadaşlar maliye bakanlığından ayrılıp şu an YMM faaliyetine başladı. Benim ilimde 2 tane YMM bürosunu bunlar açtı.

Danıştay değil Anayasa mahkemesi iptal etmişti. Eğer Danıştay sınavı iptal ederse; TÜRMOB YMM belgelerini geri alır. Dava ile ilgili olarak henüz Danıştay'ın karar vermediği söyleniyor.

aokten ' Alıntı:
Eğitimde uyumayayım dedim ama yine olmadı ,ders veren bağımlı meslek mensubumuza selamlar,sesi titriyordu,heyecanlıydı,korkarak konuşuyordu,sonradan okumasını düzeltti ,slaytın hiç dışına çıkmadı,deferred tax ı bu konuda ciddi endişeler var dedi ve geçti,
Dinleyicilerimiz de muhteşemdi,hoca stok değerlemede emsal fiyatı baz alabiliriz dedi eski bir meslek mensubu belge olmadan olmazki bu dedi, komşudan aynı işi yapan kişiden de satış fiyat bilgisi istesek vermez nasıl olacak dedi,,
Diğer konuştuğum bir büro sahibi mali müşavir abi Allah aşkına kim düzenliyo bu nakit akım tablosunu, kim uygular bunları daha paramızı alamıyoruz dedi..Aslında herkes kendi çapında kendi alanında inandığı doğruları söylüyor.
Zamanın çok gerisindeyiz zihin ve vizyon olarak..

Eğitmenlerin yetersiz olduğuna (PRATİKLERİNİN OLMADIĞINA)katılıyorum.Ayrıca her yer de ücretli kobi tfrs kursu başladı.Bilen bilmeyen eğitim veriyor.Kim ne zaman kobi tfrs uygulaması yaptı? Yenihesap planları yayınlanmadı.2.mevzuat yayınlanmadı.Erteleme olup olmayacağı belli değil....
3büyük il dışındaki odalar smmm EĞİTMENLERİ YOLLAMAYIN AKADEMİSYEN YOLLAYIN ,diye istekte bulunuyorlar.Akademisyenlerde yeni öğreniyor...
birileri smmm 'ler üzerinden iyi para kazanıyor.

ARKADAŞLAR DENETİM EĞİTİMLERİNDEN HABERİ OLAN VAR MI

Mesaj içeriğinde büyük harf kullanmayınız.