Türmob eğitimleri hk.

Ynt: Türmob eğitimleri hk.

Bugün istanbulda ilk eğitime katıldım ve hoca inanılmaz derecede yetersizdi. Hocaya ne sorduysak yok yenilemeler bekleniyor yok biz havanda su dövüyoruz gibisinden bir şeyler dedi Örnek olarak bir soruya verdiği cevaı yazıyorum.
Genel Kurulda 1/4 oranında üye Yüksek okul mezunu olmalıdır yada genel kurulda üye 1 kişiyse bu kural aranmaz denmiş. Hocaya soruyorlar hocam 3 kişi olsa ne olacak
cevap : 4 bölü 3 eşittir 0,75 yani 0,75 bire tamamlanırmı bence tamamlanmaz ama yasada 1 kişi kalırsa muaf demiş yani 2 kişi dememiş yani tamamlanabilirde tamamlanmayabilirde tamamlanırsa şart aranır tamamlanmazsa aranmaz aslında bunlar için 500 sayfa yasanın nasıl uygulanacağının anlatılması lazım ama oda çıkmadı çıkması lazım hatta yasada bazı maddeler değişecek yani biz aslında havanda su dövüyoruz başka soru varmı.
Yani eğitimin kalitesi için bunu örnek verdim daha bir sürü soruda yok bilgim yok bana göre böyle ama şuna göre şöyle aslında yasa çıkmadı çıksa uygulansa daha iyi anlatırız falann filan yani bugün resmen 7 saatlik işkence ve zaman kaybı yaşadık başkada birşey değil.

stonhand ' Alıntı:
Bugün istanbulda ilk eğitime katıldım ve hoca inanılmaz derecede yetersizdi. Hocaya ne sorduysak yok yenilemeler bekleniyor yok biz havanda su dövüyoruz gibisinden bir şeyler dedi Örnek olarak bir soruya verdiği cevaı yazıyorum.
Genel Kurulda 1/4 oranında üye Yüksek okul mezunu olmalıdır yada genel kurulda üye 1 kişiyse bu kural aranmaz denmiş. Hocaya soruyorlar hocam 3 kişi olsa ne olacak
cevap : 4 bölü 3 eşittir 0,75 yani 0,75 bire tamamlanırmı bence tamamlanmaz ama yasada 1 kişi kalırsa muaf demiş yani 2 kişi dememiş yani tamamlanabilirde tamamlanmayabilirde tamamlanırsa şart aranır tamamlanmazsa aranmaz aslında bunlar için 500 sayfa yasanın nasıl uygulanacağının anlatılması lazım ama oda çıkmadı çıkması lazım hatta yasada bazı maddeler değişecek yani biz aslında havanda su dövüyoruz başka soru varmı.
Yani eğitimin kalitesi için bunu örnek verdim daha bir sürü soruda yok bilgim yok bana göre böyle ama şuna göre şöyle aslında yasa çıkmadı çıksa uygulansa daha iyi anlatırız falann filan yani bugün resmen 7 saatlik işkence ve zaman kaybı yaşadık başkada birşey değil.

geçmiş olsun :D

ben hiç izmirli eğitimcilerin eğitimlerinden ve sorduğum sorulara verdikleri cevaplara hiç girmeyeyim.. Aynen sizin yazdığınız şekilde..
Ben bir girersem allak bullak olur ortalık..
o yüzden bu eğitimler tekrar altını çiziyorum.. Koca bir Fİ-YAS-KOOO

sevim hanım eğitimleri bence siz verin...

Sevim Hanım,

Aldığınız eğitimden memnun kalmadığınız ortada bende sizinle aşağıda bir belgeyi paylaşmak istiyorum. Ya siz yada belgede ismi ve imzası olan 17 meslektaşımız yalan söylüyorlar. Bu arada meslek mensubu olduğunuz için İzsmmm Odasının portalından belgede ismi olan tüm meslektaşların iletişim bilgilerine ulaşıp akabinde bu belgeyi teyit etmekte özgürsünüz.

403275_2979078930097_1655634859_2540254_949311507_n.jpg

Bu imzalı metin neyin kanıtıdır? Farklı açıdan bakanlara göre şöyle diyenlerde çıkamaz mı?
Salonlarda eğitimlere 100 'lerce kişi katılmasına rağmen salonda eğitme katılanların sadece 17 'si eğitimi beğenmiş diğerleri eğitimleri ve eğitmenleri beğenmemiştir .Bir kısmıda fikir beyan etmemiştir.

Seni ve zihniyetini forumdaşlara havale ediyorum.

Ayrıca İzmirlisiniz. Sizin aldığınız eğitim hakkında görüşlerinizi merak ediyorum. TÜRMOB 'un bu eğitim seferberliği hakkında ki görüşünüzü de beyan ederseniz sevinirim.

Şunu da eklemek isterim. Gelen mailler ve salonda eğitim akabinde ki teşekkürler bizde saklı. Belgeyi dahi kabul etmediğinizden ve bunun yapılabileceğini tahmin ettiğimden diğerlerini hiç paylaşmadım dahi. Önemi de yok. Nede olsa İzmirde ve SMMM siniz. Arkadaşlarınızla bu konu hakkında sohbet ettiğiniz zaman aldığınız her olumlu yaklaşım benim yayımladığım belgenin altına bir imza olarak sizin hafızanızda inş. yerini alır.

'Seni ve zihniyetini forumdaşlara havale ediyorum. '

?

İlginç bir yaklaşım fakat sorumun cevabı değil

Değerli Meslektaşım,

Gereksiz sorunun lüzumsuz cevabı olmaz

Uslubu forumdaşların takdirine bırakıyorum.Saygılar

Mrpizmir meslektaşımın eski yorumlarını okuma fırsatı buldum. Farklı zihniyette olmamamıza rağmen eleştirisini haklı ve yapıcı bulmuyorum. Kendisine özel mesajla da durumu uzunca izah etmeye çalıştım.

Takdir ederken bu yazdıklarımı da dikkate alınız :))
Ben hoş gördüm artık. :D

TAXTOTAX ' Alıntı:
Sevim Hanım,

Aldığınız eğitimden memnun kalmadığınız ortada bende sizinle aşağıda bir belgeyi paylaşmak istiyorum. Ya siz yada belgede ismi ve imzası olan 17 meslektaşımız yalan söylüyorlar. Bu arada meslek mensubu olduğunuz için İzsmmm Odasının portalından belgede ismi olan tüm meslektaşların iletişim bilgilerine ulaşıp akabinde bu belgeyi teyit etmekte özgürsünüz.

bu imzalı belge ile yapılanlar popülizmdir.. Oyuna gelmeyin sevgili meslektaşlarım..
İsim vermiycem birçok şeyi biliyorum ama bu kişiler ile akademisyenler ve sevgili eğitmenlerimiz maalesef gruplaşma halinde olduklarından dostlar alışverişte görsün mantığı ile meslektaşlarımız ileride oluşabilecek denetim alanında yer kapma içerisinde bu imzalı kağıdı sunmuşlardır..

Tekrar altını çiziyorum bu eğitimler koca bir Fİ-YAS-KOO dur..
Aldıkları plaketlerin karşılığı olarak bir grup meslektaşımızın gözü boyanmıştır..
Dilimde tüy bitti yaza yaza.

Sorularımıza geçiştiricili cevap verilmesi, konuya hakim olunamaması sadece bizlere, -biz derken yukarıdaki cümlemde adı geçen gruplaşmış kişiler dışında kaldığımızdan biz diyorum- siz busunuz, biz eğitimi layıkıyla zaten aldık size bişey aktarma niyetinde değiliz ama bak nasıl göz boyadık yanımıza çektik.. bu yazıda bunun kanıtıdır..

TAXTOTAX ' Alıntı:
Sevim Hanım,

çok komik olmuş:)

imza toplayıp 'çok faydalı bir eğitimdi' mesajı vermek biraz zorlama,fazla gereksiz ve de çok komik.

forumda paylaşmakta sadece bilgi kirliliği...

Ayrıca kobi Ufrs set ile ilgili

http://www.istanbulsmmmodasi.org.tr/video.asp# linkten 2 bölüm halinde Doc. Dr. Volkan Demir'in eğitimi bulunmaktadır. tatmin olmayan veya tekrar dinlemek isteyen kişiler buradan izleyebilirler.

Anlatım uslup ve kalite anlamında oldukça doludur. Özellikle aldıkları eğitimden memnun olmayan meslektaşların ilgisini çekecektir.

Yararlı olması dileğiyle.......

'Ayrıca İzmirlisiniz. Sizin aldığınız eğitim hakkında görüşlerinizi merak ediyorum. TÜRMOB 'un bu eğitim seferberliği hakkında ki görüşünüzü de beyan ederseniz sevinirim.'

Özel mesajınızı okudum.Hassasiyetinizi anlıyorum.Fakat bu kadar endişeli olmamalısınız.Demekki siz eğitime katıldığınız yerden ve eğitimden memnun kalmışsınız.Burada hatalı olan topyekün savunmaya geçme farklı düşünceler karşısında uslubu değiştirmedir.Bende,izmirde Eğitime katıldım .
Benim katıldığım yerde Eğitimi veren meslektaş değil genç bir akademisyendi.Salonda bu işi uygulamadan gelerek yapanlarda vardı. Meslektaşların biraraya gelip konuştuğu seminer tarzında ve meslek içi bilgilendirme toplantısı gibi bakıldığında benim girdiğim salonda eğitimler (bazı aksilikler olsada) yararlı olmamıştır,diyemem.O yüzden eğitimlere topyekün yetersiz denemez.Türmob geç kalmasına ve yetkisi kalmamasına rağmen yaptığı eğitimler hiçbirşey bilmeyen meslektaşlar açısından yararlıdır.Ama herkesi mutlu etmekte mümkün değildir. Memnun olmayanları da anlayışla karşılamak gerekir.Ayrıca bu imza olayını gereksiz bulduğumu belirtmek isterim.
Zaten Kamu gözetim kurumu bir sınav yapacak .Bu sınava (muafiyetler belli değil) herkes girecek. O yüzden kamu gözetim kurumunun resmi açıklamasını beklemek gerekir.
saygılar.

süresi dolduğu halde hala ikincil düzenlemeler ortada yok iken nasıl bir daha iyi bir eğitim beklenebilir ki!

Değerli Meslektaşlarım,

Eğitimlere (İzmir ili ve İzmir'li eğititmenlerin eğitim verdikleri iller) katılan arkadaşların her birisi kendisi artık istediği gibi takdir edecektir. Bu konuda fazla söze gerek yok. Kimseyi ikna etme çabamızda yok.

Sevim Hanım'ın iddialarına gelince,

Benim düşünceme göre;
Sevim Hanımın son mesajında yazdıkları, benim Sevim hanımın iddialarının ne kadar mesnetsiz ve YALAN olduğu iddiamı tamamen doğrular niteliktedir. Takdir sizindir.

Ben Sevim Hanımın eğitim aldığı yerde eğitim veren değerli meslektaşımı çok yakından tanıyorum. İzmir'de Kobi TFRS eğitimini veren parmakla sayılacak kadar değerli meslektaşlarımızdan birisidir. İzmir Odasında aynı zamanda Muhasebe dersleri de vermektedir. Sevim Hanımın iddiası ve eğitimlere henüz katılmayan meslek mensuplarının zihinlerini zehirleme çabası yukarıdaki mesajındaki iftirası gibi bana göre boşa çıkmıştır. Kılavuzu karga olanın bunu ...

Tercih sizlerin.

Bu konuyu uzatmanın bence faydası yok. Sevim hanımı iftirası ve iddiaları ile baş başa bırakıyorum. Kendisine bol Kobi TFRS li günler diliyorum. Odadan Eğitimini alıp bitirdiğine göre kendi kendisini en iyi şekilde eğitsin artık.

Eğitimlere katılmayan değerli meslektaşlarıma ve satajer arkadaşlarıma(İzmir SMMM Odası Stajerlere de eğitim vermektedir. Diğer Odaları şimdilik bilmiyorum) başarılar diliyorum. Eğitim mutlaka size bir değer katacaktır. Konu hakkında bilgi sahibi olup giderseniz ve soru sormaktan korkmaz, anlamadığınız yerleri söylemekten utanmaz ve ön yargılı olmaz, onun bunun aldığı plakete, belgeye kafayı takmazsanız, eğitim sonunda Fİ-YAS-KOO demenize gerek kalmaz. Mutlaka bir şeyler öğrenirsiniz. Yok başaramaz iseniz İzmir SMMM Odası akademisyen hocalarla 1.900,00 TL + (%18 KDV) 64 saat eğitime başladı. Parasını öder daha kaliteli olduğunu kanaat ettiğiniz bir eğitim alırsınız. Tercih sizin. Hepinize başarılar.

TAXTOTAX ' Alıntı:
Değerli Meslektaşlarım,

Eğitimlere (İzmir ili ve İzmir'li eğititmenlerin eğitim verdikleri iller) katılan arkadaşların her birisi kendisi artık istediği gibi takdir edecektir. Bu konuda fazla söze gerek yok. Kimseyi ikna etme çabamızda yok.

Sevim Hanım'ın iddialarına gelince,

Benim düşünceme göre;
Sevim Hanımın son mesajında yazdıkları, benim Sevim hanımın iddialarının ne kadar mesnetsiz ve YALAN olduğu iddiamı tamamen doğrular niteliktedir. Takdir sizindir.

Ben Sevim Hanımın eğitim aldığı yerde eğitim veren değerli meslektaşımı çok yakından tanıyorum. İzmir'de Kobi TFRS eğitimini veren parmakla sayılacak kadar değerli meslektaşlarımızdan birisidir. İzmir Odasında aynı zamanda Muhasebe dersleri de vermektedir. Sevim Hanımın iddiası ve eğitimlere henüz katılmayan meslek mensuplarının zihinlerini zehirleme çabası yukarıdaki mesajındaki iftirası gibi bana göre boşa çıkmıştır. Kılavuzu karga olanın bunu ...

Tercih sizlerin.

Bu konuyu uzatmanın bence faydası yok. Sevim hanımı iftirası ve iddiaları ile baş başa bırakıyorum. Kendisine bol Kobi TFRS li günler diliyorum. Odadan Eğitimini alıp bitirdiğine göre kendi kendisini en iyi şekilde eğitsin artık.

Eğitimlere katılmayan değerli meslektaşlarıma ve satajer arkadaşlarıma(İzmir SMMM Odası Stajerlere de eğitim vermektedir. Diğer Odaları şimdilik bilmiyorum) başarılar diliyorum. Eğitim mutlaka size bir değer katacaktır. Konu hakkında bilgi sahibi olup giderseniz ve soru sormaktan korkmaz, anlamadığınız yerleri söylemekten utanmaz ve ön yargılı olmaz, onun bunun aldığı plakete, belgeye kafayı takmazsanız, eğitim sonunda Fİ-YAS-KOO demenize gerek kalmaz. Mutlaka bir şeyler öğrenirsiniz. Yok başaramaz iseniz İzmir SMMM Odası akademisyen hocalarla 1.900,00 TL + (%18 KDV) 64 saat eğitime başladı. Parasını öder daha kaliteli olduğunu kanaat ettiğiniz bir eğitim alırsınız. Tercih sizin. Hepinize başarılar.

Funda hanım,

öncelikle birincisi SİZİ;terbiyenizi takınmanızı öneriyorum.

İkincisi İDDİALARIM çok batmış sizeki, bu hal ve davranışlarınız iddialarımda sözüne ettiğim kalıplaşmış gruplaşmış, İLERİDE belli yerlere kendilerini ön gören kişilerden biri olduğunuz imajını doğurmuştur. . Sanırım menfaatiniz çıkarınız doğrultusunda hareket ediyorsunuz.

benim mücadelem, benim savaşım sizin gibi meslektaşlara karşı her daim, her platformda devam edecektir.

KAÇMAK, KOLAY Cesaretiniz varsa benimle burada tartışın, cesaretiniz varsa...