UAVT' na göre adres güncellemediğimizde e-bildirge onaylanmıyor?

stonhand

Tanınmış Üye
Bugün ay başı temmuzu aradan çıkarayım dedim onay ekranına geldim UAVT na göre adresi güncelleyin hatası çıktı. Güncelleyim dedim kapı no başka mahallede çıktı alo 170 i aradım belediyeden yazı alın doğru adresinizi öğrenin ona göre UAVT na göre bunu güncelleyip yeni adresinizi bağlı bulunduğunuz sgk müdürlüğüne bildirin dediler.
Sabah sabah aldık başımıza belayı iyimi. Şimdi belediyeden eski adrese göre yazı alsam bunu sgk ya bildirsem acep adres değiştirmemize gerek kalmadan bu iş çözülürmü yoksa SGK daki adresle vergi dairesindeki adresimiz birbirini tutmazsa ne olur off ulen offffffff

Ynt: UAVT na göre adres güncellemediğimizde e bildirge onaylanmıyor

Bu gerçekten başka bir bela. Hiç işimiz yokmuş gibi hangi sokak nereye bağlı hangi cadde nereye bağlı araştır dur bakalım.Biz çoğunu girmiştik zaten.Ama giremediklerimiz var. Ve bizdeki adrese göre kesinlikle giremiyoruz. Mesela serbest bölgede işyeri var.NAsıl giricem.Yardımcı olurmusunuz.

Nasıl giricem derseniz ben alo 170 e sordum yoksa git balediyeden yada il müdürlüğünden öğren adresi ona göre gir ve sgk ya dilekçe ver dedi.
Mesela benim mükellefin mahalle ismi değişmiş vergi dairesindeki adresindeki mahalledeki kapı nosu uavt de yok, başka bir mahallede görünüyor ancak ben uavt ye göre değiştirdim ve sgk ya dilekçe falanda vermedim. Bildirgeyi verdim uavt hikaye adres gene eski adres göründü bu uavt ne halta yarar onuda anlamadım. Resmen hem vergi dairesindeki hemde sgk daki memurların ameleliğini yapıyoruz

Selamlar
Bildirgeyi acil vermeniz gerekiyorsa benzer veya yakın adres şeklinde kaydınızı yapın..Bildirgenizi düzenleyin..Sonrasında güncelleme ile doğru adresi kaydedersiniz.
Saygılar

Ynt: UAVT' na göre adres güncellemediğimizde e-bildirge onaylanmıyor?

Bizimde mükellefin adresi İzmir.Ama taşeronluk yapıyor.Ve bu iş için şimdilik başka şehirde. Ben adres bilgilerini girme ekranına giriyorum. Teşeronluk yaptığı diğer şehir adı çıkıyor ve onu değiştiremiyoruz.İlçe adı vs.istiyor. Diğer ildeki adres bilgilerinde mahalle falan yok zaten. Şehri İzmir de yapamıyorum.Ne yapmalıyım?

İstanbul tam çorba olmuş, son yerel seçimler sonucunda malum 4-5 tane yeni ilçe geldi, bazı ilçe isimleride kapatıldı Eminönü gibi.
Yadırgadığım ise, hiç bir uyarı yapmadan, bir tarih koymadan bu işi zorunluluk yapmaları.Ya insanlar son gün yapsa bildirgesini, şok ile karşılaşacak.Tahminime göre bir çok kişi bunun düzeltilmesi ile uğraşmaz, kafadan bir adres sallarlar.

Ulusal Adres Veri Tabanında işyerinin adres bilgilerine ulaşılamamıştır.

Onaylasam Olur mu bu şekilde..?

Onaylanabiliyormu?

Ben de o şekilde onayladım. Adresleri uyuşmayanlar için. Bir sıkıntı olacağını sanmıyorum aslında sonuçta oraya öyle bir seçenek koyduklarına göre.

Onaylamıyor ya.. Tekrardan Uyarı çıkıyor artık tek tek gireceğiz. Kötü oldu bu.

Neden böyle birşey yaptılar acaba..

Ben bu şekilde onayladım. Tekrardan uyarı çıkıyor ancak e-bildirge'nin sitesinden çıkış-giriş yapınca bir sorun kalmıyor.

SGK gayri yasal uygulamalarından dolayı başta TÜRMOB olmak üzere odaların harekete geçmesi gerek. Daha öncede yasa dışı olarak eksik gün nedenlerini değiştirmişlerdi, şimdide bu!

Evet birilerinin harekete geçmesi gerek bence de. Her yerde sokak ismi cadde ismi geçiyor ama mahalle ismini bazı mükellefler bile bilmiyor. Mahalleyi girmeyince caddeyi giremiyosun. Saçma sapan bişey işte. Adres yanlış girilirse bir problem olur mu acaba?

Adres neyse bir şekilde ayarlanıyor bina numaraları çok sıkıntı

Mesela bende No:60 yazıyor UAVT a/b/c/d veya 1/2/3/4 istiyor mükellefe soruyorum bilmiyor. a mı b mi başka dükkan var mı yok mu diye giriş kapısı derlen haliyle 60 no lu binayı tavaf etmemiz gerekiyor :)

Ne durumdayız. Sayfa açılmıyor ki adres güncellemesi yapalım

Ben aybaşında birz uğraştım ve güncelledim bildirgemide gönderdim gitti. Bilmeyen ve işini ay sonuna bırakan için çok kötü bir durum olacak ama inşallah böyle birşey olmaz.
Bendeki uavt adres bilgisiyle sgk daki adres farklı çünkü mahalle adları farklı ve bu konuyu 40 mükellefi olan bir arkadaşıma sordum o iş anket gibi birşey ben 40 tanesinide salladım gitti sgk yada evrak vermedim dedi hoş bende vermedim bakalım artık cezamı yerim ne olur bilmiyorum işimiz Allah' a kalmış durumda.

Ayın 1 inden itibaren bende bildirgeleri onaylarım. Ancak ramazan oruç açlık susuzluk derken zaten 12 de işe geliyorum daha yeni adapte olabildim işlere. Onda da bu çıktı önüme sayfa açılsa direnicem çaba sarfedicem karşımda muhatap olabileceğim site ulusal yada yerel yok

Sayfa ya girmek gerçekten zor. Sürekli sayfa hatası veriyor. Yaklaşık bir saat sürdü sayfaya giriş yapmam. Son günlere bırakmamak lazım bu işi.

Belki perşembe günü rahat çalışabilir.

Organize sanayi bolgelerinde adres tanimini nasil yapiyorsunuz. Mahalle yok cadde yok sokak yok