Ücretsiz Doğum İzni

Merhabalar 15.03.17 tarihinde dogum yaptım ücretli iznimi kullandım daha sonra 6ay ücretsiz izin süt izni ve yıllık izinimide kullandım 01.01.2018de iş başı yapmam gerekiyordu resmi tatil olduğu için gitmedim bebegimi birakcak kimse olmadığı için 02.01.2018tarihinde rapor aldım ve ise baslamadim yasal olarak bir sakıncası var mi iş yeri itiraz edip kidemsiz çıkış yapabilir mi tesekkurler

Cevabınız için çok tesekkurederim.DOgum izinlerimle birlikte yaklaşık 3yildir aynı iş yerinde çalışıyorum arka arkaya ise gitmeden ne kadar süre rapor alabilirim ben en azından işsizlik ödeneği almak istiyorum fakat şirket bunu yapmıyor istifa vermemi istiyor.Bebeğime bakicak kimse yok zor durumdayım yani.Bu durumda rapor parası alabilecekmiyim.Ben sürekli 10+10+10rapor alicam

Cevabınız için çok tesekkurederim.DOgum izinlerimle birlikte yaklaşık 3yildir aynı iş yerinde çalışıyorum arka arkaya ise gitmeden ne kadar süre rapor alabilirim ben en azından işsizlik ödeneği almak istiyorum fakat şirket bunu yapmıyor istifa vermemi istiyor.Bebeğime bakicak kimse yok zor durumdayım yani.Bu durumda rapor parası alabilecekmiyim.Ben sürekli 10+10+10rapor alicam

heyet raporu olmadan 10+10 fazla rapor alamazsınız. Tabii değişik branşlardan (kalp/kadın doğum vs) 20 gün 20 gün rapor alabilirsiniz.

Rapor alamazsanız( ki bir kaç kez alsanızda devamlı surette alamayacağınız açık)neticede elbet bir gün işbaşı yapmanız gerekecek ancak çocuğunuzun bakımı nedeniyle anlaşılan bu mümkün olmayacak,bu durumda iş mi,çocuk mu ayrımında karar çocuğunuzun bakımı yönünde olacağından ya istifa yada işe gitmezseniz bu devamsızlığınız sebebiyle işveren haklı fesih yoluna gidebilir,bu durumda iki çözüm yolu olabilir,birincisi 8.9.99 öncesi sigortalılığınız başlamış olup 15 yıl sigortalılık süreniz 3600 prim gün sayınız mevcut ise bu durumunuza bağlı olarak sözleşmeyi feshederseniz tazminat mümkün,işsizlik ödeneği olmaz(ama sanırım siz bu şartlara haiz değilsiniz!...)ikincisi işveren anlayış gösterip uzun süre sizi ücretsiz izinli gösterebilir(ama bunun mümkün olmayacağı da açık,zira işveren istifa etmenizi önermiş)harici yol istifa,sonuç olarak Şahsi Öner’im istifa etmenizin uygun olacağı yönünde,zor bir karar ama sanki Leh’inize olabilecek başka seçenek yok gibi!..(var ise de şahsen bilmiyorum)

Peki aldığım raporlar için bana iş gormezlik ödeneği ödenir mi ?Hiç iş başı yapmadan arka arkaya rapor aldım çünkü teşekkürler