Ücretsiz İzin Nakit Desteği Ödeme Kanalları hk.

Merhaba; nakdi ücret desteği uygulamasına ilişkin usul ve esaslar da;

Tanımlar ve kısaltmalar
MADDE 4- (1) Bu Usul ve Esasların uygulanmasında;
,
,
e) Ödeme Kanalları: IBAN’a havale veya EFT, Posta Çek Hesabı, PTT şube veya konutta
ödemeyi,

ifade eder.

MADDE 5- (1) 2 nci maddenin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamındaki ücretsiz izne
ayrılan işçiler bakımından;
a) Nakdi ücret desteğinden yararlanılabilmesi için ücretsiz izne ayrılan işçilere ilişkin
aylık bildirimler, “https://uyg.sgk.gov.tr/IsverenSistemi” internet adresinden ücretsiz iznin
verildiği ayı takip eden ayın 3’üne kadar işverenlerce yapılır.

söz konusu internet adresinden ücretsiz izin başvurusu yapıldığında; sistemde ödeme kanalı olarak sadece IBAN yeri var. İşçinin adına kayıtlı bir banka hesabı yok, ilgili maddede PTT kanalıyla ödeme geçiyor, nakdi desteği ptt şubelerinden alabilmesi için ne yapmak lazım

Merhaba; nakdi ücret desteği uygulamasına ilişkin usul ve esaslar da;

Tanımlar ve kısaltmalar
MADDE 4- (1) Bu Usul ve Esasların uygulanmasında;
,
,
e) Ödeme Kanalları: IBAN’a havale veya EFT, Posta Çek Hesabı, PTT şube veya konutta
ödemeyi,

ifade eder.

MADDE 5- (1) 2 nci maddenin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamındaki ücretsiz izne
ayrılan işçiler bakımından;
a) Nakdi ücret desteğinden yararlanılabilmesi için ücretsiz izne ayrılan işçilere ilişkin
aylık bildirimler, “https://uyg.sgk.gov.tr/IsverenSistemi” internet adresinden ücretsiz iznin
verildiği ayı takip eden ayın 3’üne kadar işverenlerce yapılır.

söz konusu internet adresinden ücretsiz izin başvurusu yapıldığında; sistemde ödeme kanalı olarak sadece IBAN yeri var. İşçinin adına kayıtlı bir banka hesabı yok, ilgili maddede PTT kanalıyla ödeme geçiyor, nakdi desteği ptt şubelerinden alabilmesi için ne yapmak lazım

Merhaba
Sadece ptt kanallarından ödeme yapılması konusunda özel bir talepte bulunulabilecğeini sanmıyorum.Ptt'de yığılmayı önlemek için zaten diğer bankaları da devreye sokuyorlar.İşkur internet şubesinden biliyorsunuz,çalışan kişi girip iban kaydı yapabiliyor.Ama başkasının iban numarasını kaydedebiliyor mu açıkcası bilemiyorum. İşkur müdürlüğüne sormakta fayda var.Ama yapılabileceğini şahsen düşünüyorum.

Merhaba
Sadece ptt kanallarından ödeme yapılması konusunda özel bir talepte bulunulabilecğeini sanmıyorum.Ptt'de yığılmayı önlemek için zaten diğer bankaları da devreye sokuyorlar.İşkur internet şubesinden biliyorsunuz,çalışan kişi girip iban kaydı yapabiliyor.Ama başkasının iban numarasını kaydedebiliyor mu açıkcası bilemiyorum. İşkur müdürlüğüne sormakta fayda var.Ama yapılabileceğini şahsen düşünüyorum.

merhaba Tahsin bey, teşekkür ederim.
personelin bankalarla sorunu olduğu için ( kredi kart borç vs) banka hesapları bloke oldu, yeni hesap adına alamıyor.. Annesinin ek hesabını kullanıyor ama o da annesinin adı soyadı üzerine kayıtlı. IBAN ona yazarsak TC Kimlik no uyuşmayacak. O yüzden PTT seçilebiliyor mu acaba dedim.. İşkur telefonlara pek çıkmıyor açıkçası

Bizim şimdi Nisan ayında ücretsiz izne çıkarılanları en geç mayıs 3 e kadar sisteme ıbanlarını mı girmemiz lazım ?

Teşekkür ederim

Evet ama 3 Mayıs Pazar gününe denk geliyor, ayrıca gün seçimi yapılırken 30 gün mü seçmemiz lazım yoksa tebliğ tarihi 17.04.2020 olduğu için 17'sinden itibaren 14 gün mü ?

nisan ayı içinde bir çalışanımız ayın 5 ile 10 arasında ücretsiz izne çıktı. sonra döndü.

biz bu personeli ayın 23 ünde pandemi dolayısıyla ücretsiz izne çıkardık

buna göre eksik nedeni nasıl olacak. tek neden seçmem gerekir çünkü.