Üretilen Mamülün Kullanılması

Iyi günler bir konuda tereddütte kaldık bir firma hem kereste üretimi hemde inşaat faaliyetleriyle ilgilenmektedir. Kendi ürettiği keresteleri kendi yaptığı inşaatta kullanacağında bunun için fatura kesmeli midir kestiğinde kdv hesaplanmalı mıdır. şimdiden teşekkürler

Kendine fatura kesmesine ve kdv hesaplamasına gerek yok. Keresteleri maliyet bedeli ile stoklardan çıkıp, inşaatın maliyetine vermeniz yeterlidir.
Büyük bir ihtimalle keresteler sevk irsaliyesi ile gönderilecektir. Sevk edildikçe belirttiğim işlemi yaparsınız.

Bende aynı düşünüyorum ama fatura kesmemizi gerektirmediğini gösterir bir kanun maddesi yada net bir yazı bulamadım sizin bildiğiniz var mı?

Bende aynı düşünüyorum ama fatura kesmemizi gerektirmediğini gösterir bir kanun maddesi yada net bir yazı bulamadım sizin bildiğiniz var mı?
Sayın Naide biraz beyin cimnastiği yapalım... Kendinize fatura kestiniz, fatura tutarını bir yandan gelir kaydettiniz, diğer taraftan gider, kdv yi bir yandan hesaplanan, diğer taraftan da indirilecek kdv olarak kaydettiniz. Değişen birşey var mı? sıfıra sıfır... Sağ kulağımızı sol elimizle göstermeye gerek yok...