Vergiden gelebilecek sorular??

Ynt: vergiden gelebilecek sorular??

Vergi dersinde sorulan sorular genelde o sınav döneminde hangi uygulama varsa o konudan geliyor. Temmuz sınavı mali tatil gibi, Mart sınavı Gelir Vergisi hesaplamaları gibi. Benim tahminim aynı mantıkla bu sınavda sözel soru olarak defter tasdik zamanları sayısal olarak da azalan bakiyeler yöntemine göre amortisman usulü soruları gelebilir. Ama vergi dersi geçmiş dönemlere göre bu komisyon döneminde sıkıntı olmuyor. Komisyonun eli bol. Her soruya cevap vermeye, komisyon değişmeden de bir an önce geçmeye çalışın.

arkadaşlar,
Asgari geçim indirimi ile ilgili hiçbir soru, hesaplama çıkmamış son 2 yılın sınav sorularında
bu konuyu es geçmeyin derim

agi sorusu gelebilir evt, ve gözlemledğim kadarıyla tarhiyat çeşitleri usulsüzlükler gibi konulardan sorular gelmemiş

Ynt: Vergiden gelebilecek sorular??

bende bu sınavda 2 soru gelir vergisi kanunundan 1 soru kdv kanunundan bir soruda her zamanki gibi uygulama gelecek diye düşünüyorum. vuk ve amme alacakları bu sefer sormayacaklar diye düşünüyorum. herkes için hayırlısı olsun.

AMME her sınavda bekleyin derim ben. Gelir Vergisi'nden "gelmez" deyip de geldiğinde çok adam dökecek "maddeli" konulardan biri de Menkul Sermaye İradı sayılan kazançlar, beyan edilmeyecek menkul sermaye iratları ve 1070 TL'yi & 22.000 TL'yi aşması halinde beyan edilecek menkul sermaye iratları. Göz ardı etmeyin derim.

Ayrıca "her zamanki" gibi denmiş: 1 uygulama sorusu 2-3 sınavdır geliyor, öncesinde 2 soru geliyordu -ki artan yüzdenin sırrı da burada zaten. "her zamanki 2" umarım yine 1'de kalır da kalan şansımızı yitirmeyiz.

Vergiden geçmiş biri olarak şunu tavsiye edebilirim.
Vergi derya deniz. Bırakmak isteseler bırakırlar kimsede bişey yapamaz.
Ama Vergide olmazsa olmaz bazı konular var. Yok indirilecekler, indirilemeyecekler.
Yani bazı balık konular. Onlar bir kere sular seller gibi olmalı.
Ben bu bağlamda DEHA 707 kitabından vergi ile ilgili 101 soruyu sular seller gibi ezberledim.
Çünkü o 101 soru hem olmazsa olmaz konuların hepsi hemde ençok çıkmış sınav soruları oluyordu.
Sonra ekstra olarak kalan konulardan nokta atışı yaptım. Temmuz sınavında 70 aldım.
Tavsiye ederim.

Amme yok o kitapta, boşa zaman kaybetmiş olursunuz. Ki Temmuz'da sordukları AMME sorusu kanun içindeki en cılız maddelerden biriydi. Tüm kanunda atladığım 2-3 maddeden birini sordular, gene de geçerim dememe rağmen tek dersten itiraza kaldım. AMME her sınavın yaramaz çocuğu, gelmez demeyin, kısa olmasını her yerini ezberleyerek avantaja dönüştürün.

sysyphus ' Alıntı:
Amme yok o kitapta, boşa zaman kaybetmiş olursunuz. Ki Temmuz'da sordukları AMME sorusu kanun içindeki en cılız maddelerden biriydi. Tüm kanunda atladığım 2-3 maddeden birini sordular, gene de geçerim dememe rağmen tek dersten itiraza kaldım. AMME her sınavın yaramaz çocuğu, gelmez demeyin, kısa olmasını her yerini ezberleyerek avantaja dönüştürün.

Evet kabul amme yok o kitapta ama Temmuz sınavında 2 soru o kitaptan birebir geldi.
Amme'yi de başlı başına çalışınca zaten kısa 70 aldım işte.
Zaten dikkat ederseniz tek ona çalışın demedim.
101 soru sular seller gibi olmalı üstüne ilave edilmeli dedim.
101 olmazsa olmaz balık sorular dedim.
Gelince kesinlikle kaçırılmaması gerekenler yani.

amme son üç dönemdir geliyor. bir kere okumanızda fayda var. Vergi soruları ise nereden çıkabileceği hiç belli değil. Eğer sorulan sorunun cevabını kapsayacak bişeyler yazabiliyorsanız puan veriyorlar merak etmeyin. Notları acaip bol. Ben kesin kalırım demiştim ama 60 geldi. Vergiden hiç geçemiyecem sanmıştım ne korkunç günlerdi o günler. Düşündükçe midem bulanıyor vala.

Benim mide bulantımda Finansal Muhasebe. Başıma bela tek ders olarak kaldı. 3. girişim olacak Aralık. İnşallah verip kurtulur ve bu günleri mide bulantısı ile anarım sadece.
Yoksa bir daha mide bulantısıyla çalışmak var tekrar.

PELİNFA ' Alıntı:
Benim mide bulantımda Finansal Muhasebe. Başıma bela tek ders olarak kaldı. 3. girişim olacak Aralık. İnşallah verip kurtulur ve bu günleri mide bulantısı ile anarım sadece.
Yoksa bir daha mide bulantısıyla çalışmak var tekrar.

zor geçersin finansaldan, yeni hoca baya zorluyor. dosya yakma ihtimalin var, belirteyim. daha çok miden bulancak gibi.

Yuh yani. Felaket tellalı mısın? Tanımadan etmeden dersten de bıraktın. Tüm haklarını tükettin, Dosyasını da yaktın. Moral vereceğin yerde oldu olacak bir de stresten mide kanaması da geçirirsin, saçların da dökülür, hasta olup yatağa düşersin demediğin kaldı.

Destek yerine köstek olmamak hususuna katılıyorum. Dosya yakarsak da 2 yıl bekler, tekrardan girer ruhsatı alırız. Ucunda ölüm yok, Allah sağlık sorunu vermesin.

Bir itirazzede olarak Gelir Vergisi tekrarını bitirdim, bu akşam Kurumlar'ı da bitirip VUK için yarın itiraz sonucunu bekleyeceğim:)

sn champell şuan ne kadar ters konuşuyor görünsede aslında gerçekleri söylüyor hani doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar hesabına dönmüş bu durum.
Sözüm sn.pelinfaya değil sakın yanlış anlaşılma olmasın ancak finansal artık gerçekten dosya yakabilecek bir ders olmuş durumda ve bir kesim bunu hala dikkate almıyor.

Şu an bile o kesim hocaya baskı yapıldığını, aralıkta kolay sorular geleceğini düşünüyor ve bununda ötesine gidip hocanın değişeceğini , hocanın sorularına yada kitabına ihtiyaç olmadığını düşünenler hatta ve hatta itirazdan geçebileceğini zannedenler bile var.
Bu adam kendi akrabasını sınıfta bırakan kesinlikle taviz vermeyen tersin tersi bir adamki bu adama baskı yapsalar ne yapmasalar ne. Birde birliğin yada tesmerin yapacağı baskıdan ne olacak , hoca zor sorarsa gene %8 başarı oranı verirse en fazla hocam canın sağolsun derler geçerler.
Temmuzda bizim birlik ve tesmere güvenipde baskı bekleyenler ki bunlara bende dahil baskının kralını sınavda gördük.