Yeni Meslek Mensupları Takip Ve Yardımlaşma

Bugün ücretleri yatırıp akşama kadar gerekenleri yapmaya çalışacağım. Yetişmicek biliyorum ama enazında para yatırma işlerini ve evraklarımı hazır etmeye çalışıcam. Belki vergi dairesine de gidip harcı yatırırım. Var mı işlemleri bitiren evrakları hazır olan acaba?

Odaya yetişemedim arkadaşlar maalesef. Sadece türmob'a ruhsat ücretini ödeyebildim 2115 lira. Hafta içi odaya kayıdı halletmeye çalışıcam.

Arkadaşlar Istanbul da işlemlerini tamamlayan varmı ? Bu ücretler kafa karıştırdı. Toplamda ne ödeyeceğiz ????

Son düzenleme:
Vergi Dairesi dekontu ve TÜRMOB ödeme dekontu ile odanın istediği diğer evrakları tamamlayip öyle gidiyorsunuz odaya son olarak oda ücretini oduyorsunuz ve üye sicil no belirleniyor. Sonra ruhsat töreni için biz sizi arayacağız diyorlar. :)

Vergi dairesi'nde yapacağımız işlemler tam olarak neler? Sadece ödeme ise gib.gov.tr'den yapılamaz mı?

Arkadaşlar İSMMO' da işlem yaptıran oldu mu diye sorduk. Sanırım kimse yaptırmamış.

Şimdi oda ile görüştüm. Ruhsat için cebinizden çıkacak para;

Türmob.................: 2.115
Vergi Dairesi..........: 625
İSMMMO................: 760

TOPLAM.................: 3.500 TL

Antalyada 4.500 ödediğini söyleyen olmuştu !! ilginç. Odadan odaya değişiyor demek ki

Arkadaşlar İSMMO' da işlem yaptıran oldu mu diye sorduk. Sanırım kimse yaptırmamış.

Şimdi oda ile görüştüm. Ruhsat için cebinizden çıkacak para;

Türmob.................: 2.115
Vergi Dairesi..........: 625
İSMMMO................: 760

TOPLAM.................: 3.500 TL

Antalyada 4.500 ödediğini söyleyen olmuştu !! ilginç. Odadan odaya değişiyor demek ki

Odadan odaya değişiyor bedeller. Ben yarın ya da öbür gün tüm işlemleri bitircem inşallah.

Türmob'da online işlemlerde ana ekrana geldiğimde eğitim bilgisi bulunamadı diye hata veriyor devamlı. Benden başka bu hatayı alan var mı acaba?

günaydın arkadaşlar bi kaç gündür yoktum buralarda:) vergiyle uğraşıyordum bende bu hafta halledeceğim işleri hayırlısı ile

Bugün ismmmo'da sicil numaramı aldım arkadaşlar. Bugün itibari ile çok şükür 5 senelik bir emeğin sonucunda SMMM olmayı başardım :)

Yaptıklarıma gelince;

-Türmob'a cuma günü kart ile ödeme yaptım; 2115 TL.

-Odaya Türmob ve Vergi dairesi makbuzlarıyla gitmeniz gerektiğinden sabahtan vergi dairesine gidip 625,10 TL 9229 kodlu SMMM harcını ödeyip makbuzu aldım.

-Odaya geçerek İSMMMO üyelik formu ve TÜRMOB üyelik formunu doldurup evraklarımla beraber teslim ettim. Sağolsunlar oldukça ilgililer. Ödemeyi kart ile yapacağımı söyledim kartımı alıp beni 1. kata yöneticiler ile tanışmaya gönderdiler. Yarım saat sohbet muhabbet derken Geçici ruhsat yerine geçen evrakla beraber ödeme dekontunu getirdiler. Ödeme tutarı 760 TL.

Yani toplamda 2115+625,10+760 lira yani 3500,10 TL küsüratıyla beraber tahsil edildi. İstanbul'daki meslektaşlarıma duyurulur :)

Bugün ismmmo'da sicil numaramı aldım arkadaşlar. Bugün itibari ile çok şükür 5 senelik bir emeğin sonucunda SMMM olmayı başardım :)

Yaptıklarıma gelince;

-Türmob'a cuma günü kart ile ödeme yaptım; 2115 TL.

-Odaya Türmob ve Vergi dairesi makbuzlarıyla gitmeniz gerektiğinden sabahtan vergi dairesine gidip 625,10 TL 9229 kodlu SMMM harcını ödeyip makbuzu aldım.

-Odaya geçerek İSMMMO üyelik formu ve TÜRMOB üyelik formunu doldurup evraklarımla beraber teslim ettim. Sağolsunlar oldukça ilgililer. Ödemeyi kart ile yapacağımı söyledim kartımı alıp beni 1. kata yöneticiler ile tanışmaya gönderdiler. Yarım saat sohbet muhabbet derken Geçici ruhsat yerine geçen evrakla beraber ödeme dekontunu getirdiler. Ödeme tutarı 760 TL.

Yani toplamda 2115+625,10+760 lira yani 3500,10 TL küsüratıyla beraber tahsil edildi. İstanbul'daki meslektaşlarıma duyurulur :)

Bende bugün gittim ,sicil numaramı aldım .45 gün sonra mesajla törene çağrılacaksınız dediler rezervasyon ile isteyen yakınları ile katılabilir dediler.hakkımızda hayırlısı:eek: