Yeni SMMM'ler Luca Programını Seçmeli Mi?

Ynt: Yeni SMMM'ler Luca Programını Seçmeli Mi?

luca ile ilgili iki sorum var yeni mali müşavirler için kampanyaya katılımdaki geriye doğru en az 2 ay içinde büro açmış olmaktan kasıt ne daha eskiler yararlanamaz mı veya büro açmamış olan alamaz mı.. artı hiç ödeme yok değil 900ytl 10 taksit artı 100eurolar için kredi kartına ödeme talimatı. bir de kiralamalar yıllık diyor ocaktan sonra mı almak lazım yoksa 2 ay için bir yıl mı sayarlar

bence tesmeri ara

avantajları ;

1- mevzuat bulunması
2- web tabanlı olması ve internet olan her yerde çalışabilme girişi
3- internet olmadan çalışabilme ve daha sonra verileri programa aktarabilme özelliği
4-yedekleme sorununun olmaması.
5- personel muhasebe entegrasyonunun başarılı olması.
6- gayet başarılı ve kullanışlı personel modülü
7- mevzuat değişklikleri ve yeni program güncellemelerinin hızlı, sorunsuzbir şekilde yapılması
8- söylenenlerin aksine müşteri önerilerini dkkate alan, hızlı ve kesin çözümler.
9- uygun fiyat

kısaca , luca dan önce eta kullanıyordum ve luca ya geçtikten sonra iş yüküm en az %40 azaldı diyebilirim.

iyi çalışmalar...

Luca soğuk bakmamın bir nedeni de dün e-beyanda yaşanan sorunlar. Bağlanamama, bağlansan bile uzun süre bekleme pat diye sistemden atma vs vs. Şimdilik kullanıcı sayısı fazla değil ama sayı arttıkça aynı durumun bu programda da olmayacağı garantisi yok.

nane ' Alıntı:
Luca soğuk bakmamın bir nedeni de dün e-beyanda yaşanan sorunlar. Bağlanamama, bağlansan bile uzun süre bekleme pat diye sistemden atma vs vs. Şimdilik kullanıcı sayısı fazla değil ama sayı arttıkça aynı durumun bu programda da olmayacağı garantisi yok.
evet sayın nane kötü tARAflarından da bahsetmek gerekirse, size kesinlikle katılıyorum. mesela geçen ay kdv döneminde bir firmamda fatura işleme esnasında kaydetmeye çalışırken sürekli sayfa görüntülenemiyor ekranıyla karşılaştım. her şeyi denedim fakat sorun düzelmedi. internet bağlantısındada problem yoktu. aynı faturaları defalarca işledim ve kaydetme anında hepsi güme gitti :-[ şu anda böyle bir problem yok ama. kullanıcı sayısının hızla artması , iş yoğunluğunun çok olduğu dönemlerde sisteme aşırı yüklenilmesi neticesinde sanırım server ları bundan etkilenmeye başladı.

akara ' Alıntı:
luca ile ilgili iki sorum var yeni mali müşavirler için kampanyaya katılımdaki geriye doğru en az 2 ay içinde büro açmış olmaktan kasıt ne daha eskiler yararlanamaz mı veya büro açmamış olan alamaz mı.. artı hiç ödeme yok değil 900ytl 10 taksit artı 100eurolar için kredi kartına ödeme talimatı. bir de kiralamalar yıllık diyor ocaktan sonra mı almak lazım yoksa 2 ay için bir yıl mı sayarlar
Yanlışım yok ise;
Son iki yıl içerisinde ruhsatı almış olacaksınız ve de lucaya başvuru tarihiniz itibari ile en fazla 2 aylık büro sahibi olacaksınız. Kiralama dönemlerindeki yıllıktan kasıt mali takvim değil, martta aldı iseniz mart-2008 ile mart-2009 arası dönem.

Kanunların hava durumu gibi değiştiği günümüzde sürekli güncellenen bir program seçmekte yarar var. Luca basit kullanışı ve alışılması kolay bir program. Programında ba-bs formlarını yapmak ve kontrol etmek çok kolay. Personel modülü bana göre çok güzel. İşletme daha iyi olabilirdi. Sınırsız sayıda kullanıcı açabiliyorsunuz. Ayrıca büroya bağımlı kalmadan heryerde işinizi takip edebilirsiniz. Programı almadan önce geçici şifre talep edip programı inceleyin kurcalayın öyle karar verin. Memnun kalmazsanız iptal etmiyorlar diye biliyorum. Saygılarımla,

kesinlikle tercihimdir.. tavsiye ederim..

15 yıllık ETA programı kullanımından son sırf B formları için 2008 yılbaşında LUCA kullanmaya başladım. 9 aylık B formlarını yaparken ne kadar isabetli karar vermiş olduğuma ben bile inanmakta zorlandım.2007 B formlarını yaparken yaşadığım sıkıntılar aklıma geldi ve o günlerime ne kadar üzüldüm anlatamam.
Lucanın arada sıkıntıları yok değil.Ama bilgisayarımdaki sıkıntı nedeniyle bir günde 3 kez yarımşar saate yakın ETA istanbula install almak için telefonla uğraştığım , hafta sonu install alamadığım için çalışamadığım da olmuştu. 11 aydır Luca kullanıyorum.Nerden Lucaya geçtim dediğim hiç olmadı. Her güzelin kusuru vardır. Güncellemeler için ekstra para istenmemesi de cabası. Yedekleme derdi yok. İnternet ve bilgisayar olan her yer büronuz. Müşterinizin işyerindede bilgilere ulaşabilirsiniz. 100 den fazla defteri olanlara ek bir ücret ödeme yükü var.100 den fazla defteri olanda ödesin ne diyelim.Çoğu meslektaş müşteri bulamazken açgözlülük yapıp fiyat kırıp önüne gelen defteri kapayım mantığının o kadarda cezası olsun. :)

Sözün özü mesleğe yeni başlıyorsanız LUCAya meslek örgütünün malına sahip çıkın.Bu meslek ve TÜRMOB sizlerle yaşayacak...

Luca nın güzel tarafları olduğu gibi kötü taraflarıda var ve bence bir program alırken iyi yönleriyle birlikte kötü yönlerini de tartmak gerekir eğer iyi tarafları ağır geliyorsa o zaman tercih edilebilir şu anda luca nın tek güzel yönü online bir program olması hatta bu güzel yönün birde kötü tarafı var online olduğu için siz kayıtların nereye gittiğini bile bilmiyorsunuz. Öncelikle muhasebe bürolarının zamanla yarıştığını unutmamamız gerekir ki internet bağlantılarımızın hızı malüm...Onun dışında hackerler en güvenli siteleri bile hacklerken bu serverın hacklenmeyeceğinin garantisini kimse veremez. Artık tüm programlara uzak bağlantı yardımıyla bağlanma izni varken online olmasının avantajı bitiyor.Bence bir program eğer muhasebe bürosu için yapılmışsa alınmalı şu anda da piyasada 1 veya 2 tane muhasebe bürosuna hitap eden program var. İşlenizde kolaylıklar dilerim...

iyi valla Luca tekel olsun öylemi.. o zaman 900 tl demesin arkadaş.. oda program satacağına meslekdaşların sorunlarını çözsün... TEKEL oluncada al başına bela.. liselerdede öğretinde 15 yaşındaki çocuklar muhasebeciyim diye gezsin sokakta :) gaza gelmeyelim

ya güzel kardeşim yeni smmmler luca kullanmalı mı kullanmamalı mı ?Nedeni kampanya yapıyolar en ucuz muhasebe prog.750 tl bunu cevabını verirsen sevinirim.Ne tekeli ne lisesi ne diyosun Allah aşkına.Rica ediyorum sokak ağzıyla yazılar yazmayın.Burası msnde sohbet ettiğiniz bi dostunuz değil herkes okuyor yazdıklarınızı yoksa iğrenç bi tablo olucak ben endişelenmeye başladım artık yaaa

Yeni büro açacak olan arkadaşlar ve mevcut diğer programları kullanan tüm arakadaşlara luca programını tavsiye ederim. ben 2007 yılının sonuna doğru bu programı satın aldım, 2008 yılında tüm kayıtları bu programda yaptım. diğer programlarda da çalıştım kıyaslama yapacak olursam luca gayet güzel bir program. güncellemeler için zaman harcamıyorsunuz. yedekleme için zaman harcamıyorsunuz. internet olan her yerde çalışabiliyorsunuz. kullanıcı sayısında kısıtlama yok. bilgisayarınız çöktüğünde install için uğraşmıyorsunuz.

Güncelleme ücretini çok alıyorlar ama bana kalırsa birde aklıma takılan dataların nereye gittiği belli değil

arkadaşlar luca hakkında bende birkaç bişey söyleyeyim. Her programın mutlaka avantajı ve dezavantajı var. Ancak bilgiye zamanında, hızlı ve istediğiniz yerden ulaşmak istiyorsanız müthiş bir program. İnternetin olduğu her yerden sanki bürdaymış gibi kolayca işlem yapabiliriniz. Güncellemeler otopmatik yapılıyor,sizin uğraşmanıza hiç gerek yok. Raporlamaları son derece iyi, birden fazla kişinin çalıştığı muhasebe bürolarında o gün içinde kim ne iş yapmış, hangi gişi eklemiş,hangisini çıkartmış görebiliyorsunuz. Firma bazlı olarak kişilere yetkiler verebiliyorsunuz. bir tek o da belki mouse ile çalışması zaman açısından çok az bir problem olur o da zamanla alışılır. Luca kullanana 3 arkadaşıma da sorduğumda hepside kesinlikle almalısın dedi.. umarım verdiğim bilgi faydalı olmuştur.

Forum kurallarını okumadan lütfen mesaj yazmayınız. Büyük harf kullanmak yasaktır..

Dos tabanlı programlar kullananlar için Luca muhteşem bir programdır. Ancak kişisel kanaatim şudur ki; Mikro kullanan birisi için Luca bir süpriz değildir. Mikro kullanım olarak Luca'dan daha üstündür. Luca'da online kullanım açısından Mikro'dan üstündür.

sayın sibel onlıne olması haricinde mikro iyi demişsiniz. peki mikronun ba ve bs formuna ilişkin olarak doğru dürüst bir çalışma yapmaması sizi rahatsız etmiyor mu.veya bu formları oluştururken nasıl bir yol izliyorsunuz.anlatılan kadarı ile luca da ba ve bs formu derdi yok deniyor.bende mikro kullanıyorum ancak benim için ba ve bs ler problem oluyor. ne dersiniz.

Ben mikro kullandığım dönemde Ba Bs leri excell ortamında hazırlıyordum. Ancak kendi büroma Luca aldığımdan beri Ba Bs gibi bir problemim yok. İki programı karşılaştırdığımda luca için doğru tercih diyebilirim.

şu anki fiyatı ve kampanyalar hakkında bilgisi olan var mı acaba...?