Yeni Vedop Sorgulama Ekranı

melissa78

Katkı Sunan Üye
Merhaba,

Arkadaşlar vedop sorgulama ekranı değişmiş..
Ben şimdi gümrük beyannamesi numarasını yazdığımda;

Bana bilgi olarak sadece "beyanname işlemleri tamamlanmıştır" diye bilgi veriyor.
Ama Kapanma tarihi çıkmıyor..

bunu ekrandan öğrenme şansım yok mu?

Ynt: Yeni Vedop Sorgulama ekranı

Site çalışıyor ama şekil doğrulama yaptınız mı_??
VEDOP durumu seçeneğini seçip sorgula yapmanız gerekiyor..

tarih aralığı vererek o aya ait tüm beyannamelerin tescil numarasını ve kapanış tarihinin alındığı bir liste vardı Edıt:İnternet vergi dairesinden alınıyordu çözdüm

Son düzenleme:
Firmanın şifresi ile "İnternet Vergi Dairesine" giriş yapılarak oradan "Gümrük Çıkış Beyannameleri" seçeneği ile o ay içindeki bütün Gçb' lerin kapama tarihini görebilirsiniz.

merhaba,

29.04.2013 tarihli bir gümrük beyannamesi mevcut. İthalat yapıldı. Mayıs ayı evrakları ile beraber bana geldi. B formlarının süresi geçtiği için söz konusu beyannamenin numarasnı VEDOP tan kontrol edip tebliğe göre ithalatta beyanname kapanma tarihi geçerli olduğu için bunu öğrenmek üzere numarasını yazdım. Ancak aldığım ekrandaki mesaj Beyannameniz, gümrük sisteminde kapanmamış görünmektedir denmekte. İthalatlarda beyanname kapanması çokmu uzun sürer.

merhaba,

29.04.2013 tarihli bir gümrük beyannamesi mevcut. İthalat yapıldı. Mayıs ayı evrakları ile beraber bana geldi. B formlarının süresi geçtiği için söz konusu beyannamenin numarasnı VEDOP tan kontrol edip tebliğe göre ithalatta beyanname kapanma tarihi geçerli olduğu için bunu öğrenmek üzere numarasını yazdım. Ancak aldığım ekrandaki mesaj Beyannameniz, gümrük sisteminde kapanmamış görünmektedir denmekte. İthalatlarda beyanname kapanması çokmu uzun sürer.
İthalat dahilde işleme izin belgesi kapsamında yapılmışsa, diib kapanana kadar beyanname kapanmamış görülür. Beyannamede ne şekilde ithalat yapıldığını görebilirsiniz. Ayrıca kapanma tarihi olarak vergi tahsil alındısı veya diib kapsamında ise teminat alındısının tarihini esas alabilirsiniz.

//uygulamalar.gumruk.gov.tr/DIR_tcgb/ana.aspx
Diib kapsamındaki ithalatları bu linkten sorgulayabilirsiniz.

Merhaba,
Bülent Bey çok teşekkür ederim.. verdiğiniz linkide kontrol ettim. Çünkü beyanname üzerinde DİİB olduğu ile ilgili birşey rastlayamadım. Linkten kontrol ettim. Beyanname DİİB kapsamında değilmiş mesajı aldım. Sonra vedoptan tekrar kontrol ettim. beyanname henüz kapanmamış denmekte. Gümrükçüye de ulaşamadım.