Yurtdışından Mal İthalatı

pardon1986

Katkı Sunan Üye
Merhabalar. Bir arkadaşım şirket kurmak istiyor. Şirket faaliyeti yurt dışından şarap ithal edip yurt içinde toptan satışını yapmak. Yurt dışından ithal edilen şaraba ödenecek ötv oranı nedir? Bu ithalatlarda ymm onayı gerekir mi? Teşekkürler

İroni yaşıyorum. Şarap alkol soruya cevap verip vermemek hatta şu dizeleri yazıp yazmamak bile neyse bende cevap yok bilmiyorum...

ÖTV Kanuna Ekli (III) Sayılı Listenin (A) ve (B) Cetvellerinde Şarabın ÖTV oranı yer almaktadır. İthal Edeceğiniz Şarabın türüne göre farkılı farklı oranlar bulunmaktadır G.T.İ.P. NO göre buana siz tespit edeceksiniz.

kusura bakmayın dayanamayacağım bu milletin beynini uyuşturup trafik kazalarının artıması için 3 günlük dünyada 3 kuruş para kazanacağız diyr bu işi yapıyorsunuz haaa yazıık yazık hem de çok yazık

arkadaşlar kendinize göre haklısınız da adam milletin kafasına silah dayayıp mı satıyor şarap?

uyuşturucu satanda silah dayayıp satmıyor bi çocuk merak ediyor içiyor sonra bağımlı oluyor.
neden helal kazançlar varken bu işlere bulaşır millet anlamam.
Allah ıslah etsin.

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler ama konu amacının dışında yorumlanmıştır. Sonuçta bu iş yasal bir iştir o yüzden insanlar kendi tercihlerini vermektedir. Biz burada alkol reklamı yapmıyoruz sadece bu işle ilgili tecrübesi olan kişilerin fikrini alıyoruz. Teşekkürler

Helal kazanç ne demek. O zaman devlet de içki üretip satıyor, yada satana ortak oluyor. Ne ilgisi var bizim konumuzla?

Devlet kumarda oynatıyor faiz de alıyor. Demek ki ülke toptan harama batmış bu ülkeyi terk etmek gerek :)

insanlar düzgün olursa devlet kumarda oynatmaz zina da yaptırmaz fuhuşta yaptırmaz alkolde satmaz ve sattırmaz bozuk olan bizleriz bizler önce kendimizi düzeltelim bütün dünya senin olsa her şirkete sahip olsanda 1 tas çorba içip bir parça ekmek yiyecek 2 metrelik yatağa yatacaksın sonunda da 2 metrelik mezara girip hesap vereceksin en güzeli helal kazanç arkadaşalr şarapla marapla uğraşmayın sadece sizin iyiliğiniz için dosthane iyi niyetli bir uyarıdır bu yoksa herkes serbest

kusura bakmayın dayanamayacağım bu milletin beynini uyuşturup trafik kazalarının artıması için 3 günlük dünyada 3 kuruş para kazanacağız diyr bu işi yapıyorsunuz haaa yazıık yazık hem de çok yazık

Yani bu mantığa göre trafik kazalarını sarhoşlar yapıyor öylemi?.

Bu yazılanların çoğunun konumuzla ilgisi yok. Mahalle baskısı dedikleri bu olsa gerek artık her konuda inançları kullanmayı bırakalım. Herkes aklı selim hareket etmeli.

Mesleki paylaşımların sözkonusu olduğu bir yerde başkalarını yapacakları iş tercihi için eleştirmek "Hoşgörü" kavramı ile bağdaşmıyor. "Saygı" kavramından ise tamamen uzak. Gerçekten ciddi ciddi aklıselim lazım.

Gerçekten çok üzücü.

başkasını ilgilendirir hemde bal gibi ilgilendirir kimse kimseye baskı zorlama yapamaz ama erdemli dürüst ir insan inandığı ilkeler doğrultusunda hareket edip fikrini açık bir şekilde bayan edebilir her konuda ve bu bir ali cenaplıktır ayrıca mahalle mi kamış ki bu devirde mahalle baskısı olsun zaten o korktuğunuz mahalle baskısı olsaydı gerçekten bugün bu hallere düşmezdik ne demiş Arif Nihat Asya ;

Bize bir nazar oldu Cumamız Pazar olduNe olduysa hep bize azar, azar oldu
Ne şöhretten hastayız, ne de candan hastayız
Ne ruhça ne vücutça ne de kandan hastayız
Avrupa’ya bir değil iki pencere açtık
Uzun yıllardan beri cereyandan hastayız
Batı, batı diyerek eyvah hep batıyoruz

Yaklaştıkça her sene öz yurdumda yılbaşı
Yapılır milletime Frenkçe sahte aşı
Buna ağlar ağacı hem toprağı, taşı

Sen Hıristiyan mısın? Diye sorsan darılır
Yılbaşında hindi kaz yemesine bayılır
Çam deviren hindi ki nasıl mümin sayılır
Bilmiyoruz çoğumuz ne edip yapıyoruz

Son düzenleme:
yooo tam da bana göre 2002 den beri ben burada fing atıyorum atmayada devam edeceğim Tamer Başkan gibi küsüp gitmeyeceğim kaldı ki doğru söyleyeni 9 köyden kovarlarmış varsın bizi 99 köyden kovsunlar 100.köyü biz inşaa eder adına da doğrucu Davut köyü deriz neden bu kadar tepki verdiğinizide anlamış değilim yanlışa yanlış demek benim boynumun borcudur benim yanlışımı söyleyende benim gerçek dostumdur

o zaman amacın bu sitenin kurallarını hiçe sayıp saygısızlık yapmak mı? Konu amacının dışına çıkmıştır diyoruz sağlıklı düşünmeye davet ediyoruz. Demek ki sadece alkol insanın sağlıklı düşünmemesine yol açmıyormuş.

hakareti bırakınız benim sözlerim tepkilere karşı kimseyi zorlamıyoruz aşağlamıyoruz bizi eleştirenleri eleştirmen lazımken kalkıp bizi eleştiriyorsun çok da yanlış yapıyorsun olayı başka tarafa kimse çekmiyor konu kapanmıştır herkes işine odaklansın saygılar

hakareti bırakınız benim sözlerim tepkilere karşı kimseyi zorlamıyoruz aşağlamıyoruz bizi eleştirenleri eleştirmen lazımken kalkıp bizi eleştiriyorsun çok da yanlış yapıyorsun olayı başka tarafa kimse çekmiyor konu kapanmıştır herkes işine odaklansın saygılar

Sn Tanca ;
Fikir ve ifade özgürlüğünü sonuna kadar savunurum. Ancak burası bu tip paylaşımların yeri değil. Burası mesleki ve bilimsel bir forum. Uzun seneler yaşamasının nedeni de siyasetten uzak kalmasıdır.
Bu koşullar "FORUM KURALLARI" olarak baştan açıkça belirtilmiştir. Üye olan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır.
Bu nedenle mesleğimizle ilgili bir paylaşımınız varsa sonuna kadar savunun, ifade edin. İş siyasete gelince orda durun derim.