1 Eylül Bağımsız Denetçilik Sınavı/Muhasebe Standartları hk.

fiilen yapmıyorum ama çevremde bi kaç üstad var açmak için gün sayıyorlardı o firmaların birini düşünüyordum ama son denetim yapılacak firma yönetmelik taslağından sonra açarlarmı bilmem

ve guerlain denetim işini fiilen yapıyormusunuz ? 394733

hayır arkadaşım ben yaklaşık 8 senedir muhasebe bürosundayım ve aynen devam ediyorum işime.

zaten smmm ruhsatımı da da gecen sene aldım. biraz genç sayılabilirim henüz yaşım 27

spk sınavlarına girme olayım da çok enteresandır 2011 yılında 2 sınava da başvurmama rağmen yani paralarını yatırmama ragmen 2 sınava da girmedim çünkü derslere çalışma fırsatım olmamıştı bir de smmm yeterlilik sınavları vardı biliyorsunuz onlara ağırlık verdim bizim zamanımızda bi yusuf sürmen vakası var dı ki spk falan düşünecek halde değildik inanın.

Ama şimdi diyorum iyiki spk ya başvuru yapmışım param gitti belki ama biliyorsunuz spk yeni başvuru kabul etmedi bu sene.

eylül ayında da mevzuat ve denetim sınavına girdim standardı aralık ayına bıraktım bakalım eğer girdiğim iki sınavdan iyi bir not gelirse aralık ayında tek derse girerek bu işi bitirmek istiyorum.

Agandon78 siz fiilen uğraşıyor musunuz denetim işiyle?

yusuf sürmen vakkasını hatırlıyorum çok sıkıntılı günler yaşatmıştı stajerlere hep dua ettim biran önce gitsin diye allahtan ben bitirmelere girene kadar gittide rahat bi nefes aldı stajerler

ben 3 derstende girdim sınava çıkarken cevaplarımın şıklarınıda not aldım kontrol ederim diye

60-64-88 gelecek bi aksilik olmazsa yetiyor bana bu notlar ama yinede merak ediyorum iptal soruları

yusuf sürmen vakkasını hatırlıyorum çok sıkıntılı günler yaşatmıştı stajerlere hep dua ettim biran önce gitsin diye allahtan ben bitirmelere girene kadar gittide rahat bi nefes aldı stajerler

ben 3 derstende girdim sınava çıkarken cevaplarımın şıklarınıda not aldım kontrol ederim diye

60-64-88 gelecek bi aksilik olmazsa yetiyor bana bu notlar ama yinede merak ediyorum iptal soruları

inşallah gönlünüzden gecem olur.

Herhalde artık öğleden önce zor gibi gerçi bugün öğleden sonra bile açıklasalar yeter artık ama ne yapacakları belli olmaz.

İnşallah kardeşim herkes başarılı olur şuan için bi getirisi yok ama ilerde lazım olur en azından 10 yada 15 yıllık kıdem etkilemez bizi

evet ileride ne olacağı belli olmaz. Maden böyle bir hakkımız var başarmamız gerek. yoksa dediğiniz gibi 10-15 senelik kıdem olayı bize gelmez.

Aralıkta tek ders için smmm yeterlilik sınavına gireceğim. İnşallah bunuda atlatır belgeyi alırım.

Spk'ya geçen sene başvurmuştum denetime çalıştım ve 76 ile geçmiştim. Eylül sınavında Mevzuata ağırlık verdim ve muhtemelen 64 -68 gibi bir not gelir diye düşünüyorum.

Aralıkta hem spk muhasebe standartları hemde yeterlilik tek ders sınavım var. Keşke bir süpriz olsada şu standartlardan geçmiş olsam...

Bu spk sınavı biliyorsunuz son hakkımız ne yapıp ne edip almamız şart. İlerki günler ne getirir bilinmez. Bence şirketlerin denetim kriterlerinin yüksek tutulmuş olması iyi oldu. En azından spk'lılara neden belgeyi veriyorsunuz diyenler azalacaktır. Ancak bu bize haktır. Çünkü hala sınava giriyoruz. Umarım hayırlısıyla bu işide bitiririz.

Herkese sevgiler, saygılar, hörmetler...

Yok üstdım yok cuma günü açıklanmaz hesaplamalar yüklemeler falan...
baksana bi iptal soruları yayınlayamıyorlar buna bağlı birde hesaplamalar ve puanlar değişecek

şimdi aradım birazdan açıklanacak dedi internet sitemize konulmaya çalışılıyor dedi telefondaki bayan.