Asgari Ücret Tarifesi (Kilitli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhabalar;
Benim öğrenmek istediğim şu; 2005 yılı serbest muhasebeci, serbest muhasebeci mali müşavir asgari ücret tarifesine (Tablo l ve ll) hangi siteden ulaşabileceğim konusunda yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Asgari...

Değerli arkadaşım içimdeki sıkıntıları yazmak maksatlı bir yazı olacak.
Ne amaçla kullanacağını bilmiyorum ama özellikle meslek kurallarını birebir uygulayayım,idealist bir bir muhasebeci mali müşavir olayım dersen eğer,benim gibi sineklerle savaş yapar,20-30 ytl ye defter tutanlara kfreder,400-500 mükellefin bir büroda tek mali müşavirle nasıl yürütülebildiğine avanak avanak bakar,yanıbaşında belkide çok yakın arkadaşının belgesiz muhasebecilik yaptığını görüpte kafana ........ der,verdiğin uğraşlara,geçen çileli yıllarına,emeklerine,..........neyse arkadaş sen bildiğin gibi yap.Kusura bakma. :pcgez :cry:

İşte forumlarda bilgi paylaşımının yanısıra bu tür tehlikeleri de mevcut.
Sayın Dinçer Kum ve Taner Öztürk, bu soruyu cevaplamak zorunda mıydınız? Adam zaten belgeli olsa hiç sorar mı? muhtemelen ya belge kullanıyor, ya da eften püften muhasebeci. Hala anlamadınız mı ki cevap verdiniz.
Niye soruyorsun diye sormadan, her soruya cevap vermek zorunda değilsiniz. Meslek mücadelecisi olmayanlardan mısınız siz de yoksa.
Sayın SMMM69, ben de sendenim....Yürekliliğin için Alkış-alkış-alkış.
Atı alan Üsküdar'ı geçti ama.yine de tepki vermek gerekir.
Saygı ve sevgiler,

selin özkonak' Alıntı:
İşte forumlarda bilgi paylaşımının yanısıra bu tür tehlikeleri de mevcut.
Sayın Dinçer Kum ve Taner Öztürk, bu soruyu cevaplamak zorunda mıydınız? Adam zaten belgeli olsa hiç sorar mı? muhtemelen ya belge kullanıyor, ya da eften püften muhasebeci. Hala anlamadınız mı ki cevap verdiniz.
Niye soruyorsun diye sormadan, her soruya cevap vermek zorunda değilsiniz. Meslek mücadelecisi olmayanlardan mısınız siz de yoksa.
Sayın SMMM69, ben de sendenim....Yürekliliğin için Alkış-alkış-alkış.
Atı alan Üsküdar'ı geçti ama.yine de tepki vermek gerekir.
Saygı ve sevgiler
,

bu soruyu cevaplamak zorunda mıydınız
1-Forum üyelerinin x,y,z farketmez, bildiğim kadarı ile herkese yardımcı olmaya çalışırım.

Adam zaten belgeli olsa hiç sorar mı?
2-Her S.M veya S.M.M.M tarifeyi almak, ezbere bilmek zorunda değildir.Bende de tarife mevcut değildir.istediğimde bilgisayardan bakıyorum
muhtemelen ya belge kullanıyor, ya da eften püften muhasebeci.
3-Hiç kimse için ön yargılı davranmayı kendimle özdeşleştirmedim.Siz bu kanaatlere nasıl varıyorsunuz.Söylerseniz ben de öğrenebilirim.Ayrıca buradaki üyelerin hepsinin belgeli,muhasebe bürosu işleten,bağımlı çalışan veya stajer mi sanıyorsunuz.

Niye soruyorsun diye sormadan, her soruya cevap vermek zorunda değilsiniz
4-Teşekkür ederim.Forum kuralları içerisinde soruyu sorana niye soruyorsun deneceğini es geçmişim.Ayrıca her soruya cevap vermek zorundada değilmişim.(Yaşasın özgürlük)

Meslek mücadelecisi olmayanlardan mısınız siz de yoksa

5-Forumu takip etmediğiniz bu cümlenizden ortaya çıkmaktadır.

sayın selin özkonak hanımefendi

günaydın diyerek söze başlamak istiyorum dinçer bey in mesajına aynen
katılıyorum bu forumda zaten birkaçkişi çıkıyor sizin gibi ben ve degerli üstatlarım bunları hoşgörü ile karsılıyoruz belgesi olup olmadıgını bilemeyiz ama bu forumun amacı yardımlaşma ve fikir alış verişi olduguna inanıyorum meslegimi sonuna kadar savunuyorum meslektaş kendi yaptıgı işin arkasında durdugu sürece herzaman kazanır buradaki arkadaşların hepsinin belgesi olacak diye bir sart yok ne yani soruya cevap verirken belgeni faksla öylemi cevap verebilirizmi diyecegiz :D siz soru sordugunuz zaman size aynı uygulamayı yaparız

saygılarımla
taner ozturk

Sayın Dinçer Kum,
Cevap yazarken bayağı vakit harcamış yorulmuşsunuz.
İspata ne gerek vardı. Gören görüyor-anlayan anlıyor zaten.
Ha sizin de meslek mücadelecisi olduğunuzu düşünmüyorum.
(Forumun sıkı takipçisiyim oradan biliyorum) Saybel e verilen cevabınızı çok iyi hatırlıyorum. SMİYB hakkında. :wink:

Sayın Taner Öztürk,
......bu forumda zaten birkaçkişi çıkıyor sizin gibi.... demişsiniz.

Bunlardan biri de siz olmalısınız. Hatırlatayım Aysen Hanım a verilen cevabı :wink: ;

Tepki vermek, tartışmak "oyunbozanlık" mı yoksa "yaramazlık" mı sizce. Yok yok belki de forumdaşların açıklarını yakalayıp forumda ilan etmektir Benim gibi olanların amacı.

Anlatmak istediğimiz anlayacağınızdan emin değilim ama yine de.
Neyse benim tespit ettiğim bir şey var ki eğitim sisteminin sonucu ve monotonluğun, sürü psikolojisinin göstergesi her ortamda var. Ha bir de kompleksler. SM kompleksi gibi.

Size kolay gelsin.

selin özkonak' Alıntı:
Sayın Dinçer Kum,
Cevap yazarken bayağı vakit harcamış yorulmuşsunuz.
İspata ne gerek vardı. Gören görüyor-anlayan anlıyor zaten.
Ha sizin de meslek mücadelecisi olduğunuzu düşünmüyorum.
(Forumun sıkı takipçisiyim oradan biliyorum) Saybel e verilen cevabınızı çok iyi hatırlıyorum. SMİYB hakkında.
:wink:

Yazdıklarınızı gereksiz buluyorum cevaplamıyorum.(Yaşasın özgürlük)

Ancak Sayın SAYBEL`e ne yazmışım merak ettim yazımı gönderirmisiniz.(forumu işgal etmeden gönderirsen daha uygun olur)

degerli selin hanım

dikkat edin degerli diye bahsediyorum sizden çünkü siz insan olarak degerlisiniz meslektaş olarak degil dinçer bey in görüşlerine yine aynen ve sonuna kadar katılıyorum bu forumda bir aysen hanım cıktı birde siz zaten gönderdiginiz 3 adet mesajınız var bunların 2 si saldırı sahsıma ve dinçer bey e 1 ide yönlendirme diger degerli üstatlardan özür diliyorum böyle boş mesajları okumak zorunda kaldıgı için size yazacak başka birşey bulamıyorum devam etmek isterseniz sizden ricam özelden görüşelim insanların zamanını almayalım arzu ederseniz telefonumuda verebilirim

taner öztürk
smmm

sayın selin özkonak,

neden insanlara yardımcı olmak yerine saldırmayı seçiyorsunuz??? bu forumun amacı birbirimize yardımcı olmak değilmi sizce?

ayrıca mesajınızda yazdığınız kompleks olayına gelince, lisans mezunu bir insanım ve master yapıyorum. kimbilir belki bir gün değişir ama şu an göğsümü gererek söylüyorum SM olduğumu. hiçbir zaman kompleks yapmadım ama siz artık kompleks olayından çıkıp küçümsemeye bile başlamışsınız.. biz hepimiz meslektaşız unutmayın. hepimizden farklı olduğunuz için (yada öyle olduğunuzu sandığınız için) alkışlıyorum sizi. bilmiyorum sürü psikolojisi diye yorumlarmısınız ama üstatlarım taneröztürk ve Dinçer Kum'a sonuna kadar katılıyorum.. kolay gelsin..

Konu Kilitlenmiştir. Konuya katılanlara teşekkür ediyoruz.

---

Alomaliye.com Forum Yönetimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...