fonradar

Aylık İşgücü Çizelgesinin Verilmesi

Ynt: İŞKUR İşgücü Çizelgesi Verilme Süresi

Bana yazı gelmedi ama işkurda çalışmakta olan personel ceza kaçınılmaz dedi :(

Arkadaşlar ben İşkur daki memurla görüştüm şuanlık ceza yok dediler.
Kavazlı arkadaşın dediği gibi istenipte yapılmaz ise cezası var.
Ama hemen yapıp verin dediler tavsiyem vakit kaybetmeden yapın.

gEÇMİŞE DÖNÜK dolduruyomuyum peki?
Nasıl olcak?

2009 da yapmadım ama 2008'in son aylarında 1-2 aylık çizelgeyi birden onaylattım,herhangi bir uyarı veya ceza gelmedi.Şikayet veya müracaat olmadıkça pek ceza kesmiyorlar bildiğim kadarıyla.

Ynt: Aylık İşgücü Çizelgesinin Verilmesi

işkur kanununa göre bilgi istenip te bilgi vermekten kaçınılrsa ceza var .. bilgi isteme eylemi global anlamda ne zaman gerçekleşti ? böyle bi olay olmadı bildiğim kadarıyla.. ayrıca bilgi , tebliğat kanununa göre ya posta ile ya da memur marifetiyle istenir alınır verilir di mi .. internet sitesinde yapılan bir ilan oldu da bizim de ondan haberimiz olmadıysa bunun bir bağlayıcılığı yoktur.. kurumun elektronik ortamda bilgi alınıp verilebileceğine dair yetkisini kullanma biçimi ve tehditvari söylem ve eylemleri hukuk ilkelerine aykırı bence

Ynt: Aylık İşkur Çizelgeleri Bildirim Tarihi Değişti

arkadaşlar ben İşkur'a sordum ay sonu olmuş zaten diğer türlü olsa yetiştirmemiz imkansız.bu arada sitede bende göremdim değişiklik hakkın
bir yazı

İş kurun yasal dayanak olarak sunduğu meşhur el kitabı varya işte orada değişiklik yapılmış.

Ynt: İŞKUR Aylık İşgücü Çizelgesi hakkında

Yani artık aylı iş gücü çizelgelerini ay sonuna kadar mı veriyoruz. Anlamadım.. :(

evet ay sonuna kadar verebilirsiniz...

arkadaşlar merhaba
işe daha yeni girdim.
benden önceki ve halen bağlı bulunduğum arkadaş iş gücü çizelgesi hiç vermemiş
şimdiye kadarda bir sorunla karşılaşmamış
fakat herşeyi ben devralıyorum artık
tüm personele ben bakacağım
ben yeni bir yıl yeni bir iş sloganıyla
tüm yasal zorunlulukları yerine getirmek istiyorum

şimdi diyorum ki şimdiye kadar bir şey çıkmamış
ben versem iş kura aylık çizelgeyi
geçmişe dönük sorunlar yaşar mıyım ?

SavaGe ' Alıntı:
arkadaşlar merhaba
işe daha yeni girdim.
benden önceki ve halen bağlı bulunduğum arkadaş iş gücü çizelgesi hiç vermemiş
şimdiye kadarda bir sorunla karşılaşmamış
fakat herşeyi ben devralıyorum artık
tüm personele ben bakacağım
ben yeni bir yıl yeni bir iş sloganıyla
tüm yasal zorunlulukları yerine getirmek istiyorum

şimdi diyorum ki şimdiye kadar bir şey çıkmamış
ben versem iş kura aylık çizelgeyi
geçmişe dönük sorunlar yaşar mıyım ?
Eğer çalışan sayınız 50 ve üzeri değilse veya kurum resmi yazı ile bilgi istemedi ise yasal zorunluluğunuz yoktur. Ancak kendinize angarya çıkarmak istiyorsanız verebilirsiniz.

iş gücü çizelgelerimi az önce gönderdim.
Çizelge Detayları kısmına tek tek personeli girmek zor
excel formatında göndereyim dedim kabul etmedi
iş kurumunu aradım
1,3,5 numaralı seçenekleri doldurmanız yeterli
o kısım çalışmadığı için o kısmı geçebilirsiniz dedi
bende geçtim

Arkadaşlar, konuyu ben kısaca özetleyeyim, İş Gücü Çizelgeleri daha önceden 10 çalışanı aşması durumunda zorunluydu; ancak yasal bir boşluk vardı ve cezai yaptırım söz konusu değildi...

Son yasa değişiklikleri ile 1 çalışanı olan işverenler bile çizelgeyi bildirmek zorunda ve yaptırım var....

Yanlış hatırlamıyorsam bu durum 01.10.2009 tarihinden geçerli....Bu uygulamalar henüz tam oturmadığı için İŞKUR biraz töleranlı davranıyor...Bu yüzden en azından 2009 başından itibaren iş gücü çizelgelerininizi yapmadıysanız kuruma bildirin.

İŞKUR bu durumda 50 kişiyi aşmanız halinde size dönecek ve özürlü istihdam etmenizi isteyecektir. Bu durumu fazla zorlamayın ve yasal yükümlülüklerinizi yerine getirin...İŞKUR un bu konu hakkında hiç affı yok...

Suubatar ' Alıntı:
...Son yasa değişiklikleri ile 1 çalışanı olan işverenler bile çizelgeyi bildirmek zorunda ve yaptırım var....
Hangi kanunda var bu değişiklik ve ceza? Ben dedim oldu kanunu mu?

Suubatar ' Alıntı:
Arkadaşlar, konuyu ben kısaca özetleyeyim, İş Gücü Çizelgeleri daha önceden 10 çalışanı aşması durumunda zorunluydu; ancak yasal bir boşluk vardı ve cezai yaptırım söz konusu değildi...

Son yasa değişiklikleri ile 1 çalışanı olan işverenler bile çizelgeyi bildirmek zorunda ve yaptırım var....

Yanlış hatırlamıyorsam bu durum 01.10.2009 tarihinden geçerli....Bu uygulamalar henüz tam oturmadığı için İŞKUR biraz töleranlı davranıyor...Bu yüzden en azından 2009 başından itibaren iş gücü çizelgelerininizi yapmadıysanız kuruma bildirin.

İŞKUR bu durumda 50 kişiyi aşmanız halinde size dönecek ve özürlü istihdam etmenizi isteyecektir. Bu durumu fazla zorlamayın ve yasal yükümlülüklerinizi yerine getirin...İŞKUR un bu konu hakkında hiç affı yok...
Bu konuda yazmaktan sıkıldım ancak şu yasa değişikliğini de merak ediyorum. Hangi yasa değişikliği ile oldu bu?

en son olarak agustos ayından sonra işgücü cizelgesi verilmeyecek diye biliyorum

bu konu ile ilgili kurumun belirtildiği gibi 2000 TL gibi bir yaptırım uyguladığını sanmıyorum, hangi şirket hangi işveren işgücü çizelgesini tam,eksiksiz ve zamanında giriyor ki,ayrıca bununla ilgili tebliğ ve ya emsal olabilecek mahkeme kararı çıkmış mı... bu konuyla ilgili fikrim kurumlar zamanında göndermeli üstüne düşeni yapmalı...fakat idari cezanın kesileceği meçhul !

Aylık iş gici çizelgesi her ayın ilk haftası önceki ayın işçi sayıları,çıkışlar İş kurumuna bildirilir.İş kurumu bu durumu zorunlu hale getiriyor.Çalışan sayısını göz önüne almıyor.Ayrıca bunun ile ilgili cezada uygulandığını hiç duymadım.

merhaba arkadaşlar ben geçen ay işkurun sitesinden aylık iş gücü çizelgesi doldurdum tarih ve saatini not ediyorum fakat bu ay sisteme girdiğimde geçen ay doldurduğum çizelge görünmüyor kayıt olmmaış sanırım peki şimdi ne olacak.:(