Bağkur İşe Giriş Çıkış Bildirgelerine Dikkat Edin!

Turmob dan gelen gsm mesajında;
sgk ile yapılan görüşmede hazırşanan genelge çerçevesinde şirket yetkililerinin ve sigortalıların sigortalılık başlangıç ve sonlandırılmasına ilişkin bildirim yükümlülükleri nedeniyle süresi içerisinde vermedikleri işe giriş ve işten ayrılış bildirgeleri sebebiyle idari para cezası uygulanmayacaktır.Söz konusu genelge maddesi için;
www.turmob.org.tr

Ama sayfa kilitlendi herhalde,açılmıyor :)

Yani ne anlıyoruz bu durumdan son günü bugun olan işe giriş işten çıkış bildirim formunu vermesek de ceza kesilmeyeceği anlamına mı geliyor

Yani ne anlıyoruz bu durumdan son günü bugun olan işe giriş işten çıkış bildirim formunu vermesek de ceza kesilmeyeceği anlamına mı geliyor

evet,
işi çocuk oyuncağına çevirdiler,
bildirimleri yapmanıza gerek yok, ceza kesmeyeceğiz diyorlar,
son anda, son günde
gece 23:56 da uzatılan kurumlar vergisi beyanına döndü bu işte.
bildirimini yapanlar yapmış oldu, yapmayanların sgk ya gitmesine gerek kalmadı

evet,
işi çocuk oyuncağına çevirdiler,
bildirimleri yapmanıza gerek yok, ceza kesmeyeceğiz diyorlar,
son anda, son günde
gece 23:56 da uzatılan kurumlar vergisi beyanına döndü bu işte.
bildirimini yapanlar yapmış oldu, yapmayanların sgk ya gitmesine gerek kalmadı

tamamdır teşekkürler :)

SGK 4-a girişlerde gözünüzün yaşına bakmadan ipc kesiyorken neden ve hangi kanuni yetkisini kullanarak ipc ksemeyeceğim diyebiliyor. Aslında kurumda ipc kesemeyeceğini biliyor. Nedenini yukarıda yazmıştım.

Ne olursa olsun ben bildirimlerin yapılmasından yanayım. SGK bu ne yapacağı nerden eseceği hiç belli olmaz. Yarın İPC ler yağmaya başlarsa ne yapacaksınız. Dava açmak çok daha zor.

bizden iyi şamar oğlanı olur

1 haftadır gece gündüz bu işlerle uğraştık, sormadığımız soru kalmadı, her türlü olasılığı değerlendirdik, sonuç?

Ne olursa olsun ben bildirimlerin yapılmasından yanayım. SGK bu ne yapacağı nerden eseceği hiç belli olmaz. Yarın İPC ler yağmaya başlarsa ne yapacaksınız. Dava açmak çok daha zor.
kanun e-sigorta ile verilir bunun haricini verilmemiş kabul ederim derken SGK istese (ben yaptım oldu mantığı ile) "kağıt ortamında verdin" deyip yine ipc kesebilir. 4-a girişi kağıt ortamında verin bakalım ipc kesiyor mu kesmiyor mu?

kanun e-sigorta ile verilir bunun haricini verilmemiş kabul ederim derken SGK istese (ben yaptım oldu mantığı ile) "kağıt ortamında verdin" deyip yine ipc kesebilir. 4-a girişi kağıt ortamında verin bakalım ipc kesiyor mu kesmiyor mu?

İstisnalar var;
geçen ay yabancı uyruklu ama çalışma izni çıkmış bir personelin kurumlar arası bürokrasinin uzun sürmesi sebebi ile TC nosunun henüz çıkmamasından dolayı sgk giriş bildirgesini kağıt üzerinden el ile verdim, herhangi bir cezada gelmeyecek.

Kanun ve yönetmelik bazı özel durumlar düşünülmeden yazılmış olduğundan dolayı olabilmektedir. Sizin durumuzda da SGK ipc kesmesi gerekir. Ama işverenin eli kolu mahkum olduğu bu gibi durum için gözmezden gelme yöntemi uygulanabiliyor.

Bu arada 6552 Vergi yapılandırmalarında vade 02/02/215'e uzatılmış.

"Bu itibarla, 6552 sayılı Kanunun 73 üncü maddesinden yararlanmak için başvuru süresi 31 Aralık 2014 tarihi bitimine, bu maddeye göre yapılandırılan alacaklara ilişkin ilk taksit ödeme süresi ise peşin ödeme seçeneği tercih edilmiş olanlar dahil (31 Ocak 2015 tarihinin tatile rastlaması nedeniyle bu tarihi izleyen ilk iş günü olan) 2 Şubat 2015 tarihine uzatılmıştır."

BAZI ALACAKLARIN 6552 SAYILI KANUN KAPSAMINDA YENİDEN YAPILANDIRILMASINA DAİR TEBLİĞ (SERİ NO:2)