Bankalar

tuba07

Katkı Sunan Üye
merhabalar
şirkette muhasebe elemanıyım hem genel hem ön muhasebe bir arada yeni sistem kuruyorum beş ay oldu oturmadı gerçi...
size sorum şu olacak bankalar çok karışık kmh hs normal hs kredi hs bankalara derdimi anlatamıyorum bende izleme ve ekstre alma yetkisi istiyorum ki ekstreleri direkt kendim alayım hangi hs kmh hangisi kredili
asıl mesele şu ki kmh bakiyeleri 300 de takip edilmeliymiş
banka konusunda bilgili olan varsa beni aydınlatabilir mi 2014 e hiç banka işlemedim yanlış işlemeyim diye
iyi çalışmalar ...

Merhaba;

Bankalar gerçekten mesleğimizin öenmli bölümlerinden biridir.
Öncelikle bankalardan internet üzerinden görüntüleme yetkisi alın.
Daha sonra her hesabın ayrı ayrı ekstrelerini yazdırın ve birini önünüze alıp sontarihe kadar tutturarak işleyin.
KMH veya Artı hesaplar her an 300 altında izlenmesine gerek yoktur. Dönem içersinde 102 hesaplar ters bakiye verebilir.
Ancak 3 aylık dönemler sonunda mutlaka eksi bakiye varsa bunlar 300 hesap altında açılacak tali hesaplarda görülmelidir.
Başkaca detaylara ihtiyacınız olursa yardımcı olurum.

benim mali müşavirim eş zamanlı işlenmesi gerektiğini söylüyor ve bankalar bana çok karışık geliyor internetten yetki almadan işlem yapmıycam ayrıca zirve kullanıyorum şöyle anlatayım ben sıfırdan işlemleri yaptım carisini stok hesap planı gelirini giderini ondan dolayı geçmişten bi devir etme olayım yok ancak çeklerin devri nasıl olur bilemiyorum

Eş zamanlı derken . kayıtların aynı tarihlerde yapılmasını söylüyordur.
Mali müşaviriniz varsa size niye anlatmıyor kayıt şekillerini.?
Çekler derken hangi çekler?. Vermiş olduğunuz firma çekleri ise farklı kayıt var. Müşteri çekleri ise farklı. Hesap planında var bunlar.

anlatıyor işte diyor ki kmh ve normal hs ikisini de işliyceksin tarihine tarihine ay sonunda virman yapmıycaksın kredi olucak diyor bende hesapları karıştırdım bankada çok yardımcı olmuyor hangi hs ne olduğuna dair
şöyle ki 2013 te kesilen yada alınan çekler 2014 te bankadan tahsil ediliyor ya orda nasıl olucak onu bilmiiyorum direkt yevmiye kaydından yapılmıyor finansman kullandığım için daha önce olun çeki tahsil edebilirm onu demek istedim geçen seneden devir yapamıyorum çunku sıfırdan kurulmuş gibi