Benzin Gideri

Araç kendi adıma dükkan a kayıtlı değil yani araç ta işyeri de bana ait araç içinkerdi çekmiştim faiz gideri ve benzin gideri kullanabilirmiyiz araç ninek

Araç kendi adıma dükkan a kayıtlı değil yani araç ta işyeri de bana ait araç içinkerdi çekmiştim faiz gideri ve benzin gideri kullanabilirmiyiz araç ninek
Sayin Alara

Soruyu toparlayip cevap vermek isterim. Ancak soruyu neresinden tutarsaniz tutun soru anlasilmiyor. Rica etsem soruyu duzgun sorarmisiniz. Bu sekilde yanlis yonlendirilsiniz.

Sorularda biraz daha özenirsek,özellikle dil bilgisi kurallarına dikkat edebilirsek,soru çok daha net anlaşılacak ve okuyanıda yormayacaktır.Ferhat abiye bende katılıyorum.Olaki hızlı yazımda hatalar olabilir,mesaj altında "düzenle" seçeneği var.Ben birçok defa klavye azizliği veya hızlı yazma sebebiyle cevaplarımda düzenleme yapmışımdır buna rağmen yine hatalar olabiliyor.
Yani Sn Alara özelinde genel bir hatırlatmada bulunursam; sizler sorularınıza ne kadar özenirseniz,bizlerde cevaplarımızda o kadar özenli davranmaya çalışıyoruz.
Benimde şöyle ricalarım olacak herkesten;
* Büyük harf kullanmayalım.
* Acil,cevap veren yok mu gibi sürekli mesaj tekrarı yapmayalım.
* Soruyu tam ve eksiksiz soralım. Bazen gelen cevapların devamında "aslında sormak istediğim şudur" veya "aslında şunu öğrenmek istiyorum" gibi dönüşler olabiliyor.Konu bir anda başka bir alana kayabiliyor.Sizler belki dikkat etmiyorsunuz buna ama benim dikkatimi çekiyor. Sormak istediğiniz neyse tam olarak onu sorun.Hem konu bütünlüğü dağılıyor hemde mesaj sayısı arttıkça karışıklığa sebep oluyor.
* Konu başlığını yazarken (sistemin tanıdığı tüm karakter hakkını kullanın ve soruyu konu başlığında mümkün olduğunca özetleyin. mesela "yardım" veya "e-defter" diye konu başlığı açmayın.Birkaç kelimeyle soru başlığını belirleyin.
* En önemlisi soruyu sormadan "vaktiniz varsa" forumu bir tarayın.Soracağınız sorular geçmişte sorulmuş ve detaylıca cevaplandırılmış olabilir.
* Soruyu kendi grubu dahilinde sormaya çalışın.Mesela iş kanununu ilgilendiren bir soruyu vergi usul grubunda sormayın.
Forum kalitesini hem korumak hemde yükseltmek adına bunlarda benim nacizane ricalarımdır.

Son düzenleme:
Soru: "Arabamı kredi çekerek hususi amaçlı satın aldım. Ancak aracımı şirketimde ki işler içinde kullanıyorum ve ben hem aracıma ödediğim krediyi hem de aldığım benzinleri gider olarak göstermek istiyorum bu mümkün müdür?

Cevap: Evet, mümkündür. Arabayı kendi adınıza kredi çekerek özel amaçlar için satın almanıza rağmen, aracı işle ilgili amaçlar için kullanıyorsanız, bu durumu iş gideri olarak göstermeniz genellikle mümkündür. Hem aracın kredisi hem de aracın işle ilgili kullanımına dair benzin giderlerini işletmenizin giderleri arasında rapor edebilirsiniz. Tahsin Abi ve Ferhat abi daha detaylı anlatacaktır.

Soru: "Arabamı kredi çekerek hususi amaçlı satın aldım. Ancak aracımı şirketimde ki işler içinde kullanıyorum ve ben hem aracıma ödediğim krediyi hem de aldığım benzinleri gider olarak göstermek istiyorum bu mümkün müdür?

Cevap: Evet, mümkündür. Arabayı kendi adınıza kredi çekerek özel amaçlar için satın almanıza rağmen, aracı işle ilgili amaçlar için kullanıyorsanız, bu durumu iş gideri olarak göstermeniz genellikle mümkündür. Hem aracın kredisi hem de aracın işle ilgili kullanımına dair benzin giderlerini işletmenizin giderleri arasında rapor edebilirsiniz. Tahsin Abi ve Ferhat abi daha detaylı anlatacaktır.
Sn. rkdalseyiku soru sahibinin ne demek istediğini çözümlemişsiniz. Ama buradaki asıl sorun soru sahibinin özensiz davranması.