Büro Açmayı Düşünenler, İsteyenler ?

• Konbuyu başlatan tufanari
  • Başlangıç tarihi
Ynt: Büro Açmayı Düşünenler, İsteyenler ?

eylülduru arkadaşım,
hayırlı olsun insanın kendi işi gibisi yok,inşallah herşey gönlünce olur,bol para kazanıp huzurlu bi iş hayatın olur.
yanlız büro açarken ne kadar masraf yaptığını,nerde açtığını,mükellef sayını neleri hedeflediğini sorsam mahsuru var mı?büro açmayı düşünen bi arkadaşın olarak cevaplarsan sevinirm

Büro acarken düşünmüceksin hayatta risk almak gerekir risk olmadan basarı gelmez büro acarken de acsam mı acmısam mı diye kimseye sormucaksın cünki bazılarımız ac bazılarımız acma der ondan her zaman kendi kararını uygulucaksın

En iyi müşteri kitlesi işlek bir cadde de tabelanı görcekler bir yerde actınmı gerisi gelir
Müşteriyi kendini bağlayan en iyi yöntem cene dir cene yoksa müşteri de yoktur bunu bilir bunu sölerim

Sorma sayıp .. Büroyu nerede açtınız ? Ve Kirası ne kadar ?

cesaretini kutluyor ve karşılığını en kısa zamanda almanı diliyorum....serbest çalışmak gibisi yok

EYLÜLDURU ' Alıntı:
Arkadaşlar büro tescil belgesi için de para ödüyormuyuz. Ben büromu açtım bir tek büro tescil belgemi almadım. Odaya sordum büro tescil belgesini gelen arkadaşlar getirecek dediler ancak ödemem gereken bir paradan sözetmediler.
?????

EYLÜLDURU ' Alıntı:
EYLÜLDURU ' Alıntı:
Arkadaşlar büro tescil belgesi için de para ödüyormuyuz. Ben büromu açtım bir tek büro tescil belgemi almadım. Odaya sordum büro tescil belgesini gelen arkadaşlar getirecek dediler ancak ödemem gereken bir paradan sözetmediler.
?????

Slm

Odaya büro tescil başvurusu yaptığınız zaman sizden zaten aldılar büro tescil ile ilgili masrafları ayrıyeten başka bir ödeme yapmayacaksınız.

Kolay gelsin

eylül duru arkadaşım cesaretin için tebrik ederim, inşallah birgün emeğin karşılığını alırsın, bende mart sınavı ile belge almayı hak kazandım, staj ve iş tecrübem şirkette geçtiği için, mükellefim ve büro tecrübem olmadığı için büro açma konusunda çok kararsızım, bu süreçteki deneyimlerini paylaşırsan bizleride yardımcı olmuş olursun, İnşallah herşey gönlünce olur kolay gelsin.

Fercey arkadasım senın yerınde olsam şirkette calısmaya devam ederım yeterınce kadar mükellefin olunca büro acmanı tavsiye ederim yanına da işi bilen bir eleman alırsın sende bilgilerini kullanarak iş hayatını sürdürürsün

Bağımlı Çalışmak mı? ya da Büro Açmak mı?

Merhabalar, kendimden paylaşmak istedim. Planlarımda 2 yıl para kazanmama durumunu göze alarakdan büro açma düşüncem var. Yanlız suan çalıştığım firma muhasebe müdürlüğü için teklif verdi. Uzun süre yapacaksan bu görevi evet de dedi. Ücret ise 3.000 TL olup tüm (muhasebe-banka-ödeme-çek-mali tablolar vs.) işlemleri tek kişi yani muhasebe müdürü yapacak olup yardımcısı olmayacak. Firma ith ve ihr var olup Makina imalatı yapmaktadır. Benim düşüncem kendi yoluma devam edip 4-5 yıl sonra fazlasıyla kazanırım kendi işimde diye düşüncem söz konusudır.
Ne yapma konusunda tecrübeli dostlarımdan, Sizlerden düşüncelerinizi alabilirmiyim? Teşekkürler.

Ynt: Bağımlı Çalımakmı? yada Büro Açmak mı?

büro açmak için yeterli sermaye ( 2 Yıl Cepten yeme )ve bilgi birikimine sahipseniz büro açın derim.Yeterli sermaye yok ise 2-3 yıl çalışarak sermaye oluşturup büro açabilirsiniz.

Ynt: Bağımlı Çalışmak mı? ya da Büro Açmak mı?

tufanari ' Alıntı:
Merhabalar, kendimden paylaşmak istedim. Planlarımda 2 yıl para kazanmama durumunu göze alarakdan büro açma düşüncem var. Yanlız suan çalıştığım firma muhasebe müdürlüğü için teklif verdi. Uzun süre yapacaksan bu görevi evet de dedi. Ücret ise 3.000 TL olup tüm (muhasebe-banka-ödeme-çek-mali tablolar vs.) işlemleri tek kişi yani muhasebe müdürü yapacak olup yardımcısı olmayacak. Firma ith ve ihr var olup Makina imalatı yapmaktadır. Benim düşüncem kendi yoluma devam edip 4-5 yıl sonra fazlasıyla kazanırım kendi işimde diye düşüncem söz konusudır.
Ne yapma konusunda tecrübeli dostlarımdan, Sizlerden düşüncelerinizi alabilirmiyim? Teşekkürler.

Bir karar versen artık

herzaman derim,herzaman sölerim,insanın kendi işi gibisi yok...Geç kaldım,erken çıktım,izin aldım,fırça yedim,boyun eğidm,zam istedim vermediler,kriz oldu kapının önüne koy,satışlar arttı ama tahsilat yok,zam yok,gözünün üstünde niye kaş var,gel olum,git olum,...bunlar bana göre değil...5 lira maaş alacağına,3 lira kazan kendi işin olsun,o 3 lira emin ol bi gün 6 olur bilgine ve çalışkanlığına göre 7-8 olur orası sana kalmış...bunlar tabiki şahsi fikrim ama eski kölelik düzeni çağımızda başka adlar altında devam ettiği için ben bu düzende bağımlı olarak çalışmak istemiyorum.Patronların çalışanlarına saygı duyduğu ,emeklerinin karşılığını verdiği,günde 12 saat çalıştırmadığı bi düzen olsaydı belki ben de bağımlı çalışlmayı düşünürdüm...

BayramBjk ' Alıntı:
Fercey arkadasım senın yerınde olsam şirkette calısmaya devam ederım yeterınce kadar mükellefin olunca büro acmanı tavsiye ederim yanına da işi bilen bir eleman alırsın sende bilgilerini kullanarak iş hayatını sürdürürsün

Sn Fercey, BayramBjk arkadaşımızın fikirlerine katılıyorum. Elim de olsa ben de başlangıçta bir şirkette çalışmayı tercih eder gerekli şartları sağladıktan sonra daha emin adımlarla büro açmak isterdim. Ancak benim içinde bulunduğum koşullardan dolayı bir anlamda büro açmaya mecbur kaldım. O yüzden yeterli bilgi birikimin, mükellefin yoksa masrafları karşılamakta zorlanacaksan bence hemen açma. İşi gerçekten öğrenebileceğin bir yerde çalışmaya başla zamanı gelince de büronu açarsın.

merihs12 ' Alıntı:
herzaman derim,herzaman sölerim,insanın kendi işi gibisi yok...Geç kaldım,erken çıktım,izin aldım,fırça yedim,boyun eğidm,zam istedim vermediler,kriz oldu kapının önüne koy,satışlar arttı ama tahsilat yok,zam yok,gözünün üstünde niye kaş var,gel olum,git olum,...bunlar bana göre değil...5 lira maaş alacağına,3 lira kazan kendi işin olsun,o 3 lira emin ol bi gün 6 olur bilgine ve çalışkanlığına göre 7-8 olur orası sana kalmış...bunlar tabiki şahsi fikrim ama eski kölelik düzeni çağımızda başka adlar altında devam ettiği için ben bu düzende bağımlı olarak çalışmak istemiyorum.Patronların çalışanlarına saygı duyduğu ,emeklerinin karşılığını verdiği,günde 12 saat çalıştırmadığı bi düzen olsaydı belki ben de bağımlı çalışlmayı düşünürdüm...

Öyle diyorsun da ha diyince de dükkan acılmıyorki acsan da masrafsız olmuyorki hangımız tüm müşterisinden zamanında ödemesini alıyor ödemeyi de gec herhangi bir işlemi olunca anında parasını alıyor hadi dükkan actın diyelim bunun bağ-kuru,kirası,masraf ı felan filan bunu ödemeye nereye kadar bünyen dayanır ondan Her zaman sölerim önce defter bul sonra ac dükkanı gerisi gelir he ben sana defterımı verırım dıyenlere de ınanmamak lazım

Arkadaşlar; bu konu hakkında görüş ve fikirlerini belirtirseniz çok sevinirim. Genel olarak herkesin düşüncelerini merak ediyorum. Teşekkürler...

Arkadaşım şirkette çalıştığın sürece çok fazla çevre edinip büro açacak kadar mükellef edinemezsin. Ama her ay cebinde düzenli paran olur. Şirketin tek sevimli yanıda budur zaten...

Yalnız bu 3000 tl maaş bence abartılı. Bu şirket ya hesap kitap bilmiyor ya da karmaşık işleri var.

Ogün Güneş ' Alıntı:
Tufan Bey daha nasıl bir görüş istiyorsunuz, kararın sonuçlarına siz katlanacağınız için en doğru seçimi siz yapacaksınız. Kimse sizin şartlarınızı sizden daha iyi bilemez. Burada yazılanları zaten 3/5 öngörebilirsiniz.

Aynı konudaki iki başlığınızı birleştirdim. Umarım kısa sürede sağlıklı, sizin için en doğru kararı verirsiniz.

YOK TABİKİ TEŞEKKÜRLER DÜŞÜNCELER İÇİN..