Denetim Sınavı Hakkında

• Konbuyu başlatan DENİZ SİBEL
  • Başlangıç tarihi
D

DENİZ SİBEL

Ziyaretçi
Mart ayında ilk defa yeterlilik sınavına girdim ve denetimden kaldım.Aslında çalıştığımı söyleyemem ve doğal olarak da kaldım fakat sorulara ve cevaplara bakınca herkesin de belirttiği gibi sorular tamamen SPK Tebliğinden gelmiş.Tebliğin dili çok ağır ve akılda kalıcı değil.Uzun bir zaman ve emek vererek tebliği okumak gerekiyor.Ben temmuzun ilk haftası yeterlilik sınavına girmiş ve geçmiş arkadaşlara sormak istiyorum SPKtebliğine çalışmışlarmıydı ya da hangi kaynaktan çalıştılar?Benim elimde iki farklı kitap var ömer duman ve ersin güredin ama sorular ve cevaplar Spk tebliğinden sorulmuş tamamen.
Bilgisi olan varsa Mart ayında denetim komisyonu değişti mi?eğer değiştiyse zaman az demeyerek tebliğe bakmakta fayda olacağını düşünüyorum.
Herkese iyi çalışmalar.

Ynt: Denetim Sınavı Hakkında

şahsi kanaatime göre Mart ayındaki soruların sadece biri SPK 22'den.Benzeri soru Temmuz'dada gelebilir....Cevabıda SPK nın web sitesindeki 22 no'lu tebliğin EK'lerinde var.Elindeki kaynakların yeterli olduğunu düşünüyorum.Ömer Duman'ın kitabı eski olmasına rağmen en iyi kaynak...Vergi revizyonu tanımı ve çeşitleri yıllardır çıkmamış.Bu sınavın yıldızı gibi geliyor bana.7/8 Temmuz'da çok terliycez...Allah hepimize kolaylık versin.Başarılar