Doğum İzni Sonrası İş Feshi ve İşsizlik Maaşı

Merhabalar, doğum sonrası iznimin bitiminden sonra ücretsiz izne ayrılacağım. Özel bir kurumda öğretmenim. Yerime öğretmen aldılar bile. Döndüğüm zaman işe görev yerimde değişiklik yapabilirler. Buna itiraz edebilir miyim? Asıl isteğim sözleşmemin onlar tarafından fesh edilip işsizlik maaşından faydalanmak sizce yapılacak değişiklikten dolayı fesh mümkün mü ?

Merhaba benimde bi sorum olacak onceki is yerimde 300 gunum var simdiki is yerimdede 03.08.2017 de calismaya basladim 01.04.2017 yilinda dogum iznine ayrilicam dogum snrasi 8 hafta iznimi kullandiktan sonra is yerim cikimi vericek issizli maasi icin gerekli gunu doldurmus oluyormuyum yani dogumdan onceki 8 hfta ve sonraki 8 hafta sigorta gunum olarak isliyor mu

Merhaba benimde bi sorum olacak onceki is yerimde 300 gunum var simdiki is yerimdede 03.08.2017 de calismaya basladim 01.04.2017 yilinda dogum iznine ayrilicam dogum snrasi 8 hafta iznimi kullandiktan sonra is yerim cikimi vericek issizli maasi icin gerekli gunu doldurmus oluyormuyum yani dogumdan onceki 8 hfta ve sonraki 8 hafta sigorta gunum olarak isliyor mu

Verdiğiniz bilgilere göre doğum iznine çıktığınızda 540 gün civarı bir prim ödeme gününüz oluyor. Son 3 yıl içinde en az 600 gün olması gerekiyor. Bu şartlarda alamazsınız gibi duruyor. Ancak önceki işyerinizden bir önce başka bir yerde çalıştıysanız oradaki günlerde önemli. 01.04.2018 den geriye dönük olarak son 3 yılınızı hesaplayın en az 600 gün olacak.

Taman tesekkur ederim o iş yerimden once issizlik maadi aldim tekrardan 8 ay o yuzden inceki gunler sayilmiyor galiba

Mrb ben doğum iznimi kullandım şuan ücretsiz doğum iznindeyim 13 şubatta iznim bitiyor 14 şubatta iş başı yapmam gerekiyor işveren beni çıkartma durumunda işsizlik maaşı alabilir miyim beni bu durumda kaç gün sigortalı göstermeli

Mrb ben doğum iznimi kullandım şuan ücretsiz doğum iznindeyim 13 şubatta iznim bitiyor 14 şubatta iş başı yapmam gerekiyor işveren beni çıkartma durumunda işsizlik maaşı alabilir miyim beni bu durumda kaç gün sigortalı göstermeli

14.02.2015 - 14.02.2018 arası tarihlerde kaç gün sigorta primi ödendi ?

Merhaba benim bir sorum olucaktı. Eylul ayında doğum yaptım ve kasim ayında doğum iznim bitti sonrasında mart 14 e kadar 6 aylık ücretsiz doğum izninin bi kısmını aldım şuan ücretsiz doğum iznindeyim . Ama ben mart 14 de ise başlamadan önce gidip işten ayrıl mak zorundayım işsizlik maaşına da ihtiyacım var ücretsiz iznin diğer kısımını kullanmadan işverenle anlaşıp işten ayrıldığımda işsizlik maaşını alabiliyormuyum? Ne yapmam lazım

Ücretsiz doğum izni işsizlik maaşında kesinti sayılıyor diye geçmişti sanırım bir önceki konuda onu merak ettim

Edevletteki hizmet dökümü bölümüne bakarsanız orada kaç gün eksik gösterildiği ve eksik gün sebebi yazıyor.

merhaba..26haftalık hamileyim 32. haftada işten raporlu ayrılacağım doğum haziran ayının sonuna denk geliyor nasipse.
sorum; doğum gerçekleştikten sonra çalışmayacağım rapor bitiminde işverenim çıkışımı kendi çıkarmış gibi yapacak işsizlik maaşı alabilecek miyim. son 3 yılda 600 gün şartına uyum sağlıyor muyum bilmiyorum. son 3 yıla hangi tarihten geriye doğru bakmam lazım? raporumun bittiği ve işten çıktığım günden önceki son 3 yıl mı? yoksa raporumun başladığı haziran ayından önceki 3 yıl mı? yardımcı olabilirseniz sevinirim..

İki türlüde aynı gün sayısına ulaşırsınız.Raporunuz devam ettiği sürece adınıza prim ödemesi yapılmamaktadır.

Merhabalar 2009 da girdiğim işyerimden 2017 şubat 15 de Doğum iznine ayrıldım ,haziran 7 sinde ücretsiz Doğum iznine çıktım, mart 7 ye kadar( 9 ay) ,ücretsiz izin sonunda 1 ay senelik iznimi kullanıp 1999 öncesi olduğum için emekli çıkışından yararlandım tazminatımı aldım çıktım.mayıs ayı tekrar çalışmaya başladım ve ağustos 20 gibi 32. Hafta Doğum iznine çıkıcam izin dönüşü çıkışımı verseler işsizlik maaşı alabilir miyim?ücretsiz izinlerden sanırım 600 gün dolduramıyorum.

Merhaba ben 1 sene 1 aydır ssklı olarak calışmaktaydım bu süreç zarfında ise hamile idim izne çıktığım tarih 01/12.2017 doğum yaptığım tarih 11.01.2018 rapor bitiş tarihim ise 08.03.2018 ve şuanda 6 aylık ücretsiz analık iznindeyim işsizlik maaşından ve tazminat tan yararlanabiliyormuyum bu sebebten

Merhaba ben 1 sene 1 aydır ssklı olarak calışmaktaydım bu süreç zarfında ise hamile idim izne çıktığım tarih 01/12.2017 doğum yaptığım tarih 11.01.2018 rapor bitiş tarihim ise 08.03.2018 ve şuanda 6 aylık ücretsiz analık iznindeyim işsizlik maaşından ve tazminat tan yararlanabiliyormuyum bu sebebten

Eğer işveren sizi işten çıkartırsa tazminat alırsınız. İşten çıktığınız tarihte geriye dönük 3 yıla bakacaksınız. Toplamda en az 600 gün prim varsa alırsınız işsizlik maaşı.

İşverenim bana diyor ki sen şuan Ücretsiz analık iznindeyken senin çıkışını veremem sen çık diyor ben şuan mağdur durumdayım çocuğum olduğu için ve şu süreçte calısamıyorum. Ne yapmalıyım. Teşekkür ederim