E-Beyanname Aracılık Ve Sorumluluk Sözleşmeleri Hk.

Ynt: E- beyanname Aracılık ve sorumluluk sözleşmeleri hk.

e-bildirge de veremiyoruz..iş-meslek kodları zorunlu olmuş..mükellef taksitlendirme soruyo habire..
napalım biz..kepenkleri kapatıp gidelim mi?

arkadaşlar hizmet sözleşmelerinde ücreti odanın belirlediği tutarlar üzerinden mi yazıyorsunuz ? bir arkadaşım bana maliye bakanlığının 2011 yılı ücret tarifesini gönderdi. Bu konu hakkında görüşleriniz nedir ?

Bir ayrım var, yeni ve geçerli E-Beyanname Aracılık ve Sorumluluk Sözleşmesi Girişi..

Eskiden beri beyannamelerini gönderdiğimiz mükellefler için yeniyi seçemeyiz herhalde.. Geçerli olanıda seçince tarih olarak 01.03.2011 olur mu ?

ahmetaltuncu ' Alıntı:
arkadaşlar hizmet sözleşmelerinde ücreti odanın belirlediği tutarlar üzerinden mi yazıyorsunuz ? bir arkadaşım bana maliye bakanlığının 2011 yılı ücret tarifesini gönderdi. Bu konu hakkında görüşleriniz nedir ?

2011 tarifesi resmi gazetede yayımlandı mı ki?

Maliye Bakanlığı 2010 ve 2011 tarifelerini yayımlamadı, odanın kendi çıkardığı tarife var.

Bizim de 2010 yılının sonlarında mesela ekim ayında yaptığımız sözleşme var.Ben sözleşme tarihi olarak örneğin 18.10.2010 girsem cezalı mı olur? Damga vergisini ödedim.Fakat yıl 2010 olunca cezalı olur mu? Bir de sözleşme numarası sözleşme tarihini sorduktan sonra hizmet sözleşmesi tarih ve numarası soruluyor formda. ikisi arasındaki fark nedir?

e-beyannameden gelir vergisi vermeyi denedim ve sözleşme ile ilgili bir uyarı gelmedi..
ayrıca ödeme tablosu diye bir sütun açılmış.. ne olduğunu bilmiyorum..

burcu83 ' Alıntı:
e-beyannameden gelir vergisi vermeyi denedim ve sözleşme ile ilgili bir uyarı gelmedi..

Kaynak: İSMMMO

2010 yılı içinde veya sonunda kapatılan mükellefiyetler ile ilgili yapılacak işlemler :
2010 yılında kapanan mükelleflerin Yıllık Gelir ve Kurumlar Vergisi Beyannamelerini sisteme yukarıdaki bilgileri girmeden de gönderebilirsiniz.
E-beyanname sistemi söz konusu beyannameleri kabul etmektedir.

az önce beyanname gönderdim arkadaşlar.
int.vd den sözleşme girişi yaptım. e beyannameden de onayladım. problem yok gibi duruyor şimdiden.
üstelik güncellemeye falan da izin veriyor program bilginize...
hani olur da sözleşme numarasını yanlış yazdım falan diye üzülmeyin düzelttiriyor...

Peki aile hekimleri okul aile birlikleri gibi sadece muhtasar verdiğimiz mükelleflerle nasıl sözleşme yapmayı tavsiye edersiniz üstadlar.

Aracılık sözleşmesi

Aracılık sözleşmesinde ücret yok. O zaman nasıl olcak. Damga vergisi ödemeyecez yani.

sözleşme tarihi 01.01.2011 desek damga vergisi sadece gecikme olacak değil mi, beyannameyi geç vermeyle ilgili vuk 355 olmayacak, doğru mu?

Merhabalar...

İSMMMO , "5- 2010 yılı içinde işyerlerini kapatan yada sözleşmeleri fesh edilen müşteriler ile ilgili herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. "

Diyor ama...

2010 Yıllık Beyannamesi gönderileceği için aslında sözleşmenin devam ettiği varsayımı ile Hasbelkader Sisteme bilgileri Girmiş olduk... ve ; 2010 yılında terk edenler adına Yıllık Beyannameyi gönderdik...Şimdi Sistem Üzerinde İPTAL mi SÜRESİ BİTMİŞ SÖZLEŞME mi bildirmeliyizz??Tarihler NE olmalı ?? Yada ne yapmak gerek???

Teşekkürler...
Yukarı Dön

smmm-ankara ' Alıntı:
sözleşme tarihi 01.01.2011 desek damga vergisi sadece gecikme olacak değil mi, beyannameyi geç vermeyle ilgili vuk 355 olmayacak, doğru mu?
Doğru.

gurdal67 ' Alıntı:
Merhabalar...

İSMMMO , "5- 2010 yılı içinde işyerlerini kapatan yada sözleşmeleri fesh edilen müşteriler ile ilgili herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. "

Diyor ama...

2010 Yıllık Beyannamesi gönderileceği için aslında sözleşmenin devam ettiği varsayımı ile Hasbelkader Sisteme bilgileri Girmiş olduk... ve ; 2010 yılında terk edenler adına Yıllık Beyannameyi gönderdik...Şimdi Sistem Üzerinde İPTAL mi SÜRESİ BİTMİŞ SÖZLEŞME mi bildirmeliyizz??Tarihler NE olmalı ?? Yada ne yapmak gerek???

Teşekkürler...
Yukarı Dön

Yıllık haricinde başka beyanname vermeyecekseniz, süresi bitmiş sözleşmeler diyebilirsiniz.İptal daha çok yıl ortasında sözleşme süresi devam ederken bırakılan müşteriler gibi bir anlamı içerdiğini düşünüyorum.

smmmmm ' Alıntı:
Aracılık sözleşmesinde ücret yok. O zaman nasıl olcak. Damga vergisi ödemeyecez yani.

Aracılık sözleşmeleri için damga vergisi ödemesi yok.

Y.Yildiz ' Alıntı:
Öncelikle günaydın, dv bir kereye mahsus veriyorsunuz o kadar. İlla her yıl yenileyeceksiniz diye bir kaide yok.

Elektronik beyanname aracılık sorumluluk sözleşmesi için damga vergisi verilmesi gerektiğini neye dayanarak söylüyorsunuz? Damga vergisi gerekiyorsa tutarı nedir?

sayın arkadaşlar,

bir avukat kendi şifresiyle beyannamelerini gönderiyor. Ancak bunu biz gönderiyoruz yani avukatın şifresini kullanarak, beyannamesini biz tahakkuk ettiriyoruz.

Bununla ilgili birşey bildirmemiz gerekir mi? 405 nolu tebliğe göre Aracılık sözleşmesi gibi.

Teşekkürler..

Sayın Zindan 2010 da terk eden biri için SÜRESİ BİTMİŞ SÖZLEŞMEnin tarihi nedir??Beyanname gönderildiği TArihmi Yani Mart 2011 mi?Yoksa İşin terk Tarihimi...?

Saygılarımla..