Ek Beyanname - Vergi Dairesi Değişikliği.

Merhaba arkadaşlar;

2012 yılı Haziran ayında Vergi dairemiz ÜMRANİYE den ANADOLU KURUMLAR vergi dairesine nakil oldu.

Şuanda 2010/5. ay ve 2011/5. aylarına ait Muhtasar beyannamesine Ek beyanname vermem gerek.

1. E beyanname proğramında hangi vergi dairesini seçmem gerek,
2. E beyanname proğramında beyanname versiyonu değiştirmelimiyim.

Ek beyanname verilmesi uygulaması kaldırıldı. Beyannameleri hatalı/eksik yerleri düzelterek yeniden vermeniz gerekir. Ayrıca beyannameleri o dönemlerdeki versiyonlarla vermeniz gerekir.

Selamlar
Düzeltme beyanını kendi iradenizle mi yoksa vergi dairesinin talebi doğrultusunda mı vereceksiniz.
Bana göre yeni vergi dairesine veirlmeli.Çünkü eski daireniz beyan ekranını kapatmıştır.Bir beyan için tekrar ekranı açacağını zannetmem.
2010/5.ay beyanını MUH_13.versiyonuyla
2011/5.ay beyanını MUH_15.versiyonuyla vereceksiniz.

bdp programını çalıştırın.Önceki versiyonlar bölümüne girin.MUH beyanları kısmında ilgili dönem aralığındaki beyan versiyonlarından bunu görebilirsiniz.
Saygılar

Selamlar
Düzeltme beyanını kendi iradenizle mi yoksa vergi dairesinin talebi doğrultusunda mı vereceksiniz.
Bana göre yeni vergi dairesine veirlmeli.Çünkü eski daireniz beyan ekranını kapatmıştır.Bir beyan için tekrar ekranı açacağını zannetmem.
2010/5.ay beyanını MUH_13.versiyonuyla
2011/5.ay beyanını MUH_15.versiyonuyla vereceksiniz.

bdp programını çalıştırın.Önceki versiyonlar bölümüne girin.MUH beyanları kısmında ilgili dönem aralığındaki beyan versiyonlarından bunu görebilirsiniz.
Saygılar

Selamlar Tahsin Bey;

Düzeltme beyanını kendi iradenizle, İlgili dönemlerde eksik beyanda bulunduğumuz için vermek istiyoruz.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

arkadaşlar;

hasbel kader vergi dairesi ile telefonla görüşmem neticesinde, beyannamelerin Ümraniye VD ne verilmesi gerektiği bilgisine ulaştım.

Ümraniye'ye verebilmek için önce son vd ilgili beyan kodunu geçici kapattırmanız sonrasında ümraniye'de açtırmanız ve işiniz bittiğinde ümraniye kapattırıp son vd açtırmanız gerekmektedir.