Gebe işçi

Merhaba,

Gebe bir çalışanımız kısa bir süre sonra izne ayrılıyor. Resmi olarak yapılması gereken gebelik işlemleri konusunda yardımlarınızı rica ediyorum.

İyi çalışmalar...

Ynt: gebe işçi

uysalbihter ' Alıntı:
Merhaba,

Gebe bir çalışanımız kısa bir süre sonra izne ayrılıyor. Resmi olarak yapılması gereken gebelik işlemleri konusunda yardımlarınızı rica ediyorum.

İyi çalışmalar...

merhaba

işveren olarak 8 hafta doğumdan önce 8 hafta doğumdan sonra izin vermeniz gereklidir.doğum yaptıktan sonra işçiye çocuk 1 yaşına gelene kadar günde 1,5 saat süt izni verilmesi gereklidir.aklıma gelenler bunlar aklına takılan soru olursa tekrar yardımcı olurum konu ile ilgili iyi günler

Ynt: Gebe işçi

uysalbihter ' Alıntı:
Merhaba,

İyi çalışmalar...

İşveren olarak sizin yapmanız gereken, işçinin aldığı raporlara istinaden rapor girişi yapmak ve eksik gün bildirimi yapmaktır. Sıradan bir rapor işleminden farkı yoktur.

personel pzt. günü 32. haftaya giriyor. doktora gidecek. vizite kağıdı hazırlamam gerekiyor mu? birde raporunu getiridiği hastane devlet hastanesimi olmalı. yani benim özellikle dikkat etmem gereken bir durum var mı?

vizite kağıdı artık istemiyorlar bildiğim kadarıyla.
özel hastane ise sgk ile anlaşmalı olması yeterli.
zaten doğum nedeniyle verilen istirahat raporları, tek seferde rapor bitiş tarihinden itibaren 5 gün içinde girilir.
eksik günlerini her ay bildirmeyi unutmayınız.

+ raporlu kişi istirahat parasını SGK dan raporunun bitişinden sonra topluca alır.
rapor parası + süt parası olarak

gebe çalşanımız 32. haftadaki raporunu getirdi. çalışır raporu verilmiş kendisine. sgk'ya herhangi bir bildirimde bulunmam gerekmiyor değil mi?

gebe işçimiz 37. haftada doğum iznine ayrıldı ve 27.06.2011 tarihinden 18.07.2011 tarihine kadar olan bölümdeki raporunu getirdi. 19.07.2011 tarihi kontrol olarak işaretlenmiş.

SGK rapor bitmediği için kaydı kabul etmiyor. raporu doğum gerçekleştirdikten sonra mı yoksa işçi iş başı yaptığında mı gireceğim sisteme.

Bir de SGK müdürlüğüne doğum raporu için EK-10 belgesi gönderecek miyim?

şimdiden teşekkürler...

Kontrol olsa ben sisteme giriyorum tüm raporları. Ama raporu girmek için önce bitmesi gerekir sistem kabul etmez doğrudur.

SGK müdürlüğüne EK 10 formunu 6 ve 7.aylar için göndermelisiniz tabi

Çalışanımız dopum izninin bitişinin akabinde PTT'den parasını aldı.

Rapor süresince maaşını yatırmıştık. Fakat doğum yaptığı ayın son 3 gününü ödememiştim. Toplam aldığı ücret içerisinde ne kadarını çalışana ödemem gerekiyor. Bir yüzde var ama benim hesabım ile tutmuyor.
Toplamda brüt 26.539,43 TL ödeme yaptım. PTT'den 12.400,00 TL almış.(80 TL'si ayrı bir makbuzda belirtilmiş.)
Gün olarak eksik gün çalışması/rapor süreci 111 gün.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.....