Gider Pusulası

Sayın hocam
İşyerimizi yaz aylarında boya badana işlerini yapan ve zaman zamanda kamyonla yük indirme işinden dolayı bir kişiye Gider pusalası kesip % 10 stopaj kesintisi uyguluyoruz.Bu şahsa yıl içerisinde ne kadar stopaj makbuzu kesebiliriz.Yani muafiyetlerini kaybedeceği,ticaret erbabı durumuna gireceği tutar ne kadardır.?Teşekkür ederim.

Ynt: Gider Pusulası

20 kişi okudu kimse cevap yazmadı ama sanırım ben buldum.G.V.K.Mad:82/6 2007 yılı için 15.000.Ytl.

Sn. Muzaffer;
Kimse burda size cevap vermek zorunda değil. Ayrıca madem siz bulabiliyordunuz neden buraya yazdınız.

Bence bulup bulmamakla alakası yok. O zaman bu forumdaki bütün sorunların cevabı başka yerlerde bulunur. Soruyu soran arkadaşı hiç tanımıyorum ama sanırım bilgiye daha çabuk ulaşmak ve bizlerle fikir alışverişinde bulunmak için konuyu açtı

Sayın Muzaffer,

Boya-badana ve yük indirme işi arızi olarak görünmüyor.

Yapılan/yaptırılan işlerin mahiyetini ve tutarını bilmemekle beraber belirttiğiniz yasa maddesine uymamaktadır.

Ayrıca ilgili kişiye yaptırtılan yük indirme işi mutad/devamlı bir hale gelmiş görünmektedir. İş kanunu, çağrı üzerine çalıştırma bakımından konuyu yorumlamanız ve açıklığa kavuşturmanız gerekir düşüncesindeyim.

Kolay gelsin...