İç Yönerge İçin Komiser Bulundurup Bulundurmama Durumu

asuri33

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar iç yönergenin dışında herhangi farklı bir durumun olmadığı 2012 yılı Genel Kurulu mu yapacağım.İç Yönerge için Hükümet Komiseri tayin etmek zorunda mıyız?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tamam.Doğrudur.
O genel kurulda bakanlık temsilcisi bulundurma zorunluluğu yok ise, geriye kalan yönetim kurulu üyeleridir zaten.
Sonuçta Genel Kurulu kim yapıyorsa, o olacak tabi, bizde genelde genelde kurulu yönetim kuruluna yaptırdığım için öyle dedim.Doğrusu evet, genel kuruldaki başkan, oy toplama memuru, tutanak yazmanı imzalamalıdır.

İç yönergeyi sadece yönetim kurulu imzalayacak. Genel kurulda ise gündemin 1. md bu yönergenin görüşülüp kabul/red maddesi oluşturacak. Genel kurul tutanağında kabul yönünde yazılması ve tutanağın imzalanması yeterlidir.

1-ito danışma hattı iç yönergenin tescili içinde ayrıca harç istendiğini söyledi. görüşleriniz

2-A.Ş. ana sözleşmede minumum hangi değişiklikleri yapmalıyız.

değerli üstadlarım ana sözleşme değişikliği ile ilgili bazı yazılarda denetim maddesinin ana sözl.çıkarılması gerektiği söyleniyor buna karşılık denetimin geri geleceği de söyleniyor bu bağlam da sayın dogan76 nın 2.sorusu için neler söylenebilir.

Eski denetçi (Murakıp) ibra edilmeli, eski yıllardan dolayı, yeni yıl için seçilmemeli.
Bağımsız denetime tabi olduğunuzda tekrar gündeme korsunuz.Şuanda bağımsız denetime tabi değilseniz gündemde yer almaz.