İş Sözleşmesi Feshi

aşağıdaki vaka ile ilgili yorum rica ederim. konu yargıya taşınırsa sonuç ne olur?
09.08 tarihinde bir toplantıda önümüzdeki dönem küçülmeye gidileceği o yüzden 10.08 tarihinde iş akdini feshinin istendiği söylendi.
Toplantı sonrası sosyal haklarını istediğini bildirdi. Araştırıp geri dönüş yapması istendi.
Aynı akşam mesaj ile isterse 4 hafta daha çalışabileceği bilgisi verildi.
09.08 aynı akşam 3. Dönemde çalışıp derse girebileceği bilgisi ayrıca bildirildi. Whatsapp yazısı ile.
Kıdem ihbar yıllık izin hepsini istiyorum bilgisi verildi. Whatsapp yazısı ile.
Bugün çıkışını vermek istediğimi 2200 tl ek sigorta yatırdığımı 1 haftalılk fazla maaş ek 1000 tl tazminat verip anlaşmak istediğimi bildirdim. Whatsapp yazısı ile.
Tüm haklarını istediğini bildirdi. Whatsapp yazısı ile.
Konuyu avukatlara danışacağımı çıkış ile ilgili işlem yapmadığımı bildirdim. onayladı. Haber bekliyorum diyerek. Whatsapp yazısı ile.
Ben size resmi olarak net çıkış ile ilgili tarih vermedim bilgisi verildi. Çalışmaya devam edin bilgisi verildi.
Artık çalışmayacağını belirtti
4 gündür işe habersiz olarak gelmiyor.

Sizin adınıza bir işe yaramayacak olan whatsap yazışmalarınızda, toplantıda konuşulanlara göre;
çalışanınızın sözleşmesini feshettiğinizi sözlü olarak bildirmişsiniz, onun üstüne de çalışanınız artık işe gelmemeye başlamış.
Haklarımı istiyorum dediğinde peki araştır görüşelim demek yerine yapmanız gereken, yeni dönem için sözleşmeniz yenilenmeyecektir, kıdem tazminatı tutarınız şukadar tl şu kadar kuruş, bu kadar santim , kullanılmamış izin süreniz şu kadar güne karşılık gelen bu kadar tl şu kadar kuruş x tarihine kadar ( x tarihi en fazla normal aylık ücret ödeme tarihiniz kadar uzak olabilir bu arada), banka hesabınıza ödenecektir şeklinde bir yazılı bildirimle bunu çalışanınıza bildirmenizdir.
Yazılı bildirim = noter ihbarıyla sözleşme feshinin bildirilmesidir.
Şu kadar ssk yatırdım... Zaten yatırmanız gerekiyor.
Bu kadar daha ödedim, şu tarihe kadar çalışman lazım... zaten çalışılan sürenin ücretini ödemeniz gerekir.
Daha üstüne şu kadar vereyim anlaşalım... Öyle bir şansınız yok,
aldığı aylık giydirilmiş brüt ücret üzerinden hesaplanacak günlük kıdem tazminatı tutarı x sizin işletmenizde çalışmış olduğu toplam gün sayısı üzerinden hesaplanması gereken tutarı kıdem tazminatı olarak ödemek zorundasınız.

Sizin adınıza bir işe yaramayacak olan whatsap yazışmalarınızda, toplantıda konuşulanlara göre;
çalışanınızın sözleşmesini feshettiğinizi sözlü olarak bildirmişsiniz, onun üstüne de çalışanınız artık işe gelmemeye başlamış.
Haklarımı istiyorum dediğinde peki araştır görüşelim demek yerine yapmanız gereken, yeni dönem için sözleşmeniz yenilenmeyecektir, kıdem tazminatı tutarınız şukadar tl şu kadar kuruş, bu kadar santim , kullanılmamış izin süreniz şu kadar güne karşılık gelen bu kadar tl şu kadar kuruş x tarihine kadar ( x tarihi en fazla normal aylık ücret ödeme tarihiniz kadar uzak olabilir bu arada), banka hesabınıza ödenecektir şeklinde bir yazılı bildirimle bunu çalışanınıza bildirmenizdir.
Yazılı bildirim = noter ihbarıyla sözleşme feshinin bildirilmesidir.
Şu kadar ssk yatırdım... Zaten yatırmanız gerekiyor.
Bu kadar daha ödedim, şu tarihe kadar çalışman lazım... zaten çalışılan sürenin ücretini ödemeniz gerekir.
Daha üstüne şu kadar vereyim anlaşalım... Öyle bir şansınız yok,
aldığı aylık giydirilmiş brüt ücret üzerinden hesaplanacak günlük kıdem tazminatı tutarı x sizin işletmenizde çalışmış olduğu toplam gün sayısı üzerinden hesaplanması gereken tutarı kıdem tazminatı olarak ödemek zorundasınız.

sözlü olarak toplantıda devam etmek istemiyoruz bilgisi verdik. ardından sosyal haklarımı araştıracağım da sözlü olarak bildirildi. bende araştırın dönüş yapın dedim. bu durumda iş akdi sözlü olarak tam olarak fesih edilmiş oluyor mu? whatsapp emsajları dışında

İş akdini feshettiğinizi , ertesi gün sona ereceğini bildirmişsiniz, yani sözleşmeyi feshetmişsiniz. Artık üstüne şu
Aynı akşam mesaj ile isterse 4 hafta daha çalışabileceği bilgisi verildi.
09.08 aynı akşam 3. Dönemde çalışıp derse girebileceği bilgisi ayrıca bildirildi. Whatsapp yazısı ile.
Kıdem ihbar yıllık izin hepsini istiyorum bilgisi verildi. Whatsapp yazısı ile.
Bugün çıkışını vermek istediğimi 2200 tl ek sigorta yatırdığımı 1 haftalılk fazla maaş ek 1000 tl tazminat verip anlaşmak istediğimi bildirdim. Whatsapp yazısı ile.
Tüm haklarını istediğini bildirdi. Whatsapp yazısı ile.
Konuyu avukatlara danışacağımı çıkış ile ilgili işlem yapmadığımı bildirdim.
muhabbetin hiç bir anlamı yok.
Kaç yıl kaç ay kaç günlük bir çalışanınızsa , o kadar yıl ay günlük kıdem tazminatını + belirli süreli sözleşmesinin geriye kalan süreye ait ücretini ödemeniz gerekir.

İş sözleşmesini de sözlü mü yapmıştınız, MEB na verdiğiniz bir yazılı iş sözleşmeniz yokmuydu?