İŞE GİRİŞ İDARİ PARA CEZASI

İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİNİ KARGO İLE GÖNDERDİĞİMİZDE VE KARGO SSK MÜDÜRLÜĞÜ YERİNE İŞKURUMUNA GİTTİĞİNDE GÖNDERDİĞİMİZ TARİH DİKKATE ALINMIYOR MU? SONUÇTA İŞE GİRİŞ BİLDİRGESİ SSK İL MÜDÜRLÜĞÜNE GİDİYOR ANCAK İŞE GİRİŞ TARİHİNDEN SONRA. İDARİ PARA CEZASI UYGULANDIĞI TEBLİĞ EDİLDİ. BUNA İTİRAZ ETSEK BİRŞEY ÇIKAR MI? 3 KİŞİNİN İŞE GİRİŞİ BU ŞEKİLDE OLMUŞ. İŞYERİ HATASI DEĞİL ANCAK KURUM KABUL ETMİYOR.
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Merhaba,
İtirazınızın bir işe yaramayacağını düşünüyorum. Kanunda Bildirimlerin hangi yollarla yapılacağı açıklanmış. Açıklanan yollar içinde Kargo ile gönderim bulunmamakta. Kanunda yazdığı gibi İadeli Taahhütlü göndermiş olsaydınız, gönderi tarihine bakarak elllerine geç ulaşsa bile para cezası kesmeyeceklerdi.

sayın rıfatc

işe giriş bildirgesini posta ile iadeli tahahütlü gönderseydiniz itiraz etme hakkınız vardı fakat kargo özel kuruluş oldugu için ssk bunu baz almayabilir

saygılarımla
taner ozturk

melsektaş

merhaba konyalı,

zaman zaman meslek adına verdiğiniz bilgilerden istifade ediyoruz..teşekkür ederim.... Ancak hep dikkatimi çekti..bir türlü söyleyemedim: Affınıza veya hoşgörünüze sığınarak...Allah aşkına şu imza sözlerini değiştirin... Bir meslektaşın düstur alacağı sözler değil...yakıştıramadım...

(Küçükken her akşam tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim sonra tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım ertesi sabah gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim ! ! ! )
AL CAPONE

Merhaba,

Sayın Konyalının bana atmış olduğu mesaja istinaden;
Konu Başlığı " ne alaka "

Kod:
adam idari para cezasından bahsediyor sen ise adama işe giriş bildirgesi örneği koyuyorsun. Forum kurallarına uyalım lütfen.

O işe giriş bildirgesini açarsanız ve 2.sayfasına bakarsanız orada şu ibareyi göreceksiniz;

Kod:
1.	İşveren, sigortalı olarak çalıştıracağı kişiyi işe başlatmadan en geç bir gün önce Kuruma bildirmekle yükümlüdür. Ancak, inşaat işyerlerinde işe başlatılacak sigortalıyı işe başlatıldığı gün; Kuruma ilk defa İşyeri Bildirgesi verilen işyerlerinde işe alınan işçileri ise en geç bir ay içinde Kuruma bildirmek zorundadır. Sigortalı İşe Giriş Bildirgesi, yasal süresi içinde[b] iadeli-taahhütlü [/b]olarak posta yoluyla da gönderilebilir. (506 SK. Md: 9).

Konyalının bu gözünden kaçmış olmalı herhalde.
Bu şekilde yanlış anlaşılmaya fırsat vermemek için buyara yazma gereği duydum.

Kolay gelsin.