Kısmi İstihdamli Personel Çıkışı Hk.

Arkadaşlar Merhaba! Aylık 5 gün süre ile kısmi istihdam olarak girişini yaptığım bir personelin bu ay itibariyle çıkışını yaptım fakat doğru mu yoksa yanlış mı oldu bilemedim. O yüzden hazır zamanım varken yanlış ise düzeltmek isterim. 5 nisanda çıkış yaptığım için sgk ya da 5 gün çalışma bildirdim. Doğru mudur? Eksik gün seçmem gerekiyor muydu? Bilgilendirirseniz minnettar olurum. Teşekkürler!

Şimdi şöyle bir şey var.Kısmi istihdam olduğuna göre bir sözleşme vardır.Sözleşmede çalışma gün sayısı kısmında ne yazıyor önemli olan bu.Eğer gün belirtilmemişse çalışma günü kısmında sadece her ay 5 gün çalışır yazıyorsa yaptığınız doğru.5 gün gösterirsiniz Nisan ayında ve eksik gün göstermenize gerek yok.Ancak sözleşmedeki çalışma günü kısmında örneğin her ayın 2. haftası 5 gün çalışacaktır gibi birşey yazıyorsa o zaman Nisan'ın ilk haftası çıkış yaptığınız için hiç çalışmamış olur.Yani 0 gün göstereceksiniz 5 gün eksik gösterilecek hiç prim ödenmeyecek.Sözleşmenin içeriğini iyi bilmek gerek.

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Kişinin şu gün gelirim diye bir ibaresi yahut maddesi yok. O yüzden çıkış islemim doğru olmuş oldu.

Tamam o zaman yaptığınız şekliyle bırakabilirsiniz.Nisan ayı içinde eksik gün formu vermenize gerek yok eksik gün gösterilmediği için.