Maliyet Muhasebesinden Kalanlar Hk.

Olmasın önüne gelen SMMM oldu ve dediğiniz gibi bu kadar emek verip gidip belgesini kiralayanmı dersin şirkete iş görüşmesine gidip çok cuzi rakamlarla çalışıp piyasayı düşürünlermi dersin v.b. v.b. . Beş hak var zaten 1 değil 2 değil tam 5 hak yeterli bence . Gerçekten düzenli çalışan en fazla 3 kerede verir bu sınavı . her dönem 1 derste zor soruyorlar denetimde kgk soruları gibi ama bu sadece bir dönemini alır. Gerçekten emek verip düzgün çalışan kazanıyor. Bu kadar SMMM yeterli fazla bile bence.Her sene 5000 SMMM oluyor faaliyet raporlaından bakabilirsiniz bu sayınında 2000-2500 lere düşmesi gerekli.
Lisans bölümlerinde avukatlık gibi SMMM bölümleri olmalı ve okul sonrası da gene en az 3 yıl staj da olmalı.

Yol al burdan milletide kendine sövdürme kendini beğenmiş.

"Sayın ŞENALP,

Öncelikle TÜRMOB 2000 yılında geçici bir madde değil, yönetmelik çıkararak ve Maliye Bakanlığı'nın onayından geçirip, resmi gazetede yayınlamak suretiyle ek sınav hakkı getirmiştir.

Maliye Bakanlığı onay vermeden ve Resmi Gazete'de yayınlanmadan ek sınav hakkı verilmesi söz konusu değildir.

Diğer taraftan 2010 TÜRMOB Genel Kurulu'ndan geçen ve Maliye Bakanlığı'nın uygun görüş verip yayınlamadığı ek sınav hakkı konusunda TÜRMOB tarafından dava açılmış olup, geçtiğimiz günlerde dava sonuçlanmış ve dava kazanılmıştır.

Dava sonucuna istinaden Maliye Bakanlığı'nın önümüzdeki günlerde yönetmeliği yayınlaması beklenmektedir. Yönetmelik yayınlandıktan sonra Birliğimiz tarafından ek sınav hakkı ile ilgili olarak tüm stajyerlere bilgi verilecektir.

Saygılarımla,

Yücel AKDEMİR
Genel Sekreter

Buda özgüristanbul adlı arkadaşımıza kapak olsun...

Çöz çöz bitmiyor sorular. Birini çözebiliyorsam diğerini çözemeyebiliyorum. Acaba sizlerin de öyle mi?

Çöz çöz bitmiyor sorular. Birini çözebiliyorsam diğerini çözemeyebiliyorum. Acaba sizlerin de öyle mi?

bende kaç gündür geçmiş yıl sorularını çözüyorum ama arada gerçekten bana çok zor gelen sorular var (sayıları çok fazla olmasa da) çok zor sorular çıkarsa yapamam ve kalırım korkusu var ... 1 aydır çalışıyorum maliyete geçemezsem çok üzülürüm

ders notlarının olduğu hotmail hesabını açamıyorum
yine birisi şifreyi değiştirmiş olabilir mi ?
yoksa ben mi yanlış yazıyorum
smmm+12345 mi son hali

maliyette işçilik sorusu gelmez değil mi ? çıkmayacağını düşünerek çok yoğunlaşmak istemiyorum işçilik konusuna vakit kaybı gibi geliyor onun yerine safha birleşik maliyet dağıtımlar-kapsamına göre maliyetler ve farklar .ben bu konulardan çıkacağını tahmin ediyorum. çoğunlukla bu konulara da yoğunlaşarak çalıştım .ne dersiniz?

Son düzenleme:
Kursa giden arkadaşlar genellikle şu konulardan gelebileceğini söylediler ;

1) Matematiksel dağıtım
2) Basit (doğrudan)dağıtım
3) Planlı Dağıtım

4) Maliyet sistemleri
- Üretim biçimine göre
* sipariş maliyet
* Safha (fifo+ortalama)
- Kapsamına göre (tam/Normal/ Değişken / Asal)

5) Bileşik İmalat (Fiziksel Ölçüler Yöntemi ((Miktar Esası)) / Net Satış Hasılatı Yöntemi)

Kursa giden arkadaşlar genellikle şu konulardan gelebileceğini söylediler ;

1) Matematiksel dağıtım
2) Basit (doğrudan)dağıtım
3) Planlı Dağıtım

4) Maliyet sistemleri
- Üretim biçimine göre
* sipariş maliyet
* Safha (fifo+ortalama)
- Kapsamına göre (tam/Normal/ Değişken / Asal)

5) Bileşik İmalat (Fiziksel Ölçüler Yöntemi ((Miktar Esası)) / Net Satış Hasılatı Yöntemi)

bende öyle tahmin ediyorum ama umarım 3.dağıtım ve işçilik çıkmaz..bir arkadaş şöyle demişti 2009 yılının sorularına benzer soruyorlar iki seferdir bu dönemde 2009 yılındakilere benzer gelebilir demişti.

en sonunda 7/24 maliyet çalışmaktan boynum tutuldu. 52 alsam da ben yol alsam artık :)

günaydın yeni güneşli sıcak bir gün daha ve yine kahvaltıdan sonra maliyet muhasebesi :(

Fark hesapları korkutuyor.......

Bunda temel mantık nedir..

Sevemedim bu konuyu arkadaşlar ...

inşallah geçeriz ve biter..... bıkkınlık geldi artık.. 29 haziranda bitsin gitsin kurtulalım ve belgeyi alıp yaz sezonunun tadını çıkaralım