Mobbing mi ? Değil mi ? Tüm Meslektaşlarımın Dikkatine.

Zaman içinde olan değişikliklerle görevlerinizi yerine getirmekte sorunlar yaşadığınızı, bu sebeple görev tanımızın ve kendisine karşı sorumlu olduğunuz birim / amirin bildirilmesini talep edin yazılı olarak.

Katılıyorum.

Olayda "mobbing"unsurunun varlığı ve sonrasında ispatı yönünden tarafınız lehine bir sonuç çıkması zor olsa gerek ,olayın M.22 çerçevesinde gelişeceğini düşünmekteyim.
(Anlatımlarınızdan tabiri caizse ,sanki işin içinde,başkaca hususların da olabileceği algısı oluştu bende(emin değilim)ama bu noktanın üzerinde fazla durmanın bir anlamı yok,zira aşırı zan hata yaptırır)

Katılıyorum.

Olayda "mobbing"unsurunun varlığı ve sonrasında ispatı yönünden tarafınız lehine bir sonuç çıkması zor olsa gerek ,olayın M.22 çerçevesinde gelişeceğini düşünmekteyim.
(Anlatımlarınızdan tabiri caizse ,sanki işin içinde,başkaca hususların da olabileceği algısı oluştu bende(emin değilim)ama bu noktanın üzerinde fazla durmanın bir anlamı yok,zira aşırı zan hata yaptırır)

sn. aydemir
ben zaten herhangi bir yasal süreç başlatıp bundan lehime bir çıkmasını beklemiyorum. zaten öyle bir planımda yok. sizlerden istediğim nasıl bir tavır takınayım. sonuçta sizlerde bu işi yapıyorsunuz. siz olsanız ne yapardınız. neticede bu işyerinde 5 aydır çalışıyorum. bişey yapsamda tazminat alsam diye bir kaygım da yok. sadece takınmam gereken tavır ne olmalı onu araştırıyorum.

Yanlış anlamayınız ben böyle bir planınız var demiyorum.

Olay iş kanunu açısından M.22 kapsamında gelişecek ve bu madde doğrultusunda sonuçlanacak gibi gözüküyor olduğundan,başlangıçda sn.Keremcem beyin önerisi gayet mantıklı,davranış olarak tavrınızı da buradan çıkacak sonuca göre belirlemeniz isabetli olacaktır.