Müdürün Görev Süresini Uzatılması.?

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Ltd.Şirket müdürünün görev süresi ocak ayı içerisinde bitmiş.
Mayıs ayında da şube kapanışı ile ilgili bir karar alınmış.
Müdürlüğünün devamına dair karar almak istiyorum, tekrar atama yapmak istemiyorum.

Bu durumda geriye dönük karar alamam sanırım demi.?

Ayrıca müdürlüğünün devamı kararlarında tescil memurluğu imza beyannamesi istiyormu.?

Teşekkürler.
Kolay gelsin.

Ynt: Müdürün Görev Süresini Uzatılması.?

1) ticaret sicil memurlukları geriye dönük tarihli kararları kabul etmiyor.(en fazla 15 gün öncesine kadar gidebiliyorsunuz)

2) müdürlük devam kararı bile olsa noterden yeni imza beyannamesi istiyorlar

selamlar

Müdürlük süresi bitmeden (bitmesine az kaldı) bugün karar alıp müdür atamasını yenileyemem değil mi?

Müdürlük süresi bitmeden önce yapılması gerekiyor zaten.

Yeniliyebilirsiniz.

ZİNDAN ' Alıntı:
Müdürlük süresi bitmeden önce yapılması gerekiyor zaten.

Yeniliyebilirsiniz.

müdürlük süresi bitmeden önce yapılması gerekir diye bir kural yok sayın zindan

Benim fikrimce;
Müdürlük süresi bittikten sonra, müdürün ataması olur, çünkü sürdürülen bir görev kalmamıştır.
Ama karar defterine alınan karar tarihi müdürlük görev süresi bitmeden alınırsa müdürün görev süresinin uzatılması söz konusu olur.

İkisi farklı şeylerdir,
Ayrıca bu iki karar metninde de farklılıklar söz konusudur.

Müdür atamasına Örnek:
Şirket ortaklarından ............... T.C. Kimlik Nolu ....................? ın 10 Yıl için şirket müdürlüğüne atanmasına, şirket kaşesi veya unvanı altında ahzu kabz yetkisi ile atacağı münferid imzası ile şirketi temsil ve ilzama yetkili kılınmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

Müdürün görev süresinin uzatılmasına Örnek:
.................... tarihten bu yana şirket müdürlüğü görevini sürdüren ve ...................... tarihinde müdürlük siresi bitecek olan .................T.C. Kimlik Nolu ..................' ın müdürlük süresinin 10 yıl daha uzatılmasına ,şirket kaşesi veya unvanı altında ahzu kabz yetkisi ile atacağı münferid imzası ile şirketi temsil ve ilzama yetkili kılınmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

Kolay gelsin.

Sn ZİNDAN haklı.Müdürlük süresi bitmeden karar alıp yeniden seçim yapılması veya süre uzatılması gerekir.Aksi taktirde dolan tarihle yenileme yapıldığı tarih arasında şirket müdürsüz kalamaz,bu durumda ise bu tarihle arasında atılan imzalar mahkeme karşısında geçerli kabul edilmeyebiliyor.Süre dolmadan yeniden karar alıp uzatmakta fayda var.

Not: Bu mesaj sn ZİNDAN'ın son mesajından önce yazılmıştır.

Örneğin görev süresi 31.07 2008 tarihinde bitiyorsa,
önceden alınacak bir kararla 01.08.2008 tarihinden itibaren 10 yıl süreyle ...... şeklinde yazılabilir.

siz ticaret sicil memurluğunda imza yetkisi iptal harcı ödemek istiyorsanız bişey diyemem :)

FeaR Of DaRKNeSS ' Alıntı:
siz ticaret sicil memurluğunda imza yetkisi iptal harcı ödemek istiyorsanız bişey diyemem :)

Ankara Ticaret Odasında böyle bir uygulamaya rastlamadım.

gülümse1907 ' Alıntı:
FeaR Of DaRKNeSS ' Alıntı:

Ankara Ticaret Odasında böyle bir uygulamaya rastlamadım.

efendim bizim burada süre dolmadan müdür ataması yaparsanız (1 gün bile kalsa müdürlük süresinin dolmasına)eski imzanın iptali için harç alıyorlar

saygılar

bu sorunlarla karşılaşmamak için mümkün oldukça müdür süresi belirtmeyin. yeni müdür ataması yapılana kadar eski müdür görevine devam etsin.

saygılarımla