Ne Kadar Maaş Alıyorsunuz ?

Ynt: Ne kadar maaş alıyorsunuz.?

ortaokul mezunu olupta ön muhasebede yetişip, yanılmıyorsam 12-13 yıllık muhasebe birikimine sahip ( ruhsat sahibi değil) bir tanıdığım şuanda 2.000.-TL maaş alıyor. Bunun yanında ruhsat sahibi bir arkadaşım sigortasını kendi ödeyip 800.TL maaşla çalışıyor. Bunlar gibi mesela acayiplikler oluyor.

Arkadaşlar kusura bakmayın eyer ruhsatlı bir mali muşavir düşük maaş alıyorsa hatayı kendinde aramalı kendini yetiştirmezse, kanunları bilmezse, sorulan bir soruya cevap veremezse asgari ücreti bile hak etmez. Her zaman da ezilmeye mahkumdur ama öz güven sahibi ruhsatı olmayan bir lisans mezunu bile çok iyi maaş alabilir.

[/quote]

bende stonhand makalesini ne zaman yazacak diyodum :) .. en sonunda yazdı.. iyi örnekler vermişsin.. yalnız patronun iyiymiş helal olsun bizde öyle patron yok.. staj yaparken 1300 tl alıyordum belgeyi yeni aldım hala aynı hiç sesi çıkmıyor.. demekki başımızın çaresine bakıcaz.. elemanlıktan beri aynı adamla çalıştığımdan dolayı patronla konuşmaya çekinirsen böyle oluyor işte.. yalnız az kaldı patlama yapıcam :D
[/quote]

Hocam sizinki bildiğim kadarı ile zaten büro. Benimki bünyesinde 2 tane LTD olan şirket. Üstüne kimse kızmasın ancak bendeki SMMM gerçekten çok kötü bir SMMM. Bize şansımıza 2 kere kötüsü denk geldiği için patronum yaka silkti bundan önceki bayandı ve kendisine arada soru sorardık telefonu yüzümüze kapatırdı, kafasına göre şirkete zarar çıkarırdı yahu bankalarla kredi anlaşmaları derdik çokda bir tarafıma gibisinden sallamazdı kaprisli bir kişilikti defterleri alıncada yılların firması elimden gitti diye oturup ağladığını gördüm vallahide üzülmedim ;D ;D

Şimdiki ise öyle böyle değil yani adamın en son yediği halt şirkete devasa bir zarar göstererek sonrada o zararı KKEG ye atarak stoklarla oynaması oldu tabiki ne oldu firma incelemeye girdi afedersiniz vergi dairesi az daha firmanın bir tarafını belliyordu zor kurtulduk, bilançoda zarar çıktı bankalar kredileri durduruyordu zor kurtulduk, leasing anlaşmaları vardı onlar bile taklaya geliyordu adamlar 3 ayda böyle zararmı olur dedi anlatana kadar canımız çıktı.

Partonum belge almamı beklemeden smmm yi değiştirecekti ancak ben işten çıkarım deyince beklemeye aldı bakalım belge aldığımda kötü SMMM ler sayesinde ;D ;D %100 güzel bir gelirim olacak ancak tabiki 10 yıllıkda deneyimimide yok saymamak lazım.

başlığı açan arkadaşı öncelikle tebrik ederim özellikle ücret konusu çok hassas ne yazık ki ücreti saklamayı bir şey zanneden bir toplum yapımız var halbuki açık olmalı öyle gizli kapaklı nereye kadar bir çok ülkede iş ilanlarına baktığınızda mutlaka ücret belirtilir ama ne yazık ki biz de sadece ücret tatminkardır deyimi kullanılmakta artık neyle tatmin olacaksa ;D ;D ;D

Sayın Hamdilevent
Bir de onun tam tersi vardır.. Ne ücret istiyorsunuz sorusuna, siz ne uygun görürseniz derler. Bende onu anlamam!!! Ücret konusunda yanlış kodlamalarımız var sanırım millet olarak :-\

ewet ücret konusu geldiğinde hep büyüklerimiz şöyle dememizi isterdi. "Takdiriniz" diye söylememizi isterlerdi .. Sonrada takdiri görürdük.

Bu konu uzar gider.
Bence biraz daha bilimsel yaklaşmak lazım. Yani ortalamalar, alt üst medyanlar, stndart sapmalar falan alınmalı.
Örnek kitle seçlip ortalama bulmak daha iyi.

Konuya tarafınızdan bakıyorsunuz.Bu ücret politikasını tartışacaksak aramızda 3-4 tanede işveren olması lazım.Burada tartışmak gereksiz bence..

işveren ucuz işgücü, ucuz maliyet, çok iş yapılsın gözüyle bakar. Çalışan ise az yorulup, çok para kazanmaya bakar.
Arz talep meseleside değildir aslında bu. Çünkü arz talebi burada karşılamaz. Burada çıkarlar doğrultusunda hareket edilir.
o yüzden maaş konusu her iki tarafında en can alıcı meselesidir.

Arkadaşlar aramızda (özellikle bu konuya iştirak edenlerde) işveren konumunda olan yani "maaş veren" konumunda olan var mı?Sanıyorum bende dahil hepimiz "maaş alan" konumundayız..İsterseniz "maaş veren" konumuna geldiğinizde (inşallah) tekrar tartışalım, bakalım görüşlerimiz değişecek mi? :)

Pardus ' Alıntı:
Erkeklerin maaşı, bayanların kilosu sorulmaz derler :D

yok o erkeklerin maaşı, bayanların yaşı sorulmaz olacak sanırım :D

Öyle değil bizim grubumuzda birçok şirket var. Holding şeklinde değil ama patronların az veya çok hissedar olduğu birçok şirket var.
Bunlarda birinde danışman olarak bir ymm çalışıyor.

Benim maaşımı merak ediyorsanız. Bence piyasaya ve benim tecrübeme alt yapıma göre düşük bir maaş .

Ancak herşey para ile bitmiyor. İşyerinde huzur, stressiz çalışma ortamı çok önemli, ayrıca düzenli maaş almak da bir o kadar önemli.
Yani her ayın sonu maaş bankada.
Ayrıca ben emekliyim, hiç bir zaman aşırı para hırsı içinde olmadım. :) :) :)
Bence paradan çok daha önemli şeyler var hayatta. ;)

nguroy ' Alıntı:
Öyle değil bizim grubumuzda birçok şirket var. Holding şeklinde değil ama patronların az veya çok hissedar olduğu birçok şirket var.
Bunlarda birinde danışman olarak bir ymm çalışıyor.

Benim maaşımı merak ediyorsanız. Bence piyasaya ve benim tecrübeme alt yapıma göre düşük bir maaş .

Ancak herşey para ile bitmiyor. İşyerinde huzur, stressiz çalışma ortamı çok önemli, ayrıca düzenli maaş almak da bir o kadar önemli.
Yani her ayın sonu maaş bankada.
Ayrıca ben emekliyim, hiç bir zaman aşırı para hırsı içinde olmadım. :) :) :)
Bence paradan çok daha önemli şeyler var hayatta. ;)

para herşey demek değildir ama parasızlık çok şey demektir.

işin içine para girdimi bir günde 3 sf yazı olmuş :) biz niye çalışıyoruz ne için kendimizi geliştirmeye yükselmeye çalışıyoruz.. tabiki para için..mutlaka önemli olan başka şeylerde var.. ama genelde amaç hayat standartını yükseltmek, eskiden patronla dostluk önemliydi ama şimdi öyle değil para girdimi kimsenin gözü bişey görmüyor.. sen fedakarlık yapmışsın bi çok şeyden ödün vermişsin önemi yok..

Elbette parasız yaşanmaz. ancak bu bir hayat tazrı sorunudur.
Yaşamdan beklediğiniz şeylere bağlıdır.
benim için önemli olan rahat bir düzey sağlamaktır. Ancak para hırsının sonu yoktur.
Araban mı var daha iyisi her zaman olacak :) Evin mi var ? her zaman daha iyisi olanlar olacak.

Tekne mi aldın, bir bakacaksın yanından bir başka tekne geçecek seninki sandal bile olamıyacak.

Benim hayat görüşüm, rahat bir düzeni temin etmek, bunu bozmamak, ve ilerde kimseye muhtaç olmamaktır. :)

Belki bu çoğunuza uymaz. Herkesin yaşam tarzına saygı duymak lazım.

nguroy ' Alıntı:
Elbette parasız yaşanmaz. ancak bu bir hayat tazrı sorunudur.
Yaşamdan beklediğiniz şeylere bağlıdır.
benim için önemli olan rahat bir düzey sağlamaktır. Ancak para hırsının sonu yoktur.
Araban mı var daha iyisi her zaman olacak :) Evin mi var ? her zaman daha iyisi olanlar olacak.

Tekne mi aldın, bir bakacaksın yanından bir başka tekne geçecek seninki sandal bile olamıyacak.

Benim hayat görüşüm, rahat bir düzeni temin etmek, bunu bozmamak, ve ilerde kimseye muhtaç olmamaktır. :)

Belki bu çoğunuza uymaz. Herkesin yaşam tarzına saygı duymak lazım.

yok nizam abi sen kendine göre çok haklısın emekli olmuşsun artık bazı heyecanların bizimki gibi değil sen yapacağınıda yapmışsındır .. ama bizdeki durum şöyle, piyasaya çıkalım iyi para kazanalım zor olmuş önemi yok biraz hırs ve kendini gösterme durumu, biz şu an sıfır gibiyiz.. bizde hedeflerimize ulaşsak senin gibi rölentiye alırız durumu..

çoğumuzda hakettiğimiz yada beklediğimiz geliri elde edemediğimizden böyle hararetli yazıyoruz..