Ne Kadar Maaş Alıyorsunuz ?

Ynt: Ne kadar maaş alıyorsunuz.?

Peki bu imkanı kullandık diyelim
Yeni bir iş mi ?
Yoksa büro mu ?

O tamamen kişisel bir tercih işte. Büro açmak zahmetli bir iş. Uzun bir süre sürünmekde işin cabası, ama kendi işnizin patronu oluyorsunuz. Bu sürünme sürelerini atlattıktan sonra da çok iyi duruma gelebilrisiniz. :)

İyi bir iş de kurumsal bir firmada ücretli olmak, şans işidir . Eğer ortam güzel ise , stres yoksa, kurumsal olma niyeti varsa yaptığınız işin karşılığını az çok aldığınıza inananıyorsanız. Mantıklıdır.
:)

Nizam beyin düşüncelerine katılıyorum. Eğer defter bulabileceğinize inanıyor ve büro işini yapmak istiyorsanız aldığınız tazminat size burada çok faydalı olur. Dayanabilme gücünüzü artırır.

Büro için ciddi bir mükellef potansiyeli gerekli varsa süper olur. Ama yoksa şirketlere başvuru yapın işinizden çıkmadan görüşmelere gidin size uygun bir yer bulursanız anlaşın bulamazsanız bulana kadar işinizde çalışın. Belki de iş arayışı içinde olduğunuzu anlarlarsa maaşınıza zam yaparlar:)

Aslında bir yandan da çarşı içinde 40 m2 bir büro aldım. Tadilat işleri ile filan da uğraşıyorum. Fakat hala kararsızım. Senelerce şirkette çalıştıktan sonra serbest piyasa işinde sudan çıkmış balık gibi olacağım kesin. Potansiyele gelince az çok masrafları çıkartacak kadar insan defterleri getiririz hemen aç diyorlar. fakat tabi işin en kötüsünden bakmak lazım.

champell59 ' Alıntı:
Aslında bir yandan da çarşı içinde 40 m2 bir büro aldım. Tadilat işleri ile filan da uğraşıyorum. Fakat hala kararsızım. Senelerce şirkette çalıştıktan sonra serbest piyasa işinde sudan çıkmış balık gibi olacağım kesin. Potansiyele gelince az çok masrafları çıkartacak kadar insan defterleri getiririz hemen aç diyorlar. fakat tabi işin en kötüsünden bakmak lazım.

bende düşünüyorum sizin gibi ekim kasım gibi.. bi arkadaşla görüştüm geçen yıl açtı kimseye güvenerek açma herkes gelecem tamam diyor ama çoğu gelmiyor.. hayal kırıklığı yaşıyorsun diyor

aynen öyle, forumlarda bu konu çok kişi tarafından dillendirilmiş. Artık kısmet, ama 10 sene Allah ömür veripte ayakta kaldığımızı düşünürsek 10 sene sonrası için çok iç açıcı konuşabiliriz diye düşünüyorum.

Tüm sıkıntısına rağmen, mali müşavirliğin geleceğini ben de olumlu görüyorum, meslekte çeşitlenmeler olacak, yani alternatifler olacak. Yeni smmm lerin nefes alacağını düşünüyorum, bunlar benim bazı kaynaklardan okuduklarım, duyduklarım, aslında netleştirip, tasarı bile olsa bu konuyla ilgili başlık mı açsak acaba, önümüzü görme, geleceği kestirme açısından?
Geçende bir arkadaş, maliye bakanlığının tahsilatla ilgili bir çalışması olduğunu yazmıştı, smmm ücretini mükellef vergi dairesine ödeyecekmiş, sonuç ne olur bilinmez ama yine de umut verici. Demek ki boş boş oturmuyorlar...
Konu başlığı bu değildi, heyecanımıza verin.
saygılar
mustafa ekmekçi

ekmekci ' Alıntı:
Tüm sıkıntısına rağmen, mali müşavirliğin geleceğini ben de olumlu görüyorum, meslekte çeşitlenmeler olacak, yani alternatifler olacak. Yeni smmm lerin nefes alacağını düşünüyorum, bunlar benim bazı kaynaklardan okuduklarım, duyduklarım, aslında netleştirip, tasarı bile olsa bu konuyla ilgili başlık mı açsak acaba, önümüzü görme, geleceği kestirme açısından?
Geçende bir arkadaş, maliye bakanlığının tahsilatla ilgili bir çalışması olduğunu yazmıştı, smmm ücretini mükellef vergi dairesine ödeyecekmiş, sonuç ne olur bilinmez ama yine de umut verici. Demek ki boş boş oturmuyorlar...
Konu başlığı bu değildi, heyecanımıza verin.
saygılar
mustafa ekmekçi

güzel haber ama bence böyle şeylerle devlet uğraşmaz.. milletin alacağını devlet tahsil edip kendine ek yük almaz, zaten ağırlıklarından kurtulmaya çalışıyor

Kredi kartı zorunluluğu getirsinler, bence olay çözülür. Asgari ücret altı iş alma olayı tarihe karışır. Hatta kredi kartından oda kendine de bi link açtırsın ve ödeyen, ödemeyen müşterileri takip etsin. Bir arada vergi kaçakçılığını önlemek için, SMMM nin müşterilerini vergi daireleri belirleyecek ve ödemeyi de vergi dairesinden alacak die bir söylem vardı. Garanti para belki ama, ne kadar kazanırsınız, tatmin eder mi etmez mi Allah bilir.

ben bunların olacağına inanmıyorum kimse kimsenin alacağını takip etmez.. neyse konuyu saptırmayalım.. konumuz ücretler kim ne kadar alıyor ne iş yapıyor ünvanı tecrübesi ne kadar..

Bizim şrk smmm olan müdürler bile 2500 TL ancak maaş alıyor ???

Yazılan rakamlar beni hiç şaşırtmadı açıkcası.5.000 alan arkadaşımada inanırım 1.000 alan arkadaşımada inanırım.Tecrübe ve özgeçmiş ücrette en önemli faktörler.Şimdi burda kime sorarsak soralım ''herşeyi yapıyorum'' cevabı alacağınıza emin olun.Ama eğer iş ilanlarına bakmışsanız muhasebe personeli için aranan şartlar,yıl içersinde yapılan tüm işlemlerin sıralanmış şekli olduğunu göreceksiniz.Ve bu kişilere verilecek maaş 1.000-1.500 arasında değişmektedir.İşveren size kdv,muhtasar,ssk işlemleri yapıyorsunuz diye maaşınızda farklılık yapmaz.SMMM ruhsatının işe girişte sadece diğer adaylardan bir adım önde olmamızı sağlıyor.Az tecrübesi olan ve belgeside olan birine göz kapalı 1.500 verebiliyorlar.Ama eğer yıllarınızı dolu dolu geçirdiyseniz zaten işveren sizi değil siz işi seçersiniz.Rakamıda siz belirlersiniz.Kendi bilginize güvenerek zaten kafanızda bir rakam belirlemişsinizdir.Bu rakamın altında çalışmak sizi mutsuz edeceğinden dolayı,gözünüz hep dışarda olacaktır.Bunlarda benim düşüncem doğru yada yanlış tartışılır.Ama ben iş başvurularında bilgim neyse ona göre hareket etmeyi prensip edindim.Öyle 4.000-5.000 maaş almıyorum ama önceki sayfalarda üstadın dediği gibi bu rakamlarada imrenmiyorum.SMMM ruhsatını aldıktan sonra eskisine göre kendimi daha rahat ifade edebildiğim için mutluyum.Eğer en az orta ölçekli bir firmada sözünüz dinleniyor,sayılıyorsanız başarıyı yakalamışsınızdır düşüncesindeyim.Uzun zaman oldu foruma girmeyeli,beni tanıyan tanımayan arkadaşlarıma da burdan selamlarımı iletiyorum :) İyi Geceler...

Ben SMMM 15 yıl tecrübeliyim.1800 TL ye bile şu an çalışabilirim.Ama iş yok.

büro açmayı düşünmüyormusunuz ?

hanmiroğlu ' Alıntı:
EN YÜKSEK 5000 CİVARI SANIRIM MAAŞ VAR MAAŞ VAR :D

ABD'li Wall Street Journal gazetesinin her yıl hazırladığı "Dünyanın En Yüksek Maaş Alan 25 CEO'su" araştırmasına göre, dünyanın en çok kazanan CEO'su Ellison, geçtiğimiz 10 yılda 1.84 milyar dolar ücret aldı.

Ellison'ın sahip olduğu Oracle hisselerinin değerinin yaklaşık 28,8 milyar dolar olduğu ve gelirinin yüzde 97'sini hisse senedi operasyonlarıyla sağladığı belirtiliyor.

Listenin 2'nci sırasında internet hizmet ve perakende satış siteleri grubu IAC/InterActive'in CEO'su ve bu gruptan ayrılarak kurulan seyahat sitesi Expedia.com'un Yönetim Kurulu Başkanı Barry Diller bulunuyor. Diller, son 10 yılda 1.14 milyar dolar ücret aldı.

Diller'ı 857 milyon dolar kazanan petrol şirketi Occidental Petroleum CEO'su Ray Irani takip ediyor.

iPod, iPhone derken son olarak tablet bilgisayarı iPad ile satışlarını katlayan ABD'li bilgisayar şirketi Apple'in üst yöneticisi Steve Jobs ise listeye dördüncü sıradan girdi. 749 milyon dolar kazanan Jobs'ın son 10 yılda yalnızca 1 dolar ücret aldığı, gelirinin tamamını ise 2003 yılından beri sahip olduğu Apple hisselerinden elde ettiği belirtiliyor.

Listenin beşinci sırasında 569 milyon dolar gelir elde eden Capital One Financial CEO'su Richard Fairbank bulunuyor.

Kriz döneminde batan bankaların üst yöneticileri de listeye girmeyi başardı. Lehman Brothers CEO'su Richard Fuld, 457 milyon dolarla 11'inci sırada, eski Citigroup CEO'su Sandy Weill 361 milyon dolarla 19'uncu sırada yer aldı.

Listenin ilk 10'unda yer alan CEO'lar ve gelirleri şöyle:

1. Oracle'ın patronu Larry Ellison: 1.84 milyar dolar
2.IAC/InterActive'in CEO'su Barry Diller: 1.14 milyar dolar
3.Occidental Petroleum CEO'su Ray Irani;
4. Apple-Steve Jobs: 749 milyon dolar
5.Capital One Financial CEO'su Richard Fairbank: 569 milyon dolar
6. Angelo Mozilo 528 milyon dolar
7. Eugene Isenberg 518 milyon dolar
8.Terry Semel 489 milyon dolar
9. Henry Silverman 481 milyon dolar
10. William McGuire 469 milyon dolar

muhasebe ve mali müşavirlikle bunların ne alakası var anlayamadım..

Zenginin parası züğürdün çenesini (bizde parmaklar oluyor) böyle yoruyor işte..

Çok değerli meslekdaşlarım hepinizden bilgi aldım az çok sağolun varolun ben isterim ki bu mesleğin değeri artsın atıyorum sıradan muhasebeci 1100 tl alsın, 2-4 yıllıklar 1500-2000 alsın, belgesini alan 2500-önü açık alsın minumum.Ben 35 yaşında 35 üke görmüş şanslı olup ülkenin önde gelen bir firmasına girip çekirdekten yetişmiş yurtdışında da çalışmş ve çalışırken daha iyi maaş alıp daha iyi yerlere gelmek için smmm olmaya sonradan kadar vermiş 4 yıllık örgün üniversite ve 2 yıl master denetim üzerine üstüne de 3 yıl staj.Siz beni lise stajeriyle karıştırdınız herhalde.Kibir gurur asla yok tam aksine burdaki işi öğrendiğim üstatlara duacıyım gönül isterki onlar 5000-10000 aralığnda maaş alsınlar bu bilgiyle en az.Ama ne yazık ki ülkemizde muhasebecinin üniversitelinin masterlının belgelinin çok fazla şansı yok dengesizlik bizim ülkemizde çok fazla.Ben bir kaç iş değiştirdim sizin pazarlık gücünüz varsa kendinize güvenip makul bir fiyat belirlerseniz işveren size rica etmeye başlar ben bunu istiyorum zaten .çalıştığım yerlerde sıradan işçiler bile 1000-1500 tl maaş alıyordu yeni mezun mühendis 2000 tl alıyor kıdemli mühendislerde 2500-7500 arasında müdürler 10000-20000 aralığında alırken çok çok tecrübeli muhasebeciye bile en az değer verilmesi benim canımı sıkıyor ben asgari ücretin altında maaş alarak geldim buralara çaycı bana çay getirirken benden çok fazla maaş alıyordu.Mesele benim 2500 tl maaşım değil patronlara para var doktorlara var işverenlere var ama hamallık yapan tecrübeli muhasebecilere yok ben buna karşıyım onun için siz daha fazlasını hakediorsunuz bende aynı şekilde benim arkamdan iş hayatına atılanlar çok daha fazla maaş alıyorlar büyük şirketlerde kalifiye elemanlar bile çok iyi maaş alırken inanın baza size çok gibi görünen 2500 tl çok çok az zira lise mezunu kız ve adam bir şekilde personel işlerine kapağı atmışlar 7500-8000 t maaşları var ben öğretiyorum iş kanununu bizim merkezde ki muhasebe müdürü 7500 tl alıyor finansman mdürü 7500 alıyor ben onlardan az bilgi ve tecrübeye sahip değilim sizler daha fazlasısınız ve ağırlığımızı hissettirelim boyun eğmeyelim kendimizi ezdirmeyelim derim