Ne Kadar Maaş Alıyorsunuz ?

O zaman bu işi bırakıp;Sermaye durumun var ise Ticaret hayatına atlılacaksın;bu da olmadı orda 1.300 TL asgari ücretin olduğu kurumsal firmaların subelerı v.s. oralarada başka pozisyonlara iş bakmalısın.yoksa 1.000 bu kadar kafa patlatmaya değmez..Allah yolunu acık etsin..

aynen öyle, bu paraya bu eziyet çekilmiyor, hiç yoktan kafamız rahat olur ve 1500 veya 1700 tl civarı maaş alırım .

Süper maas bende is arıyorum 7 yıldır aynı şirketteyim tek dersten yeterlilige giricem. 2500 tl veren bile bulamadim 7 yılda maaşım 2000 tl ancak oldu yılbaşı geliyor zam istiyorsun patron ağlıyor

Muhasebe bürosu 1,5 yıldır burdayım
smmm stajyeri (bitmesine 5 ay var)
yüksek lisans: muhasebe ve denetim
cumartesi yarım gün iş var
maaş yemek yol dahil 2.000,00 tl

stajım biter bitmez haftasonu çalışmayan iyi bir şirkete girmeye çalışıcam..

Çalıştığım il: Antalya
Lisans: İşletme (açık öğretim)
Staj Durumu: Devam ediyor (2 yıldan az kaldı)
Tecrübe: 10 yıl (şirket tecrübesi var)
Depolama ve dağıtım işletmesinde Netsis kullanıyorum. Daha önce bir süre Logo kullandım. Firmamız bir süre sonra Logo kullanmayı planlıyor.
Maaş Net: 2,500TL

Stajım bittiğinde patronun sözü var Apple iMac alacak masama :) Böyle patron bulunmaz.

Lisans : Maliye

Yüksel Lisans : İşletme

Staj bitti. Yeterliliğe girdim. Onlarda çok iyi geçti. Açıklanmasını bekliyorum. Geri sayım diyebiliriz

1.700 TL Mali müşavir yanında çalışıyorum

Merhaba arkadaşlar,

Bu forum başlığı ve tartışılması biraz yersiz olmuş.Şöyleki ücret kriteleri kişinin bilgi ve tecrübesine,kıdemine ve işverenin bütçesine göre değişir.Fakat bağımlı çalışanlar için odaların düzenlemiş olduğu ücret tarifesi vardır.Tüm meslek mensuplarını buradan ücret tarifesinin altında çalışmamaya davet ediyorum.Ancak bu şekilde piyasada bir ücret standartını yakalayabiliriz.

Merhaba arkadaşlar,

Bu forum başlığı ve tartışılması biraz yersiz olmuş.Şöyleki ücret kriteleri kişinin bilgi ve tecrübesine,kıdemine ve işverenin bütçesine göre değişir.Fakat bağımlı çalışanlar için odaların düzenlemiş olduğu ücret tarifesi vardır.Tüm meslek mensuplarını buradan ücret tarifesinin altında çalışmamaya davet ediyorum.Ancak bu şekilde piyasada bir ücret standartını yakalayabiliriz.

bağımlı çalışanlar için odaların düzenlemiş olduğu ücret tarifesi vardır.

nerede ben göremedim.

üst düzey firmalara girmedikce bu meslekte para yok.

trabzon'da muhasebe ofisinde 1.600 tl'ye calısıyorken, üst düzey bir firmayla muhasebe yardımcı elemanlıgı icin 3.000 tl'ye anlastım.

bu arada 3 yıllık deneyimim var ama bu yıllar icinde muhasebenin her aşamasını gördüm. iktisat yüksek lisans mezunuyum ve bitirme sınavlarına hazırlanıyorum.

size tavsiyem sıkça üst düzey firmaların ilanlarını kovalayın ve güzel bir cv hazırlayın.

Kurumsal firmaların dikkatını nasıl çekebiliriz acaba ilan sitelerinden başvurarak pek mümkün görünmüyor malum bin kişi başvuruyor en az. Dayımız yok torpilimiz yok kendi emeğimizle nasıl girebiliriz bir fikri olan?

Doğrusu yerinde bir düşünce,
malum zaman zaman konuşuyoruz, bu işler arz talep dengesi, çevre meselesi vs.ama küçük bir ayrıntı olsa da, oralarda sizi görebilecek,anlayabilecek göz, yürek var mı? bilmiyorum,ihtimaldir ki kaliteli biri gelir de gölgede kalırız ,kendimiz kalmayız belki ama bizi ayakta tutanların yerine gelir de ayak oyunlarımız bozulur mu diye, düşünenler de olmaz değil, bu nedenle her zaman işletmenin yönetim, planlama, organizasyon süreçleri akabinde ki kontrol ve değerleme boyutunu çok önemserim.

Kurumsal bir firmada çalışıyorum.
İlk tercihimiz yeni mezun ve İngilizce bilen. (İngilizce'yi kullanmıyor o ayrı.)
Başlangıç olarak brüt 2.500-2.750 TL arası maaş.
Şu anda da bir eleman aranmakta.

Kurumsal firmaların dikkatını nasıl çekebiliriz acaba ilan sitelerinden başvurarak pek mümkün görünmüyor malum bin kişi başvuruyor en az. Dayımız yok torpilimiz yok kendi emeğimizle nasıl girebiliriz bir fikri olan?

çokca basvuruda bulunmak lazım. 100 firmaya cv atsanız bence 4-5 tanesi geri dönüs yapar ve mülakat aşamasına gecersiniz.

tabi ısrarla kaliteli bir firmaya girecegim diye takıntı yapmayın. üst düzey firmalarda şartlar sandıgınız kadar rahat degil. gruplasma ve içsavasların en fazla oldugu kurumlar. daima diken üstünde hissedersiniz.

bence hayırlısı ne ise o olsun. önemli olan calısacagınız yere severek gidip gelmeniz, aksi halde cekilmez.

10 yıllık tecrübeye 2500, 7 yıllık çalışmaya 2000TL net alınan maaşlara göre,
yeni mezun için başlangıç 2500TL -2750TL brüt 2000TL civarı nete gelir ki, sayfadaki sektörde bağımlı çalışan büyyyüüüük çoğunluğa göre oldukça iyi bir başlangıç ücreti olsa gerek

Son düzenleme:
Sn.tanca
masumane sunulan iletinin paylaşımına dair;
malum işyeri uygulaması brüt şeklinde de olabilir,miktar da az veya çok olabilir,bu noktada elbette eleştirebiliriniz,bende net den yanayım ama ücret noktasında bu denli tepki göstermeniz anlaşılır değil,bu tepkimden size ne,ben ne diyeceğimi sana/size mi soracağım vs.diyebilirsiniz,elbette sormaz ve sormayacaksınız ama siz bu forumun ve bu mesleğin kıdemlilerindensiniz,bu nedenle meslekdaşlarnız ve forumdaki diğer arkadaşlar,bu konularda sizden böylesi tepki değil,bilgi ve tecrübelerinizden istifade etmek isterler,şahsen bende isterim.

Son düzenleme:
bu meslek 3 binin altında hiçbir sekilde yapılmaz...1.500 lira nedir ya:):)utanmadan sıkılmadan gelmiş burdan birde söylüyor..Piyasayı düşürmeyin...Düşük ücretin Tek sorumlusu sizler gibi bedavay çalışıcak köle bulunması..çalışmayın;Başka işler yapın ama bu mesleği yapmayın.

ucuza kendinizi kullandırmayın...1.500 lira çalışmayın..Mesleğinizin değerını ve önemını bilin ki;size saygıları olsun..1.500 lira alan kimseye saygı duymazlar..

Sevgili deniz turan Kesinlikle haklısınız ama inanın küçük bir muhasebe bürosu ve az çalışanın olduğu yerde bile dedikodu,fesatlık ve kuyu kazma ayyuka çıkmış durumda. Ne yazık ki nereye gitsek böyle. kendi işimizi yapmadan bu çirkinlikten kurtulamayacağız. En azından kurumsal şirkette işe giriş çıkış saatiniz belli, haftasonunuz tatil ya da size sanki zorundaymışsınız gibi bir tavırla karşılığını vermeden mesai yaptırtmıyorlar. resmi tatili var, aldığınız para üzerinden sigortanız var. hiç olmazsa imkanları iyi demek istiyorum. büroda afedersiniz amele gibi 3 kuruşa tüm haklarınız yenerek çalışıyorsunuz ne yazık ki.

Son düzenleme: