Ne Kadar Maaş Alıyorsunuz ?

aday

Katkı Sunan Üye
herkes eğitim durumunu ünvanını şirktin ünvanını ve maaşını korkmadan çekinmeden yazabilirm nasıl olsa kimse kimseyi tanımıyor sadece piyasafiyatı hakkında bilgi sahibi olmak için

linans:iktisat
yüksek:muhasebe ve denetim
ünvan :smmm staj bitmedi henüz
şirket : aş-ltd-grup firması
maaş:2500 tl

kimsenin maaşındagözümüz yok ALLAH daha çok versin ya da az alana yardım etsin dua var ötü zan yok durum değerlendirmesi yapmak için lütfen buraya aynı şekilde yazalım

Ynt: Ne kadar maaş alıyorsunuz.?

kardeş sen stajerken 2500 tl aldığını yazınca herkes maaş yazmaya çekindi galiba

aday kardeş :)
Sen nasıl bir şirkette çalışıosun merak ettim. Bi sakıncası yoksa ki sen '' ....çekinmeden yazabilirmi nasıl olsa kimse kimseyi tanımıyor... ) demişsin. çalıştığın şirketin adını da yazabilir misin buraya.
Aday meslek mensubuna o kadar para veren şirketin kim bilir deneyimli mali müşavirlerine ne kadar ödüyordur,
Dilerim bağımlı çalışmayı düşünen tüm arkadaşlar bu derece eli bol şirketlerle karşılaşırlar... :)

Bana da 2500 biraz abartılı geldi.

Bizim şirketler grubundan birinde bir ymm var ful time bordrolu 2000 alıyor.
Ayrıca avukatı da (yaklaşık 15 yıllık avukat) Tam gün çalışıp 1750 alıyor.

aday ' Alıntı:
herkes eğitim durumunu ünvanını şirktin ünvanını ve maaşını korkmadan çekinmeden yazabilirm nasıl olsa kimse kimseyi tanımıyor sadece piyasafiyatı hakkında bilgi sahibi olmak için

linans:iktisat
yüksek:muhasebe ve denetim
ünvan :smmm staj bitmedi henüz
şirket : aş-ltd-grup firması
maaş:2500 tl

kimsenin maaşındagözümüz yok ALLAH daha çok versin ya da az alana yardım etsin dua var ötü zan yok durum değerlendirmesi yapmak için lütfen buraya aynı şekilde yazalım

Nasıl oluyor bu hem stajer hemde 2.500 TL maaş alıyosun dostum gözümüz yok ALLAh daha çok versin ama bana abartılı gibi geldi bu rakam birde hangi il de oldugunu öğrenebilirmiyim mümkünse.

yani inan bu piyasayı o kadar çok dolaşıyorum hiç bu kadar maaş alan bi stajyere rastlamadım
iyi günler

Bence fazla gidiyorsunuz "aday" arkadaşımızın üzerine.. Sadece kendi pencerenizden bakmamanızı öneririm. Sonucta stajyer olması tamamen ruhsatla alakalı bir durum. Belki 10-15 yıl tecrübeye sahip bir meslektaşımızdır.
Ayrıca çoğunluk, işverenlerin ücret politikasında emin olun smmm imiş, stajyer imiş böyle kriterler yok..

Pardus ' Alıntı:
Bence fazla gidiyorsunuz "aday" arkadaşımızın üzerine.. Sadece kendi pencerenizden bakmamanızı öneririm. Sonucta stajyer olması tamamen ruhsatla alakalı bir durum. Belki 10-15 yıl tecrübeye sahip bir meslektaşımızdır.
Ayrıca çoğunluk, işverenlerin ücret politikasında emin olun smmm imiş, stajyer imiş böyle kriterler yok..

pardus dostum, nasıl yok öyle bir kriter yapma gözünü seveyim ?

Elbette ücret konusunda çok uç örnekler her zaman vardır.
Bizim burda tartışımız kişisel birşey değildir. Aday arkadaşımızla ilgili birşey değil.
Genel olarak ücretlerin dengesiz olduğunu söylemeye çalışıyorum.

Arkadaşlar benim stajım bitti ama stajyerken maaşım 1900 tl idi çünkü aldığım maaşım stajyerliğimle ilgisi yoktu tamamen tecrübemle ilgiliydi. Çok az maaş alan veya hiç maaş almayan stjyerler hiç bir bilgisi olmayan stajyerlerdir. Ayrıca gittiğim kursta çoğu arkadaşım 2.000 tl'den aşağı maaş almıyordu. Sonuçta hepimiz lisans mezunu insanlarız tecrübeli mesleki deneyimi olan bir stajyer 2500 tl alabilir. Sadece stajyer gözüyle değerlendirmeyin zaten fiili çalışıyordur arada belgemide alayım demiş olabilir.

nguroy ' Alıntı:

kardeş seninkide adamı öldürmüş resmen.. bunları gözönüne alırsak yeminli olacağıma belediye otobüsü kullanırım 2200 tl alıyor arkadaş :D :D bizim burda eskişehirde yani avukatın yanında çalışan iyi katipler 1750 alıyor.. yeminli için ise 2000 tl facia

ugur6666 ' Alıntı:
nguroy ' Alıntı:

kardeş seninkide adamı öldürmüş resmen.. bunları gözönüne alırsak yeminli olacağıma belediye otobüsü kullanırım 2200 tl alıyor arkadaş :D :D bizim burda eskişehirde yani avukatın yanında çalışan iyi katipler 1750 alıyor.. yeminli için ise 2000 tl facia

Katılıyorum ama maelsef gerçekler böyle. Zaten bu tek örnek de değil. :( :(

aday ' Alıntı:
...yüksek:muhasebe ve denetim...
Bu özellik atlanmamalı. Her ne kadar stajer de olsa gurup şirketi iyi bir denetim elemanını kaçırmak istemiyor olabilir.

ugur6666 ' Alıntı:
nguroy ' Alıntı:

+1

gül-gök ' Alıntı:
Arkadaşlar benim stajım bitti ama stajyerken maaşım 1900 tl idi çünkü aldığım maaşım stajyerliğimle ilgisi yoktu tamamen tecrübemle ilgiliydi. Çok az maaş alan veya hiç maaş almayan stjyerler hiç bir bilgisi olmayan stajyerlerdir. Ayrıca gittiğim kursta çoğu arkadaşım 2.000 tl'den aşağı maaş almıyordu. Sonuçta hepimiz lisans mezunu insanlarız tecrübeli mesleki deneyimi olan bir stajyer 2500 tl alabilir. Sadece stajyer gözüyle değerlendirmeyin zaten fiili çalışıyordur arada belgemide alayım demiş olabilir.

Bence de stajla maaşı bağdaştırmamak lazım,çalışırken belge almaya karar vermiştir,deneyimlidir vs.
Gerçek bir üniversite mezununun kurumsal şirketlerde çalışması durumunda aldığı ücretler bu seviyededir.
Hatta belgesizler için de geçerli bu ..

Kötü bir niyet taşımadan açıldığına eminim bu başlığın. Genel bir fikir vermesi açısından da yararlıdır ayrıca. Buna benzer başlıklar da vardı. Aslında kimse kimseyi tanımıyor, o yüzden alınan ücretin belirtilmesinde bir sakınca olmayabilir.

Yine de; alınan ücretin açıklanması herkesin yorum yapmasına neden oluyor, fikir almak için amaç da bu belki.
Olumlu ya da olumsuz yorumlar oluyor, az ya da çok gibi.

Nasıl tanımlayayım bilemedim ama pek şık gelmiyor bana, bahsedilmesi de yorum yapılması da.

Yazılanları okudumda konu farklı bir yere gitti.Sayın Aday herkes maaşını yazsın demiş kendi maaşını yazmış ama herkes nedense bu maaşı eleştirmeye başlamış.Aslında bu konunun açılmasına bile gerek yoktu.Yazacaklarım hoşunuza gitmeyecek belki ama ben biraz kötü niyetliyim şu an.Belirtilen maaş bırakın stajyeri uzman birinin bile aldığı maaş kadar hatta belki daha fazla.O nedenle burada biraz böbürlenme ve hava seziyorum.Tabiki böyle olmayabilir ama konuyu ilk okuduğumda aklıma bu düşünce geldi.Sorunun altında yaatan amaç şumu dur acaba? "Ben stajyerken bile bu kadar maaş alıyorum hey siz üstatlar yazın bakalım siz kaç para alıyorsunuz"..Yoksa durduk yere böyle bir konu neden açılsın ki..Dediğim gibi şu an çok art niyetliyim :)

2000 TL ye YMM çalışıyorsa gitsin kendini boğaz köprüsünden atsın be yada belgesini taksim meyadanında yaksın, el insaf be YMM likte ele ayağa düştü ise biz bitmişiz.
Benim eşim yabancı ortaklı bir firmada çağrı merkezi elemanı yahu 2200 TL maaş alıyor lise mezunu epi topu 4 yıl deneyimi var.

Ücret derseniz iyi bildiğim bir YMM var adam canı Adana kebap istediğinde Adanaya gidiş dönüş uçak bileti alıyor kebabını yerinde yiyor ;D ;D :D :D artık ne kadar para kazandığını kendiside bilmiyor. En son sorduğumda yıllık 350-400 bin civarı gibi bir rakam demişti.

SMMM olarak bürosu olan arkadaşım var aylık geliri 3000 TL civarı bürosu 2 yıllık , YMM yanında çalışan var oda yol ve yemek hariç 2750 TL alıyor.

Kötü örnek istersenizde yerinide veriyorum İstanbul Merterde sağlam bir Plastik hammadde ithalatçısında çalışan SMMM 1100 TL alıyordu vatandaş ben bu maaşa çalışmam dedi sonunda isyan etti maaşını 1300 yaptılar şimdi güle oynaya çalışıyor ;D ;D ;D

Beni sorarsanız bende stajı bitmiş bir stajerim 1100 TL maaş alıyorum patronumla konuştuk anlaştık belge al gel maaşını 3000 yapayım 2 şirketiminde defterini sen tut kendi bünyemde çalış dedi ama daha pazarlık aşamasındayız şimdilik bunun haricinde 3 LTD daha buldum ki 2 tanesi ağabeyimin 1 tanesi teyzeoğlumun bakalım hakkımızda hayırlısı.

stonhand ' Alıntı:
2000 TL ye YMM çalışıyorsa gitsin kendini boğaz köprüsünden atsın be yada belgesini taksim meyadanında yaksın, el insaf be YMM likte ele ayağa düştü ise biz bitmişiz.
Benim eşim yabancı ortaklı bir firmada çağrı merkezi elemanı yahu 2200 TL maaş alıyor lise mezunu epi topu 4 yıl deneyimi var.

Ücret derseniz iyi bildiğim bir YMM var adam canı Adana kebap istediğinde Adanaya gidiş dönüş uçak bileti alıyor kebabını yerinde yiyor ;D ;D :D :D artık ne kadar para kazandığını kendiside bilmiyor. En son sorduğumda yıllık 350-400 bin civarı gibi bir rakam demişti.

SMMM olarak bürosu olan arkadaşım var aylık geliri 3000 TL civarı bürosu 2 yıllık , YMM yanında çalışan var oda yol ve yemek hariç 2750 TL alıyor.

Kötü örnek istersenizde yerinide veriyorum İstanbul Merterde sağlam bir Plastik hammadde ithalatçısında çalışan SMMM 1100 TL alıyordu vatandaş ben bu maaşa çalışmam dedi sonunda isyan etti maaşını 1300 yaptılar şimdi güle oynaya çalışıyor ;D ;D ;D

Beni sorarsanız bende stajı bitmiş bir stajerim 1100 TL maaş alıyorum patronumla konuştuk anlaştık belge al gel maaşını 3000 yapayım 2 şirketiminde defterini sen tut kendi bünyemde çalış dedi ama daha pazarlık aşamasındayız şimdilik bunun haricinde 3 LTD daha buldum ki 2 tanesi ağabeyimin 1 tanesi teyzeoğlumun bakalım hakkımızda hayırlısı.

bende stonhand makalesini ne zaman yazacak diyodum :) .. en sonunda yazdı.. iyi örnekler vermişsin.. yalnız patronun iyiymiş helal olsun bizde öyle patron yok.. staj yaparken 1300 tl alıyordum belgeyi yeni aldım hala aynı hiç sesi çıkmıyor.. demekki başımızın çaresine bakıcaz.. elemanlıktan beri aynı adamla çalıştığımdan dolayı patronla konuşmaya çekinirsen böyle oluyor işte.. yalnız az kaldı patlama yapıcam :D

Bunlar makul tutarlar.
Ancak şunu da unutmayın YMM olup da büro açıp sürünmektense emekli maaşımla yaşarım diyen arkadaşlarım da var.
Öyle herşey kolay olmuyor :-X