Rapor Parası için

Özel bir hastanede 6aydır hemşire olarak çalışmaktaydım.31ocakta iş çıkışı bir kaza geçirdim ve toplam 2aydır raporluyum.Raporlarımı düzenli olarak ssk hastanelerinden aldım ve insan kaynaklarına verdim.31 martta rapor sürem bitiyor ve ben ssk hastanesinden işe başlayabilir kağıdı alacağım.Bunu işyerime verdiğim zaman internetten raporlu olduma dair sskya bildirileceğini söylediler.Rapor sürem bitmediği için bildiremiyorlarmış.Bu süre zarfında benim ssk primlrimşde yatırmıyorlar.Benim internetten girişimi yaptıkları zaman ben hangi evraklarla tekrar nereye başvuracağım ssk müdürlüğü rapor parası için istediği ayrıca evraklar varmı ?yardımcı olursanız sevinirim ...

Ynt: rapor parası için

Geçici işgöremzlik ödeneğinin ödenmesi esnasında 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrası (a) bendi
kapsamında sigortalının ;
a) İstairahatlı olduğu dönemde işyerinde çalaışıp çalışmadığı,
b) Kazanç hesaabına giren döneme ilişkin ( 2008/aralık,kasım ve ekim ) aylarda prim,ikramiye ve bu nitelikteki arızi ödemeler,
c) Viziteye çıktığı / istirahatinin başladığı tarih itibariyle prim ödeme halinin devam edip etmediği,
d) Sigortalının PTT Bank / banka hesap numarası,
İşveren tarafından bildirilir.Bu bildirim yazılı olarak yapılabileceği gibi elektronik ortamda da yapılablir.İstairahat sürenizin uzun olması nedeniyle süre bitmedem önce de Kuruma bildirim yapılabilir.

Not : Bu bildirim yapıldıktan sonra geçici işgöremezlik ödeneğiniz Kurum tarafından banka hesap numaranıza gönderilecektir.

İstairahatlı bulunduğunuz süre içinde işyerinde çalışmanız bulunmadığından sigortalı bildirimi yapılmayabilir.

2009/şubat ayı aylık prim ve hizmet belgesinin verilmesi gereken 23.03.2009 tyarihine kadar noksan gün bildirim
yapılması ve ek-10 form ekinde istirahat raprunun Kuruma gönderilmesi gerekmektedir.