Sigortalı Çalıştırmaya Ara Verme/Başlama Giriş/Düzeltme Ekranı

Ynt: Sigortalı Çalıştırmaya Ara Verme/Başlama Giriş/Düzeltme Ekranı

şirkette personellerin 30 nisan 2011 tarihinde çıkışı verilmişti.
ara verme menüsünde 30.04.2011 diye kaydetmiştim..

şimdi şirkete yarından itibaren bir işçi girişi yapacayım..
menüde bir yer doldurmam gerekiyor mu?

İşe ara verme başlangıç tarihi: 01.05.2011
İşe ara verme bitiş tarihi: İşçinin işe başlama tarihi olmalıdır.

Aynı satırda güncelleme yapmanız gerekiyor.

çok teşekkür ederim.

peki daha önceden 30.04.2011 deki güncellemeyi silecek miyim?

Öncekiler isterseniz kalsın öyle.Şimdi güncelleme yaparsanız, işlem tarihi bugünü kayıt eder ve süreye uyulmamış olur düşüncesindeyim.

Cezasi olmadigindan yanlis bilginin duzeltilerek guncellenmesi taraftariyim

en son bilgi girişimde;

30.04.2011 ara verme tarihi olarak bildirmiştim.

şimdi ara verme tarihine 01.05.2011 yazınca sistem önceki tarihten ileirki tarihe giriş yapılamaz uyarısı verdi. Bende 30.04.2011 tarihli girişi sildim..

ara verme 01.05.2011, işçi çalıştırmaya da 14.06.2011 yazdım..
Sistem böyle kabul etti ama eski kaydımı sildim..

egemegem ' Alıntı:
sgk e-bildirge bölümüne ek olarak Sigortalı Çalıştırmaya Ara Verme/Başlama Giriş/Düzeltme Ekranı açıldı. burda daha önce çalışan işçimiz olmadığından dolayı dilekçe veriyorduk. burdaki başlama ve bitiş tarihinden kasıt nedir acaba. herhangi bir açıklamada bulamadım.
İşçi 05.10.2010 da çıktı bende sigortalı çalıştırmaya ara verme başlangıç tarihine 05.10.2010 yazdım ve kaydettim. 01.07.2011 de de işçi girişi oldu ve 05.10.2010 bölümünü tıklayarak sigortalı çalıştırmaya ara verme bitiş tarihine 01.07.2011 i yazıyorum fakat. Mesaj:Bitiş tarihi, başka bir kayıdın başlama tarihinden sonra olamaz. Kayıt YAPILMADI diye uyarı geliyor... Nerede yanlış yapıyorum.

Ara verme baslangic tarihiniz 06.10.2010 olmalidir.

NİSANLI ' Alıntı:
Ara verme baslangic tarihiniz 06.10.2010 olmalidir.
Şimdi ben bu tarihi 06.10.2010 olarak düzeltebilirmiyim. Cezalık durumu varmıdır. ?

cezalık durum yok, düzeltme yapabilirsiniz.

bu dilekçede zaman önemli mi acaba şimdi 12.ayda 11.ayın bildirgesini yaptım. işçi 24.11 de çıktı 25.11 işçi çalıştrmaya ara verme dedim yani geçmişe dönük oldu acaba sorun olur mu

28.01.2014 tarihinde işçi çıkışı varidi internetden ara verme tarihine 28.01.2014 mü yoksa 29.01.2014 mü yazılcak

28.01.2014 tarihinde işçi çıkışı varidi internetden ara verme tarihine 28.01.2014 mü yoksa 29.01.2014 mü yazılcak

Bu konu hakkında hep bir çelişki var.Şahsen ben en son işçiye çıkış verdiğim tarihi yazıyorum.Yani en son işçinin 28.01.2014 tarihinde çıkışını verdiysem ara verme başlangıç tarihi olarakta 28.01.2014 yazıyorum.Yıllardır bu şekilde yapıyorum bir sorun yaşamadım.Zaten eskiden bu işlemi dilekçe ile yaparkende dilekçe üzerine en son işçiye çıkış verilen tarihi yazıyorduk.

20.02.2014 işçi çıkış verdim işe ara verme başlangıç tarihini e bildirgeden de 20.02.2014 olarak yazdımDoğru mudur dilekçe vermeye gereke var mi
İşkur aylık çizelgede vermeyeceğim ora da ara verme gibi bir şey var mı işkur sitesindede

Sigortalı Çalıştırmaya Son Verdiğini 15 Gün İçerisinde Bildirme: İşverenler sigortalı çalıştırmadığı takdirde, sigortalı çalıştırmaya son verilen tarihten itibaren onbeş gün içinde durumu ilgili üniteye bildirmekle yükümlü kılınmışlardır. Söz konusu yükümlülük işveren uygulaması açısından sigortalı çalıştırmaya son verilen tarihi takip eden günden itibaren başlamaktadır. İlgili yükümlülük emredici bir yükümlülük olmasına karşın yerine getirilmemesi halinde herhangi bir idari para cezası yaptırımı öngörülmemiştir. Ancak işverenlerin her ay aylık prim ve hizmet belgesi göndermemeleri için sigortalı çalıştırmaya son veya ara verdiklerinde ilgili durumu Kuruma bildirmeleri yararlarına olacaktır.Örnek: 1/8/2013 tarihinde sigortalı çalıştırmaya ara veren işveren tarafından sigortalı çalıştırmaya ara verildiği 16/8/2013 tarihine kadar Kuruma verilecektir.