Şirket kuruluşu hakkında

arkadaşlar şirket kuruluşu tahmini ne kadara maal olur?ortaklar anne-oğul olacak?birde ünvanı ....... tarım ambalaj spot hırdavat malzemeleri tekstil elektronik ltd.şti. olurmu?

Ynt: Şirket kuruluşu hakkında

İlden ile değişmekle birlikte tahminen 2.000,00 Tl'yi bulur.

Hazırladığınız Ana sözleşme metninin uzunluğuna göre çok farklı rakamlar çıkabiliyor.Benim en son kuruluşunu yaptığım Dış tic.ltd.şti. noter,ticaret odası, defter tasdikleri vs...1450.-tl gibi bir rakam çıktı

Arkadaşlar Merhaba

Yeni bir limited şirket kurmak üzere ana sözleşme hazırlamaktayım. İki ortaklı bir limited şirket olacak.
Ancak ortakların şirket ana sözleşmesinde görmek istedikleri bir madde var. O da şu....

Şirket ortaklarından herhangi birisi hisesini üçüncü bir kişiye devrederken diğer ortağında bu hisse devir işlemi esnasında olmasını istemektedir. Ben böyle bir maddey şiket anasözleşmesine hangi maddeye nasıl ekleyebilirim ?

Benim anladığım bir ortak diğerinin haberi ve rızası olmadan kendi hissesini bir başkasına devredememesi....

Peki bunu ana sözleşmede nasıl yazarım ve hangi maddeye eklerim..

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

devir için noter sözleşmesinden ziyade tescille geçerlilik kazanır tescil içinde karar gerkir karar içinde diğer ortağın imzası diye düşünüyorum.özel bir madde koymaya gerek var mı ki???