Smmm ücreti olarak ne kadar istemeliyim.?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Smmm ücreti olarak ne kadar istemeliyim.?

SERAY ' Alıntı:
ya şu yukarıdaki yazışmaları okuyunca kendime acıdım haa valla.
sahimi diyosunuz ya.kim veriyo 4.000-5.000 lirayı .kapatıyım büroyuda :D bende müracaat edeyim oralara.Ben 5 yıldır bürom var.10 yılda önceden deneyimim var.o kadar aylık kazanamıyorum.
Siz Türkiyedemi yaşıyorsunuz?

seray hanım büroculuk yapan biri 5 yıllık diğeri 7 yıllık iki arkadaşım var...onlara net kalan aylık 7-8 bin lirayı buluyor...şans işi sanırım yada başka birşey :)

Arkadaşım, önemli olan bu meslekte çok para kazanmak değil, onurlu bir meslek hayatı yaşamak..

Türkiye şartlarını ve buradaki gelir dağılımını da düşünerek bu rakamları düşünmelisiniz. Ben 1.500.-TL ile 2.000.-TL arası maaş alanlara diyorumki öpüp başınıza koyun, halinize şükredin diyorum.. Dışarda işsiz kaynıyor ve her geçen günde fakülte, üniversitelerden işsizler çıkıyor, Bu gibi sosyal şartlarıda göz önünde bulundurmalısınız.

5.000.-TL maaş alsan ne olacak? geleceğin garanti mi? Özel sektör; kapının önüne koyarlar adamı..
[/quote]

olayın maddi boyutunu konuşuyoruz,onurla,gururla ne alakası var?

1000-1500 liraya razı olursan,o zaman ben iş bulamam,ben 4000 isterim,adam derki,haydi yoluna ben senni gibi 1500 liraya çalışacak keriz bulurum der.ve bende işsiz kalırım.

ayrıca 1500 lira maaş aldığımızdada geleceğimiz garanti değil ,en azından 5000 lira aldığımızda,su akarken testiyi doldurabiliriz

Piyasada 4000-5000 alan vardır doğrudur fakat unuttuğunuz yerlerdeki insanlar yerlerini ancak ölünce terkediyorlar :D :D ;D ;D.
İstanbulda 1 tanesini biliyorum adam koltuk elden gider diye 15 yıldır yıllık izin kullanmıyor 8) ;D ;D.

Kurumsallarda o parayı alan tabiiki de vardır ancak onlarda REFERANS olmadan adam almıyor yani ben geldim bana 5000 ver dediğinizde çok sağlam bir referansınız yoksa yüksek lisans,yabancı dil, üstüne belge hikaye oluyor, neden derseniz kurumsallara başvuranlar zaten sizinle aynı meziyetlerde oluyorlar yani sizden bir farkları olmuyor 100 kişi başvuruyorsa hepsinin yabancı dili,yüksek lisansı ve belgesi oluyor hatta çoğunun 2 yabancı dili oluyor eeee sizi nasıl alacaklar diğer 100 kişiden farkınız ne ?

Çevre, çevre ve çevre o kadar yabancı diliniz,yüksek lisansınız vb. özellikleriniz olacağına çok sağlam bir Rerefansınız olsun çok iyi yerlerde, çok çok iyi şartlarda işlere başlayabilirsiniz. Misal bu yıl YMM nin bir lafına 2000 TL maaşla belgesiz, işide doğru düzgün bilmeyen birinin işe alındığına şahit oldum. YMM sadece bu adam benim adamım güvenilir isterseniz milyon TL emanet edin 1 kr almaz dedi olay bitti.

Piyasada para kazanmak gerçekten zor zanaat becerebilen güzel paralar alıyor beceremeyenler zaten sebil durumda. Düzen kapitalizm mutlu azınlık olması lazım bunun içinde mutsuz çoğunluk gerekiyor yapacak birşey yok.

stonhand ' Alıntı:
Piyasada 4000-5000 alan vardır doğrudur fakat unuttuğunuz yerlerdeki insanlar yerlerini ancak ölünce terkediyorlar :D :D ;D ;D.
İstanbulda 1 tanesini biliyorum adam koltuk elden gider diye 15 yıldır yıllık izin kullanmıyor 8) ;D ;D.

Kurumsallarda o parayı alan tabiiki de vardır ancak onlarda REFERANS olmadan adam almıyor yani ben geldim bana 5000 ver dediğinizde çok sağlam bir referansınız yoksa yüksek lisans,yabancı dil, üstüne belge hikaye oluyor, neden derseniz kurumsallara başvuranlar zaten sizinle aynı meziyetlerde oluyorlar yani sizden bir farkları olmuyor 100 kişi başvuruyorsa hepsinin yabancı dili,yüksek lisansı ve belgesi oluyor hatta çoğunun 2 yabancı dili oluyor eeee sizi nasıl alacaklar diğer 100 kişiden farkınız ne ?

Çevre, çevre ve çevre o kadar yabancı diliniz,yüksek lisansınız vb. özellikleriniz olacağına çok sağlam bir Rerefansınız olsun çok iyi yerlerde, çok çok iyi şartlarda işlere başlayabilirsiniz. Misal bu yıl YMM nin bir lafına 2000 TL maaşla belgesiz, işide doğru düzgün bilmeyen birinin işe alındığına şahit oldum. YMM sadece bu adam benim adamım güvenilir isterseniz milyon TL emanet edin 1 kr almaz dedi olay bitti.

Piyasada para kazanmak gerçekten zor zanaat becerebilen güzel paralar alıyor beceremeyenler zaten sebil durumda. Düzen kapitalizm mutlu azınlık olması lazım bunun içinde mutsuz çoğunluk gerekiyor yapacak birşey yok.

tamamen katılıyorum

HaCkHaN' Alıntı:
olayın maddi boyutunu konuşuyoruz,onurla,gururla ne alakası var?

1000-1500 liraya razı olursan,o zaman ben iş bulamam,ben 4000 isterim,adam derki,haydi yoluna ben senni gibi 1500 liraya çalışacak keriz bulurum der.ve bende işsiz kalırım.

ayrıca 1500 lira maaş aldığımızdada geleceğimiz garanti değil ,en azından 5000 lira aldığımızda,su akarken testiyi doldurabiliriz

niye para kazanırken onurun, gururun olmayacak mı?

işsiz kalmak adına; 1.500.-TL kazanman, 5.000.-TL kazanmaktan daha iyidir.

Ülkede pat, bir kriz olur.. Yüksek maaşlıları çıkartıverirler. o maaşa denk gelen 3 kişiyi alırlar. Sonrada olan olur..

bu saatten sonra biraz zor kriz olur bu ülkede

champell59 ' Alıntı:
İrem35 ' Alıntı:
bence 1.500.-TL yada 2.000.-TL alıyosanız öpüp başınıza koyun şu zamanda..
amma uçmuşunuz rakamlarda.. benimkisi mecazi anlamda kıssadan hisse...

işte bu düşüncelerle yükseltemiyoruz maaşları.

sn.kanunkaide
belgesiz birini muhasebe müdürü yaptın verdin 3000-4000 lira.
1000 lirada ymm ye verdin. aynı hesaba gelmiyor mu ?

Belgesiz birini muhasebe müdürü yapıp niye 3000-4000 tl vereyim ki? Niye aynı hesaba gelsin ki? Tam tasdik ile belgeli çalışan bir mi?

Arkadaşlar merhaba,
Yorumlarınızı şimdi okuyabildim. Kiminiz 1500TL razı kiminiz 3000 TL az diyor.
Benim şahsi görüşüm bir SMMM'nin 3000 TL aşağı almaması.

Benim iş görüşmelerinde yaşadığım sıkıntılardan biride yaşım. Daha 24 yaşındasın. SMMM olsanda ne kadar tecrüben olabilir bakışları. Çok gençsin ne maaş versem kabul et işte gibisinden... Bu da bir sorun...

İşimi çok iyi biliyorum. Kurumsal bir firmanın istediği bütün prosedürleri biliyorum... Ama işte...

Mesele diyemiyorum bana söylediğiniz bu rakama hiç bir SMMM çalışmaz.
Çünkü benim beğenmedim 1500-1800 TL ye bakıyorum başka arkadaşımız hemen atlıyor.... En büyük sorunda bu...

AYŞE YILMAZ ' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,
Yorumlarınızı şimdi okuyabildim. Kiminiz 1500TL razı kiminiz 3000 TL az diyor.
Benim şahsi görüşüm bir SMMM'nin 3000 TL aşağı almaması.

Benim iş görüşmelerinde yaşadığım sıkıntılardan biride yaşım. Daha 24 yaşındasın. SMMM olsanda ne kadar tecrüben olabilir bakışları. Çok gençsin ne maaş versem kabul et işte gibisinden... Bu da bir sorun...

İşimi çok iyi biliyorum. Kurumsal bir firmanın istediği bütün prosedürleri biliyorum... Ama işte...

Mesele diyemiyorum bana söylediğiniz bu rakama hiç bir SMMM çalışmaz.
Çünkü benim beğenmedim 1500-1800 TL ye bakıyorum başka arkadaşımız hemen atlıyor.... En büyük sorunda bu...

5 sene sonra 30 olunca da 29- 30 yaşını aşmamış arıyoruz diyecekler...
bu forumda 1000-1500 arası bir ücrete hayır diyecek kişi bulman imkansız gibi..

belgesi olupta geçinmek için 800.-TL ye bile çalışan arkadaşımı biliyorum ben.. bazı tuzu kuru arkadaşlarımız bu kişilere afedersiniz enayi gözüyle, keriz gözüyle bakıyolar, ama madalyonun öbür yüzüne hiç bakmıyorlar. O kişileride anlıyorum..
Ben açıkçası bu forumda; kalkıpta bazı kişiler maaşlarını falan yazıyor, onun üzerinden yorum yapmayıda hiç etik bulmuyorum. Şukadar maaş alıyorum ama şukadar düşünüyorum gibilerinden..

tek diyebileceğim, eğer yaşınız açısından, bilgi olarak çok iyi donanımlı olsanız bile almak isteyeceğiniz, düşündüğünüz tutar en az 3.000.-TL yada üsttü vede şirketin bordrosunda gözükecek olan bu rakam; bazı üst düzey yöneticiler için hiç hoş bir durum olarak karşılanmayacakıtr.
Onun için 1.500.-TL ile 2.000.-TL maaş alıyorum diyen arkadaşlarıma öpüpte başınıza koyun diyorum. Sadece burda değil, tanıdığım insanlarada söylüyorum.. Bu kadar kolay değil herşey, Millet zaten işsiz, aç, sıkıntıda..

Lafımı yanlış anlamayın, 3.000.-TL maaş beklerseniz aç kalırsınız.

geçende bi limited şirkete iş görüşmesine gittim, stajımı devam ettirmek için şirketi tercih etmiştim.
adam cv 'me baktı, "ben size 600 lira vermeye utanırım" dedi, ben de ısrar etmedim, küçük çaplı bir firmaydı, öğrenilecek pek bir muhasebe olayı yoktu. yani böyleleri de var. şaşırdım açıkçası...

m.e.

İrem35 ' Alıntı:
belgesi olupta geçinmek için 800.-TL ye bile çalışan arkadaşımı biliyorum ben.. bazı tuzu kuru arkadaşlarımız bu kişilere afedersiniz enayi gözüyle, keriz gözüyle bakıyolar, ama madalyonun öbür yüzüne hiç bakmıyorlar. O kişileride anlıyorum..
Ben açıkçası bu forumda; kalkıpta bazı kişiler maaşlarını falan yazıyor, onun üzerinden yorum yapmayıda hiç etik bulmuyorum. Şukadar maaş alıyorum ama şukadar düşünüyorum gibilerinden..

tek diyebileceğim, eğer yaşınız açısından, bilgi olarak çok iyi donanımlı olsanız bile almak isteyeceğiniz, düşündüğünüz tutar en az 3.000.-TL yada üsttü vede şirketin bordrosunda gözükecek olan bu rakam; bazı üst düzey yöneticiler için hiç hoş bir durum olarak karşılanmayacakıtr.
Onun için 1.500.-TL ile 2.000.-TL maaş alıyorum diyen arkadaşlarıma öpüpte başınıza koyun diyorum. Sadece burda değil, tanıdığım insanlarada söylüyorum.. Bu kadar kolay değil herşey,

irem ,neden ücretin daha az olması gerektiğinde bu kadar israr ediyorsun?
zaten 22 yaşında 1600 tl alıyormuş.
madem ,Millet zaten işsiz, aç, sıkıntıda..
o zaman bu düşünceyle ayşe, bedavaya çalışsın.zaten 24 yaşında ne tecrübesi var ki
10-15 YILLIK tecrübeli olanlar bile o kadar almıyorum diyor..

Alıntı Ekle

irem ,neden ücretin daha az olması gerektiğini düşünüyorsun?
madem ,Millet zaten işsiz, aç, sıkıntıda..o zaman bu düşünceyle ayşe, bedavaya çalışsın.zaten 24 yaşında ne tecrübesi var ki

HANMIROĞLU çok teşekkür ederim...Size sonuna kadar katılıyorum...
Ben zaten SMMM belgesine sahip olmasam ingilizcem olmasa
veya muhasebeci olmadan da 800 TL kazanırım yani...
O zaman niye bu kadar sıkıntı çektim...
İrem hanım o rakam çook düşük...

AYŞE YILMAZ ' Alıntı:
Alıntı Ekle

madem ,Millet zaten işsiz, aç, sıkıntıda..o zaman bu düşünceyle ayşe, bedavaya çalışsın.zaten 24 yaşında ne tecrübesi var ki

+1 katılıyorum..iremin bu tavrını bende anlıyamadım ???

HaCkHaN ' Alıntı:
bu saatten sonra biraz zor kriz olur bu ülkede

Nasıl yani? anlamadım. Krizler her an olabilir. Gelişmiş batı ülkelerinde aynı şey olmuyormu?

Kapitalist piyasa sisteminin doğasında krizler vardır.

AYŞE YILMAZ ' Alıntı:
Alıntı Ekle

iyide 6 yıllık iş tecrübesi olduğunu söylemiş Ayşe hanım aklıma orası benim takıldı.

24 yaşında 6 yıllık iş tecrübeniz olduğunu söylediniz.. Demekki lise sonrası 18 yaş civarı mesleğe adım attınız.. Üniversite a.ö.f. de olsa hem okuyup hem çalışmak zor,
Bu yaşta bu kadar tecrübeyi nasıl elde ettiniz? Onu merak ediyorum.

kapitalizm olduğu yerde tam aksine risk daha azdır,çünkü serbest piyasaya iş,güç,sermaye sağlar yanlız insani değerlerin kaybolmaya başladığı bir sürümcemedir.ama devlete bırakıpta, ''alinin külahını veliye,velinin külahını aliye giydirsin'' zihniyetine yanlıştır.
şuan için kriz gözükmeyecek gibi,kriz krizi doğurmaz,iyileşme sürecine giren birşey , birden dibe vurmaz.

arkadaşlar türkiyedeki sistem , hakkımız olan ücreti alamamaya endekslenmiştir çünkü insanların çoğu lüks yaşamak için değil geçinmek için iş bakmaktadır.böylelikle firmalar tarfından işci sömürüsüne gidilmektedir.

hanmiroğlu ' Alıntı:
İrem35 ' Alıntı:

Onun için 1.500.-TL ile 2.000.-TL maaş alıyorum diyen arkadaşlarıma öpüpte başınıza koyun diyorum. Sadece burda değil, tanıdığım insanlarada söylüyorum.. Bu kadar kolay değil herşey,

irem ,neden ücretin daha az olması gerektiğinde bu kadar israr ediyorsun?
madem ,Millet zaten işsiz, aç, sıkıntıda..
o zaman bu düşünceyle ayşe, bedavaya çalışsın.zaten 24 yaşında ne tecrübesi var ki

ben mesajlarımda gördüklerimi, herşeyi yazdım, bir kez daha okuyun..
Ayrıca Ayşe hanım size karşı bir tavrım yok yanlış anlamayın beni, tabiki bedava çalışmayın, yazdıklarımdan bu sonucu çıkarmayın, yaşınız çok genç.

o yüzden Türkiye şartlarında ücret konusunda fazla abartıya kaçmayın.. Şuanda Türkiye şartlarında alınan 1.500.-TL ile 2.000.-TL arasındaki maaş aralığının iyi bir rakam olduğunu vede o rakamın neden iyi olduğunuda zaten açıkladım yukarıda..

ayrıca Hackan kriz olmaz diyorsun ama şöyle bişey var. Kapitalist yaklaşım ülkede verimliliği artırır, gelişme yaratır ancak adaletli bir sistem değildir. O yüzden kapitalist piyasa, ülkede sıkıntı yaratır ve kaos ortamı oluşur. Geçmiştede böyle olmuştur.
örneğin en basidi geçmişte ülkemizde sermeya sahibi biri bankayı hortumlamıştır, sonucunu görmüştür bu ülke neyse girmeyeyim hiç oraya.. bunun gibi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...