SPK Lisanslama Sınavlarına Yönelik..

• Konbuyu başlatan Ogün Güneş
  • Başlangıç tarihi
Ynt: SPK Lisanslama Sınavlarına Yönelik..

Paylaşımlarınız için teşekkürler Önder Bey.

sınav 20 haziranda açıklanacak diye biliyorum

Evt.Açıklanmış.Birinden girmiştim beklediğim notu almışım.
Şimdi sırasıyla diğerlerine başlamak lazım.

Herkes umarım istediği gibi bir sonuç alır.

Kolay gelsin.

mevzuat 70 başarılı
muh.stnd 65 başarılı
dntm 70 başarılı

ortalama 68,33
..

güler misin ağlarmısın..
bu sınavda mevzuattan girmiştim, cok iyi bildiğim 2 soruyu yanlış yapmasam 75 alıorum ve ortalamam tutuyo..
kısmet işte..

Mevzuattan zaten çok iyi almışsınız.
Denetimden girip ortalamayı yükseltir alırsınız.
Tebrikler.

Ebrulimm ' Alıntı:
Günaydnlar,

Sınav sonuçları açıklandı,bekleyenlerin bilgisine....

Sevgilerimle
Sen ne yaptın Ebrulim tek ders vardı demi senin.

Evet sağlık olsun eylüle halledersin artık. Gireceğimde eylüle değil ondan sonraki dönem diye düşünüyorum. Biraz hazırlanalım değilmi :)

FİNANSAL SİSTEM,SERMAYE PİYASALARI VE SER.PİY.MEVZUATI 1.334 45 3,37
SERMAYE PİYASASINDA MUHASEBE STANDARTLARI 1.341 350 26,10
SERMAYE PİYASASINDA BAĞIMSIZ DENETİM 1.085 422 38,89

spk bagimsiz denetim 2009/2 sinavi basari oranlaridir.

sinava giren 1512 kisiden 82 kisi lisans almaya hak kazanmistir..

arkadaşlar bende bağımsız denetim sınavına girmek istiyorum piyasada sadece gazi kitabımı var bu sınav sadece ankarada mı oluyo geçtiğin dersten bir daha girmiyosun herhalde ortalama 70 almamız gerekiyo galiba bir seferde bitirmek kolay olurmu başka kaynak önerirseniz sevinirim

Sınav kayıtları açılmıştır arkadaşlar.

Sermaye Piyasası Kurulundan:

Sermaye Piyasası Faaliyetleri Lisanslama Sınavları

Sermaye Piyasası Mevzuatı çerçevesinde Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 12 - 13 Eylül 2009 tarihlerinde Sermaye Piyasası Faaliyetleri Temel Düzey Sınavı, Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Sınavı, Türev Araçlar Sınavı, Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Sınavı, Kredi Derecelendirme Uzmanlığı Sınavı, Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı Sınavı, Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Sınavı ve Konut Değerleme Uzmanlığı Sınavı yapılacaktır.

Sınavlara ilişkin ayrıntılı bilgiler http://www.spk.gov.tr/ internet adresinin "Lisanslama Sınavları" başlığı altında bulunan Sınav Kılavuzunda yer almaktadır.

Başvurular, 06.07.2009 - 24.07.2009 tarihleri arasında yapılacaktır.

ardadonmez ' Alıntı:
arkadaşlar bende bağımsız denetim sınavına girmek istiyorum piyasada sadece gazi kitabımı var bu sınav sadece ankarada mı oluyo geçtiğin dersten bir daha girmiyosun herhalde ortalama 70 almamız gerekiyo galiba bir seferde bitirmek kolay olurmu başka kaynak önerirseniz sevinirim
beta yayınları da yeni bir kitap çıkarmış
http://www.sinavkitaplari.com/product_info.php?products_id=411

merhaba, arkadaşlar aranıza yeni katıldım. spk bağımsız denetim sınavına gireceğim. en sağlıklı kaynak ve çalışma sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz. belki defalarcabu konuda yazdınız ama. yeni olduğum için göremedim. şimdiden teşekkürler.

Meraba arkadaşlar bağımsız denetim lisanslama sınavları hakkında bilgiye ihtiyacım var mali müşavirlerin alması gereken lisans hangisi kaç sınava girmemiz gerek kaç net yapmalıyız. sınav zamanı ve çalışmamız gereken kaynak hangisi yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler..

merhaba arkadaşlar;
bende bağımsız denetim sınavına ilk kez mayıs ayında girdim, hem staj yapıp hem sınava hazırlanmak ne kadar zor onu anladım sadece mevzuat dersine çalışmama rağmen geçemedim hatta şöyle diyebilirim ki hiç çalışmadığım dersten 53 alırken mevzuattan 48 alabildim. sınava gazi yayınlarının kitabından hazırlandım ama sınavda çok güncel sorular da vardı ve bazı soruların cevapları kitaptaki konularda yoktu bana biraz yetersiz geldi o konuda ve yardımcı olacak ek kaynak bilen varsa ve söylerse çok sevinirim. önder bey beta yayınlarının kitabını söylemiş onuda almayı düşünüyorum ama mevzuat için güncel olayları takip edebileceğimiz kaynaklar ki bunlar siteler de olabilir tavsiyelerinizi bekliyorum ayrıca bağımsız denetimle ilgili bütün yazıları okudum sitedeki. bizlerle bilgilerini paylaşan herkese teşekkür ederim, başta önder bey e haddim olmayarak kişisel bi teşekkürü borç bilirim bizlere hiç bi çıkarı olmadan bu kadar yardım etmesi çok büyük bişey bence.
önder bey bi yazınızda yalnız kaldığınızdan bahsetmişsiniz konulara gerekli ilgi ve özen gösterilmiyo diye, şunu belirtmek isterim ben çok dikkatli okuyorum yazıları ama benim bilgim bu konular için çok sınırlı herhangi bi yorum henüz yapamıyorum ve benim gibi çok kişi olduğunu düşünüyorum, sizlerden öğrendiklerimle bilgim artıyor ve bu konularda daha başka nerelerden bilgi edinebilirim de sizlerle paylaşabilirim diye araştırma yapıyorum neyse çok uzattım... bilgi paylaştıkça artar bilgisini paylaşan herkese teşekkürler

Merhaba arkadaşlar yeterlilik sınavlarından dolayı mayıs ayındaki spk sınavına giremedim daha önceki sınavda 2 dersi geçmiştim bitek standartlar kaldı gazi yayınlarının kitabı var ama onuın dışında önerebilceğiniz kitap yada kurs varmı?bu dersten geçen arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.İyi çalışmalar herkese...

Bu konu içinde önceki sayfalarda sorunuzun cevabı var sayın balabanhan.

Meraba arkadaşlar bağımsız denetim lisanslama sınavları hakkında bilgiye ihtiyacım var mali müşavirlerin alması gereken lisans hangisi kaç sınava girmemiz gerek kaç net yapmalıyız. sınav zamanı ve çalışmamız gereken kaynak hangisi yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.. yardımcı olacak kimse yokmu ???

stajyer2007 ' Alıntı:
Meraba arkadaşlar bağımsız denetim lisanslama sınavları hakkında bilgiye ihtiyacım var mali müşavirlerin alması gereken lisans hangisi kaç sınava girmemiz gerek kaç net yapmalıyız. sınav zamanı ve çalışmamız gereken kaynak hangisi yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.. yardımcı olacak kimse yokmu ???
Başlıkta sorularınızın cevapları mevcut, ilk sayfalara bakabilirsiniz.