Taze s.m.m.m ler şimdi ne olacak!!!!

Ynt: Taze s.m.m.m ler şimdi ne olacak!!!!

valla büro açıp kapatanı cok gördüm..200 lira ile ayı dönduren de..
buro acmak zengın işiç...sabırlı 2 yıl beklemznız gerekir..
paranız yoksa hıc bulaşmayın rezıl olursunuz..

paok haklısın.ben görmediğim için böyle yazdım.Çevre varsa azcıkta bırıkımın varsa bu iş olur...

keşke bende acabılsem,ama ınanın cok zor..abım benım burocu!!ben abım ile çalışmak istıyoruz ama çalışamıyoruz cunku tahsılat sorunu var !ben şirkette calışıyorum daha yuksek gelire sahıbım..
yanı esasında kısmet işi...tabii.

meslek uzmanlaşmaya gidiyor .hiçbir mali müşavir her konuda tam anlamıyla uzman olamaz .

birleşen kurumsallaşan büyük işleri daha rahatlıkla alacaktır düşüncesindeyim.

stajyerzade ' Alıntı:
:)İstanbula gitmen gerekecek.Gelir dışında bir de gideri de düşünmek lazım.( İstanbul da evi olmayan için;Ev kirası(Sıradan semtler için EN AZ1000-1500 tl )kiraya gidebilir. (Ulaşım ücreti ,sosyal yaşam ve diğer giderleri de )düşünmek gerekir.

doğma büyüme istanbuldayım, burda en az 1000 - 1500 TL gibi bir durum yok, 1000 TL'ye oldukça güzel bir semtte güzel bir daireyi rahat rahat kiralarsın(4+1 ya da boğazda olsun demeyeceksin tabi), 800 TL ye iyi bir bir daire kiralaya bilirsin. bürolarda değilde, kurumsal büyük firmalarda bütçeci,mali kontrolör, denetçi, finansçı,raportör...vs ünvanlarıyla advanced ingilizce+ iyi düzey excel+örgün eğitim+Belge+ en az 3 yl deneyim karşılığında 3.500 den aşağı kazanmazsın. Ne yazıkki muhasebeci olarak müdür ünvanı olmadan doğru düzgün maaş verdiklerini bende duymadım (yani 3.000 ve üstü).

benimde saat 16'ya kaldı.bekliyorum.abim ymm olmasına 2 yılı var.imza yetkili mm olarak 8 yıldır bir fırmada muh.müdürü.ben açıyorum büruyo 2012 de nasipse.nasip bakalım bir karar aldık.Çalıştığım firma muhasebe müdürünede dedim 2012 yokum diye.oda ona göre benım pozisyonumda adam ayarlasın.Hayırlısı...

merkose ' Alıntı:
ya açıkcası ben şuana kadar burü açıpta kapatanı görmedim.birisinin ağız kokusunu çekip 6000 yada 8000 alacağıma 3000 lira kazanıp kendi işimi yapmayı yeğlerim.Galiba bu düşünce kayserili olmamdan geliyor... ;)

Bu forumda bile açtıkları büroyu kapattığını söyleyen 3 smmm'nin yazısını okumuştum.Bürolarını kapatıp bağımlı olarak şirkette çalışmaya başladıklarını, yazmışlardıçevreniz yoksa , büroyu ayakta tutacak gelirinizde yoksa büro açmak büyük risk olur.Ama en azından 2 büyük firmayı çevreniz sayesinde stajyerken bağladıysanız ve ağzınızda laf yapıyorsa büro açmak yerine bağımlı çalışmanın da bir anlamı olmaz..

mühendislik mezunu(iyi eğitimi olan) 1 yıl tecrübeli 5.000-6.000 tl civarı alıyor.Diğerleri 1000 tl altından başlıyor.
Muhasebe departmanlarına(iyi eğitimli)fakat tecrübesiz elemanı 6000 tl 'ye başlatan kurumsal şirketin adını bu ücret skalasını yazan arkadaş heralde söyler ..
[/quote]

3.500 - 6.000 TL olarak skalayı ben yazdım ancak, bunu yazarken taşıması gereken özellikleri +..+... şeklinde sıraladığımda iyi okunmamış sanırım, niteliklerden biri; Enaz 3 yıl deneyim ekledim. tecrübesiz, deneyimsiz vs vs şeklinde birşey yok. Ayrıca, direkt 6.000 TL değilde bir makastan bahsettim. alt ve üst limiti var, bunu nedemek olduğunu bilirsin sanırım.

stajyerzade ' Alıntı:
nguroy ' Alıntı:
Yabancı şirketler, büyük kurumsal şirketler , ilaç şirketleri , bir de medya işinde ücretler ortalamanın üstündedir.
Onun dışında kimse yeni mezun birine 5-6 bin tl maaş vermez. (hemen itirazlar gelmesin genelleme yapıyorum. istisnalar her zaman vardır)

mühendislik mezunu(iyi eğitimi olan) 1 yıl tecrübeli 5.000-6.000 tl civarı alıyor.Diğerleri 1000 tl altından başlıyor.
Muhasebe departmanlarına(iyi eğitimli)fakat tecrübesiz elemanı 6000 tl 'ye başlatan kurumsal şirketin adını bu ücret skalasını yazan arkadaş heralde söyler ..

İyi düzeyde Excel + Bütçe teknikleri + UFRS + Advanced İngilize+ alt limit 3 yıl deneyimin varsa + Belgeliysen = piyasada net 3.500 -6.000 bandında maaş alırsın.

Allegro ' Alıntı:
stajyerzade ' Alıntı:
:)İstanbula gitmen gerekecek.Gelir dışında bir de gideri de düşünmek lazım.( İstanbul da evi olmayan için;Ev kirası(Sıradan semtler için EN AZ1000-1500 tl )kiraya gidebilir. (Ulaşım ücreti ,sosyal yaşam ve diğer giderleri de )düşünmek gerekir.

doğma büyüme istanbuldayım, burda en az 1000 - 1500 TL gibi bir durum yok, 1000 TL'ye oldukça güzel bir semtte güzel bir daireyi rahat rahat kiralarsın(4+1 ya da boğazda olsun demeyeceksin tabi), 800 TL ye iyi bir bir daire kiralaya bilirsin. bürolarda değilde, kurumsal büyük firmalarda bütçeci,mali kontrolör, denetçi, finansçı,raportör...vs ünvanlarıyla advanced ingilizce+ iyi düzey excel+örgün eğitim+Belge+ en az 3 yl deneyim karşılığında 3.500 den aşağı kazanmazsın. Ne yazıkki muhasebeci olarak müdür ünvanı olmadan doğru düzgün maaş verdiklerini bende duymadım (yani 3.000 ve üstü).

800 tl 'ye kiralanan dairelerin iyi semtlerde olanları kümestir ancak :)
ben cimriyim 800 tl veririm kümeste yaşar para biriktirim diyorsan o başka tabi..

Allegro ' Alıntı:
stajyerzade ' Alıntı:
nguroy ' Alıntı:
Yabancı şirketler, büyük kurumsal şirketler , ilaç şirketleri , bir de medya işinde ücretler ortalamanın üstündedir.
Onun dışında kimse yeni mezun birine 5-6 bin tl maaş vermez. (hemen itirazlar gelmesin genelleme yapıyorum. istisnalar her zaman vardır)

İyi düzeyde Excel + Bütçe teknikleri + UFRS + Advanced İngilize+ alt limit 3 yıl deneyimin varsa + Belgeliysen = piyasada net 3.500 -6.000 bandında maaş alırsın.

sen de bu özellikler olduğunu varsayarsak 6000 tl aldığını da söyleriz .istisnalar hariç bu ücretleri alamazsınız diğen sayın nguroya bir örnek veri sunmuş oluruz :)

bence kim ne derse desin en güzeli kendi adına çalışmak elin ağız kokusunu çekmektense az olsun kendinin olsun gerçi işini doğru yaparsan birde çevren varsa maddi açıdanda tatmin eder bir gelir getireceğinide düşünüyorum

800 tl 'ye kiralanan dairelerin iyi semtlerde olanları kümestir ancak :)
ben cimriyim 800 tl veririm kümeste yaşar para biriktirim diyorsan o başka tabi..

[/quote]

Nerde yaşadığını merak ediyorum, Bakıköyde oturdum babamın evinde (kaldıki babamın dı apartman) o sempte 2+1 ve hatta 3+1 daireler 800 - 1.000 TL ye rahat bulursun.

Şuan bahçehirde yaşıyorum, yeni evlendim havuzlu, güvenlilikli lüks bir sitedeyim, 750 - 850 TL ye kiralaya bilirsin. istanbulda 5.000 TL ye daire bulursun tabi... burası istanbul...

tayka ' Alıntı:
bence kim ne derse desin en güzeli kendi adına çalışmak elin ağız kokusunu çekmektense az olsun kendinin olsun gerçi işini doğru yaparsan birde çevren varsa maddi açıdanda tatmin eder bir gelir getireceğinide düşünüyorum

Bürosu olanların bazıları da müşterinin ağız kokusunu çekmekten , ücretlerinin zamanında ödememesinden şikayetçi..Belli bir maaşım olsun yeter diyenlerde var. Hatta ve hatta bürosu olupta devlet memurluğuna girmek için kpss 'ye hazırlananlar var.. :) Çevren varsa dediğin gibi büro açmak en mantıklısı...

bu iş bitti tamamda şimdi hangi evrakları hazırlayacağız nerde yazıyor hazır kazanmışken sıcağı sıcağına evraklarımızı hazırlayalım değilmi. ;D ;D ;D

İstanbulda olmama rağmen nerde bu firmalar merak ediyorum doğrusu :)
bu bahsedilen rakamların yarısının yarısını alıyorum :)

Ve artık belgeliyim de... Ne yapmam gerek... :)

1- istifa ve evde otur (mantıksız)
2- zam iste (Şantiyedeki işçilere zam verip benim maaşın üstüne cıkarttılar, isteyince verecekler mi)
3- büro aç kendine (0 mükellefle ne yapacaksam)
4- hiçbirşey yapmadan otur işini yapmaya devam et :)

zeyna78 ' Alıntı:

2- zam iste (Şantiyedeki işçilere zam verip benim maaşın üstüne cıkarttılar, isteyince verecekler mi)

5. Alternatif ;Bekarsan evlenirsin. Evinde çocuklarına bakarsın....

İş yaşamında kadınların ortaüstü ve üst kademelere gelenlerinin sayısı çok azdır. En az iki yabancı dil bilmiyorsan çevren yoksa kurumsal firmalara girme ihtimalin azalır.6.000TL yi verecek olan zaten kurumsallaşmış
firrmalardır.Diğer şirketlerde zaten örneklerdeki rakamları veremezler.Genel müdürü 6.000tl alırken muhasebe departmanında çalışanlara 6.000 tl veren şirket olmaz.
ayrıca piyasada smmm ruhsatının hiçbir önemi yoktur.

stajyerzade ' Alıntı:
zeyna78 ' Alıntı:

5. Alternatif ;Bekarsan evlenirsin. Evinde çocuklarına bakarsın....

İş yaşamında kadınların ortaüstü ve üst kademelere gelenlerinin sayısı çok azdır. En az iki yabancı dil bilmiyorsan çevren yoksa kurumsal firmalara girme ihtimalin azalır.6.000TL yi verecek olan zaten kurumsallaşmış
firrmalardır.Diğer şirketlerde zaten örneklerdeki rakamları veremezler.Genel müdürü 6.000tl alırken muhasebe departmanında çalışanlara 6.000 tl veren şirket olmaz.
ayrıca piyasada smmm ruhsatının hiçbir önemi yoktur.

Neden evlenip otursun evinde bu kadar çaba göstermiş karşılığını alacak tabiki.6000 almaz 3000 alır bigün gelip genel müdür koltuğuna oturmayacağını kim biliyor peki.Mobbing diye birşey var biliyormusunuz?Birde ayrımcılık eş anlamlı sayılır mobbingle bir bayanın orta düzey yada üst düzey göreve gelememesinin özünde bunlar yatıyor.Başarısızlıkları değil.

hazırlanacak evraklar ;
10 adet fotoğraf
ikametgah
nüfus cüzdan fotokopisi
diploma fotokopisi
sabıka kaydı yalnız resmi kuruluşa verilenlerden
kazandı yazısı(POSTADAN GELECEK)
1330 TL TÜRMOB 1310 TL ODALAR ALIYOR EĞER BÜRO AÇMAYACAKSANIZ

bende boş boş düşünüyorum neyapacağımı..